Jump to content

bluemen123

Forum members
 • Content Count

  418
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Z jakiej książki pochodzą te zielone mapki z 1 wojny?
 2. Guzik wyskoczył 12 km od Płocka niedaleko drogi Płock-Gostynin. Tak czy inaczej bardzo fajny guziczek :) Szkoda, że kolega banderas nie dysponuje fotkami tego guzika z Siedlec
 3. Czy mam go czyścic, żeby pozbyć się tych żółtych plamek czy zostawić w takim stanie jak jest?:) Miałem już ofertę zamiany za 2 monetki z Piłsudzskim 10 zł wartość ok 100zł ale nigdy nie pozbędę się pamiątki którą znalazłem we własnej miejscowości:)Guzik ma dla mnie wartość sentymentalną :)
 4. Czy jest to rzadki fant? Wydaje mi się ze tak. I w tym stanie raczej ciężko jest go trafić .
 5. Witam. Wczoraj wyskoczył mi taki guzik. Myślałem, że to pruski pierwszo-wojenny ale wygląda inaczej. Inna korona, nie jest wypukły tylko praktycznie płaski, uszko takie prymitywne jakby odlewane w całości razem z guzikiem . Metal to najprawdopodobniej cyna. Jak widać zachowany w wyjątkowo pięknym stanie, korona bardzo wyraźna. Przeglądając internet trafiłem na informację, że to guzik z powstania listopadowego. Czy to rzadki fant? Proszę o dokładną identyfikację .
 6. Wiem nawet gdzie stoi Lazaret'napoleoński"...tylko przecież jest on raczej zagospodarowany i szukać w nawet jego obrębie będzie trudno. A jak mam rozpoznać stanowisko archeologiczne, przecież nie jest podpisane i przez przypadek można wplatać się w kłopoty za kopanie w takim miejscu.
 7. Dzięki Pavlo777 za info ;D . Znasz może tytuły jakiś książek o tej tematyce, albo jakieś linki do stron. Jeszcze raz wrócę do tematu. Ojciec opowiadał mi ostatnio o lesie gdzie jeszcze w latach 70 chodząc do szkoły na skróty przez ten las spotykał mnóstwo hełmów części broni(lufy,zamki) naboje itp. Wszystko to leżało dosłownie na wierzchu . O tym miejscu opowiadał mi również wujek. Mówił, że właśnie z stamtąd zbierali czasami hełmy, broń(części) i zanosili do szkoły do jakiejś gablotki szkolnej(Izba Pamięci czy coś w tym stylu). Byłem bardzo napalony na to miejsce. Pojechałem tam kiedyś z ojcem i moim kumplem, bo ma typowy wykrywacz na militarkę hs-3 . Ja chodziłem z Cibolą a on ze swoim Hs-3. Dosłownie nic oprócz łuski i paru monetek nie znalazłem. Kolega również nic nie znalazł . Czy to możliwe, że saperzy tak wyczyścili ten teren? Aż nie chciało mi się wieżyc , że nic nie zostało. Podobno w latach 80 wojsko miało na tych terenach ćwiczenia czy coś ale nie jest to w 100% sprawdzone.
 8. Może i piszą ale w praktyce całkowicie inaczej to wygląda. Tak się składa, że tereny lasu łąckiego penetrowałem od kwietnia po dzień dzisiejszy i oprócz łusek, ,magazynku browning wz.28, oraz orzełka wz.19 nic ciekawego nie znalazłem.A przez taki okres czasu to trochę mało. Dodam że fanty te znalazłem na samym początku mej przygody z wykrywką.A później to tylko łuski wychodziły. Nie wiem jak to jest z Dobrzykowem bo tam nie szukałem. Mam książkę Płock 1939 w której opisane były i zaznaczone miejsca potyczek(walk(Las łącki)). W większości z nich byłem i TYLKO łuski wychodziły. I wiele z nich jest już przekopanych przez innych pasjonatów". P.S Pavlo777 też biegasz z wyrywką w okolicach Gostynin-Płock ? Jakieś ciekawsze trafienia ?
 9. Z tego co mi wiadomo w okolicach Gostynina-Płock nie było jakiś większych bitew. A groby żołnierzy z 1939 można spotkać na większości okolicznych cmentarzy.
 10. Miało być Czy często zdarza się wam znaleźć monety starsze niż XVII" ;) Przepraszam za błędy
 11. Dzięki krecik wz.65 za odpowiedz. Co do II wojny to rzeczywiście bardzo ciężko trafić coś oprócz łusek. A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy często zdarz się wam monety starsze niż XVII . Bo w mojej miejscowości monety starszej niż z roku 1800 nie znalazłem. Nawet Boratynki których w innych regionach polski wyciąga się dziesiątkami.
 12. Czy ma ktoś może jakieś plany działań wojennych w rejonie Gostynina i Płocka. Interesuje mnie dosłownie wszystko Napoleon, Powstania, I i II wojna. Chodzę pierwszy sezon z wyrywką po tym terenie i jestem ciekawy jakie fanty najczęściej znajdujecie? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information