Skocz do zawartości

Cortanin czy Brunox ?


adrian950

Rekomendowane odpowiedzi

Brunox stosuje się dokładnie tak samo na rdzę jak Cortanin.
On nie tylko zabezpiecza, ale podobnie jak Cortanin neutralizuje rdzę. Dzięki żywicom - których Cortanin nie ma - tworzy dodatkowo powłokę ochronną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, z racji tego, że zawodowo zajmuję się renowacją części do starych pojazdów i motocykli pozwolę sobie wyrazić opinię na temat preparatu Brunox Epoxy. Zasadniczo jest to podkład reaktywny (wchodzi w reakcję z rdzą) i dodatkowo na bazie epoksydu (który ma tworzyć w miarę szczelną powłokę). Mój test tego środka polegał na wypiaskowaniu tylnego mostu od 40 letniego Forda a następnie pomalowaniu go Brunoxem. Dlaczego akurat tylny most? Ponieważ w 40 letnim aucie element ten jest mocno skorodowany, w bardzo podobny sposób jak elementy typu wykopki. Piaskowanie daje nam możliwość bardzo dokładnego usunięcia korozji, aczkolwiek nie w 100%. Po piaskowaniu w miarę upływu godzin powierzchnia metalu zaczyna się utleniać (rdzewieć), przez jakiś czas nie widać tego gołym okiem. Co z tego wynika, Brunox powinien sobie poradzić bez problemu z tak małą ilością korozji (malowałem po około 24h od czasu piaskowania). Niestety po 3 tygodniach od malowania pojawiły się rdzawe wykwity, w tej chwili minęło już 6 tyg i powierzchnia elementu, który malowałem, pokryta jest w 70% rdzą. Element który malowałem trzymany był w warsztacie i nie był narażony na bezpośredni kontakt z wodą, kałużami, błotem etc. Myślę, że zanim użyje się jakiegoś produktu, warto wykonać testy, nie wymaga to wielkiej pracy i nakładu środków a pozwala uniknąć błędów, które mogą wiele kosztować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Widzę , że różne są opinie nt tych 2 substancji. Dobrze zrozumiałem, że po użyciu Brunox-u przedmiotu nie trzeba dodatkowo zabezpieczać np Paraloidem B 44 , a po użyciu Cortaninu tak . Czyli któtko mówiąc Brunox ma takie same działenie jak Cortanin czyli wiąże rdzę z rdzeniem + dodatkowo Brunox zostawia powłokę ochronną i nie wymaga zostosowania dodatkowo Paraloidu . Czy mam rację? Proszę o potwierdzenie, bo ile wpisów tyle różncyh opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie