Skocz do zawartości

Piloci dywizjonu 303 na MiGach 29


rwd

Rekomendowane odpowiedzi

No i już fajnie było. Na forach modelarskich już chłopaki się szykują do robienia miniatur z tych pokazów, a tu, może tygryski, albo dziewczynki a może króliczki. Do k. nędzy czy w tym kraju nie może być normalnie, czy my już nie potrafimy się cieszyć. Jak nie boimy się Ruskich to Amerykanów jak nie Amerykanów to Niemców albiu NATO a jak już zabraknie obcych to jutro zwoła konferencję Jarek i powie, że jego brat zginął w katastrofie lotniczej i tak naprawdę to wszystkie polskie samoloty powinny być pomalowane na czarno. Mamy już następnego specjalistę od prokuratorów, a oni mogą zatruć życie. Tak więc następnych malowanek możemy się spodziewać za 5 a może 10 lat. Jaki następny dowódca podejmie taką decyzję, żeby później prokurator doszukiwał się jego powiązań, układów a może nawet, że coś zdefraudował. Co do czołgów za euro to taki mały cytat „Niemiecki minister obrony Peter Struck uznał krytykę trybunału absurdalną i małostkową". Według niego Finlandia musiała wprawdzie zapłacić za swoje 124 czołgi aż 69 mln euro, a Polska tylko 25 mln, ale Finlandia zawarła umowę z Niemcami wcześniej niż Polska (i zapewne więcej by nie kupiła), a z Polską - jak podkreślił Struck - sojusznikiem z NATO, niemożliwe było wynegocjowanie innej kwoty w danym momencie. Gdyby zaś Niemcy nie sprzedały nam sprzętu, same musiałyby płacić za jego utrzymanie”. I jeszcze coś z tego samego artykułu „Koszty utrzymania nadliczbowych czołgów mogą więc wkrótce przekroczyć sumę, jaką da się uzyskać z ich sprzedaży - ostrzega Trybunał Obrachunkowy i zaleca złomowanie przynajmniej 60 czołgów starszego typu”. Więc nie stratę tylko zysk sobie Niemcy zrobili bo złomowanie też kosztuje:) Jeszcze przypomnę, że nie zawsze udawały nam się takie darowizny, bo Mi 24 przeszły nam koło nosa. Jacku1962 kogo i gdzie? to obchodzi co my sobie malujemy na swoich samolotach, nawet jeżeli były przejęte za 1 euro. Przypominając Osobiście wolę te główki" niż rozbieranki w stylu amerykańskim, to nie nasza tradycja. Ale orły, rybki kruki jak na 21-ych to mogą być?
Przepraszam trochę mnie chyba poniosło ale czasami w człowieku potrafi coś pęknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzieli pilotów na lepszych i gorszych,bo naprzykład kto da zdjęcie Skalskiego z Torunia,czy Króla z Krakowa na ogon?.
Malbork?Krzesiny?
Pozwalając na tą prywatę,Dowódca Wojsk Lotniczych podzielił pilotów na lepszych czyli tych z Warszawy i pozostałych.
W czasie wojny walczyło tysiące naszych lotników i tysiące z nich zasługują na opamętnienie ponieważ nie ma tylu ogonów to po co jednych wyróżniać."

Z tym chyba się zgodzę.
Z tym podziałem.Najgłośniej mówi się właśnie o 303,o innych dywizjonach,pilotach niewiele..
W świadomości dużej liczby Polaków istnieje przekonanie że w Anglii latał i walczył tylko 303..


Chłopie, stan paranoidalny, inaczej tego nie określę!!! Jak można z tak prostej sprawy zrobić wywód dotyczący (1) złych decyzji w PSP (2) korpucji (3) polityki (4) stosunków wojskowych itd itp... "

Z tym też się zgodzę.
Jacku,każdy temat przestawiasz na inny tor,może staraj się trzymać wątku a nie politykować" Mam nadzieje że nie będzie to dla Ciebie trudne.Starego drzewa się podobno nie przesadza,ewentualnie można je ściąć.Trzymaj się proszę tematów wątków.
Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:13 04-06-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słowo,ostatni raz zabieram głos w tej sprawie.
Ja jestem,, dizel,,i kapnąłem się dopiero wczoraj po napisaniu poprzedniego postu,że autorami tego ,,chorego ,,pomysłu są zawodowi wojskowi.
Panowie wojskowi,ja Wam coś napiszę a Wy to przeczytajcie i albo zastosujecie się do tego albo nie.
Wy jesteście ,,Patrioci,,.
Na zachodzie takich jak Wy nazywa się ,,Nacjonalistami,,w skrócie /nat/.
Jesteście zawodowymi żołnierzami WP,ale musicie pamiętać że nie ma już WP jest WP członek NATO.
Taka była wola Narodu aby nasz kraj przystąpił do NATO i Unii Europejskiej.Członkowstwo w NATO przynosi pewne ograniczenia swobody dysponowania Siłami Zbrojnymi przez dane Państwo.
NATO-nie lubi ,,Patriotów,,lub /nat/bo ich poglądy zaprzeczają zasadniczej idei tego paktu ,który jest politycznym i wojskowym.
Oni tych ludzi po prostu usuwają ze sił zbrojnych-zajmują się tym Amerykanie by nikt nie mówił że to powody polityczne.
Zawodowi żołnierze na Zachodzie mają ,,zakaz,,posiadania jakichkolwiek poglądów politycznych,mają wykonywać polecenia swoich często obcokrajowych przełożonych.
Ja nie wiem jak jest w Waszej Jednostce ale ja Wam gwarantuję że po ukazaniu się pierwszego zdjęcia Tych Waszych MIg-ów z tymi portretami w prasie zagranicznej,tematem zajmią się służby NATO czyli Amerykanie
bo ,,Patriotyzmu oni nie kochają dla nich priorytetem jest jedność tej organizacji.
Panowie możecie pomalować MIg-a w barwy okazjonalne np z okazji mistrzostw europy.Mam zdjęcie Leoparda II w barwach pomarańczowych z okazji finału mistrzostw Europy gdzie grali
Holendrzy.Ale jeśli Amerykanie uznają że te portrety skierowane są przeciwko Niemcom a jest to logiczne,to Wasza kariera w Armii będzie zakończona.
Panowie ja Was nie straszę bo to nie moje życie,ale Wy się zastanówcie czy Warta jest,, skórka za wyprawkę,,.
Bo nie wiem kto będzie winny ale pracę stracicie ,,Wy,,
Ja znam oficerów armii Brytyjskiej czego jak czego poczucia humoru i własnego zdania Oni nie mają.
Teraz do wszystkich żołnierzy zawodowych-moja rada trzymajcie się z daleka od wszystkich tego typu imprez,dziś w Kraju o pracę w budżecie trudno.
Panowie to mogliście robić przed wstąpieniem Polski do NATO,
Dziś ryzykujecie własną karierą zawodową.
Może Was straszę ,a może nie.
Wasze życie Wasz problem.
I na koniec powtórzę-Jeśli chociaż jeden MIG pochodził z daru Rządu Niemiec a jakiś pismak tym się zajmie w Niemczech.
To nasz Kraj już nic z Niemiec nie dostanie za darmo albo po obniżonej cenie.
Bo Kanclerz nie zbuduje porozumienia dla tego z opozycją.
To już pisałem i nie będę się powtarzał.
Panowie polityka to nie zabawa,igracie z ogniem ,a skutki mogą być większe niż napisałem bo pamiętajcie nie wszyscy tu nas kochają.
Na koniec do tradycji,Wasza jednostka nie może mieć tradycji
sięgającej przed wstąpienie do NATO.
Od tego dnia budujecie nową tradycję która zakłada współdziałanie z Luftwaffe też.
Panowie ja Was nie straszę,Wasze życie Wasza sprawa na Wasze stanowiska znajdą się ludzie którzy od polityki będą się trzymali z daleka.
Będą robili po prostu to za co Rząd i NATO im płaci.
Na koniec moja uwaga,Ci trzej Panowie byli Oficerami Zawodowymi.Walczyli za pieniądze bo to był ich zawód.
Wszyscy trzej przegrali pojedynki z myśliwcami niemieckimi,
jeden był ranny/poparzony/i do latania nie wrócił dwóch zginęło.
Dla ciekawych:USAAF straciło w Europie ponad 5 tyś Mustangów,w których zginęło ok 1200 pilotów,reszta w niewoli
lub ranni/piszę z pamięci/i na ogony F-22 nikt ich nie wkleja.
Zastanówcie się jeszcze raz i zdejmijcie te portrety.
A jeśli chcecie, to ich uhonorujcie w inny sposób.
Tylko proszę nie krzyczcie że ich zamordowano ,Pisarka zestrzelił jeden z ówczesnych asów Luftwafee jak pogrzebam w literaturze to może znajdę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszania się ciąg dalszy , masz tu swoje NATO :Za Wikipedią :na cześć faszystowskiego i hitlerowskiego mordercy Wernera Möldersa-
po śmierci, na jego część, nadano pułkowi JG 51 honorowe imię Mölders".

13 kwietnia 1968 roku ochrzczono imieniem Mölders" niszczyciel D-186 należący do Niemieckiej Marynarki Wojennej, który znajdował się w czynnej służbie w latach 1969-2003. Od 24 czerwca 2005 stanowi on główną atrakcję w Muzeum Marynarki w Wilhelmshaven.

9 listopada 1972 roku imię Mölders" zostało nadane koszarom batalionu z 34 pułku łączności w Visselhovode.

W 1973 roku nadano imię Mölders" 74 pułkowi myśliwskiemu.

Następny kwiatek: Pancernik Schlezwig-Holstein -Nazwę Schleswig-Holstein" nosi obecnie niemiecka fregata rakietowa typu F123, oddana do służby w 1995 r.
Tak na szybko bonie chce mi się szukać więcej podobnych przykładów a te są dla mnie najbardziej wymowne!

Pytanie do Jacka :CZŁOWIEKU O CZYM TY BREDZISZ ?!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że modowie zareagują na nazwanie naszych żołnierzy : nacjonalistami ???!!!

11 listopada za to że ktoś niesie flagę to jest faszystą a za to że na samolotach są podobizny pilotów to nacjonalistą??!!!
No ku........................................................!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zimnego wiatru i kiepskiej pogody gdy nadarzyła się okazja odwiedziłem lotnisko w Janowie.Po wielu latach wróciłem tam gdzie po raz pierwszy było mi dane zobaczyć wojskowe odrzutowce.Powody były dwa : święto bazy i Dzień Dziecka.Podziwiam cierpliwość i nerwy mechaników oraz pilotów.Wystawili swe dopieszczone maszyny na pastwę dzieciarni.Duże dzieci takie jak ja też były wniebowzięte.Wystawa statyczna była bez żadnych barierek !
Można było podejść i pogłaskać.Obsługa i Żandarmeria interweniowała w moim wypadku tylko raz ale z czystej ciekawości.Przykładałem wzorniki kolorów i robiłem zdjęcia z lampą błyskową.Wszystko przez fatalną pogodę by nie było przekłamań w kompletowaniu dokumentacji modelarskiej.Oj będzie co robić w zimowe wieczory :-). Pomysł malowania uważam za genialny.Tylko jak to odtworzyć w skali 1 : 72 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek - zmartwie Cię. Muzeum Wojska Polskiego jest placówką Ministerstwa Obrony Narodowej - a Oni - o zgrozo!! - kultywują tradycje i chwalą się że krzyżaków tłukliśmy!!! Co na to NATO?! No i T-34 tam stoją. Te co to prały Niemców! ŻADNEJ REAKCJI!
To się do prasy nadaje.

Ale spoko, wystarczy że jankesi na hummerach umieszczali znak jednostki ziomala Seppa Diettricha, więc się równoważy w NATO ;-)

Już widzę jak NATO (czyli Amerykanie - bo widać jesteśmy ich stanem i działa tu prawo federalne) każą nam to zamalować :-D

A jeszcze o pamiętaniu o zmarłych i żywych bohaterach - zobacz sobie nazwy amerykańskich okrętów, lotnisk, popatrz na heritage flights na każdych pokazach itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek już nic nie doda w tym wątku. Tak obiecał. A ja tego przypilnuję.
Dlatego wracamy do tematu - można się zachwycać portretami.
Bo jak Jacek coś doda to już nic więcej nie doda.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 22:18 05-06-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytas wielkie dzięki ..... rozmawiając nie tak dawno z Wojtkiem zapytałem czemu nie propagują tutaj Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego ... ..ale teraz chyba sami możecie sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego fundacje omijają z daleka to forum.

Wojtek maluje godło ;-)

http://www.facebook.com/photo.php?v=420345474665645&set=vb.196195507080644&type=2&theater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie