Skocz do zawartości

UR wraca do kraju


piokot20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ależ Panowie < nie chodzi o strzelanie komercyjne czy dla zabawy. Uważam, że wystrzelenie kilku pocisków nic nie zaszkodzi karabinowi a można przy użyciu kilku przyrządów pomierzyć parę parametrów, wszystko to sfilmować szybkimi kamerami, wrzucić do sieci i już. A do strzelania to rzeczywiście tylko replika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skok

Najpierw wywołujesz temat, wykładasz swoją koncepcję, która notabene jest stosowana w wielu muzeach, ludzie ci z dobrą podpowiadają a ty ich potem obrażasz - wsadź sobie więc tego swojego ura pod łóżko i będziesz miał spokój. Słabo widać pisaliście albo nie tam gdzie trzeba bo wojsko zabawek na droższe rzeczy użyczało różnym innym prywatnym podmiotom. Nie ma potrzeby od razu wywoływać firma takich jak Colt i podobnych. Kwestia woli i chęci. Nikt was do niczego nie zmusza na siłę.

Co do amunicji to wszystko jest wykonalne - kwestia woli.
Zapaleńcy z USA i Zachodu nie mają kłopotu ze zdobyciem amunicji dawno poza obrotem do broni drugowojennej.

Panie Nephilimer - jak masz Pan pisać głupoty to nie pisz Pan wcale. Szufladowe łuski :)))) Jak nie Policja to a potem klops w komorze i do rusznikarni.

Lewandowski - idź synu odrobić lekcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie acer, klops w komorze po czym ma być? Mosiądz miał się, parafrazując z innego tematu, stać kruchy po latach?

Jestem pewien, że nawet niezaawansowany amator elaboracji byłby w stanie z łusek w dobrym stanie, na podstawi danych naboju rzec jasna, dorobić amunicję do tejże broni. Pozostaje pytanie po co.

Głupoty, głupoty. Na tym forum mamy praktycznie samych znawców wszelakich tematów, co w praktyce strzelanie oglądają na polsacie po 21, a jedyne kopanie to kopanie w google i po naszych klasach.


Amunicja poza obrotem to tylko reeelaboracja. A jak poza obrotem to łuski się nowe nie rodzą:) Do stg amunicję robi do dziś parę firm, banały tyle 7,65 albo para są w każdym sklepie bodaj z amunicją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moim zdaniem można by było wykonać jeden strzał z testem przebijalności i sprawdzeniem parametrów, ale tylko jeden. Potem za szybkę i tylko konserwować. :) Co do amunicji to ciężka sprawa, użycie oryginalnej amunicji jest ryzykowane, a ryzyko przy broni o takiej wartości historycznej ciężko podjąć. :) To już Wasza decyzja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu moderatorzy chamstwo pewnej osoby tolerują...
Człowieku weź się ode mnie odczep, mam 24 lata normalnie pracuję, szkolę skończyłem całkiem niedawno więc nie potrzebny mi tam powrót. Nie życzę sobie tego typu tekstów, i w ogóle nic o mnie człowieczku nic o mnie nie wiesz więc weź sobie te teksty daruj, jeszcze raz coś takiego się powtórzy i dopiero się w sąd pobawimy jak ci pozew przyślą. Nie żartuje i ostrzegam ciebie i moderatorów.
Nic ci w tym temacie nie napisałem teraz takiego żebyś mi tu ubliżał... Z panem warsem możesz sobie takie prywatne rozmowy toczyć na tym poziomie, jeżeli wam to odpowiada nie ze mną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sobie wypraszam przypinanie się do mnie po każdej wypowiedzi - nie pierwszy to już raz. Nie jesteś jakimś recenzentem - inni też potrafią pisać

Jak jesteś prawnikiem (zaledwie jednym z wielu w Polsce) to dobrze wiesz że nie masz monopolu na pozywanie innych - również nie żartuje i wiele razy już uprzedzałem moderatorów.(i nie tylko ja)

Nic ci do tego z kim jak rozmawiam, a jeżeli chodzi o pana warsa" to myślę że to za wysokie progi na twoje nogi.
Zamiast recenzować i wyszydzać osoby trzecie i różne znajomości proponuje żebyś sam powiedział panu warsowi"
coś o poziomie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@
Nephilimer

Jestem pewien, że nawet niezaawansowany amator elaboracji byłby w stanie z łusek w dobrym stanie, na podstawi danych naboju rzec jasna, dorobić amunicję do tejże broni."

I zaryzykować trafienie do szpitala przy próbie strzału i uszkodzenie broni było nie było jednak unikatowej. Osobiście wolałbym nie próbować.

@
Skok

Jak wiesz lepiej to działaj i pochwal się efektami."

Takimi właśnie wpisami skutecznie zraża się osoby i podmioty które miałyby możliwość pomocy.


Prędzej ktoś w tym kraju zbuduje strzelająca replikę niż będzie chciał prosić o pomoc innych. Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie