Jump to content

GzesioB

Forum members
 • Content Count

  351
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sąd czy milicjant też człowiek. Jak zgłaszasz niewypał i odrywasz milicjanta od kompa to nie licz na litość.No bo akurat pasjansa układał a tu musi się ruszyć ze stołka.Opinię biegłego można podważyć kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia.Jeżeli w trakcie pierwszej ekspertyzy zniszczono bezpowrotnie dowody to zniszczono dowody winy. Broń i amunicja musi spełniać następujące warunki : - załadowania , - zaryglowania , - odpalenia . Pocisk musi opuścić lufę z energią powyżej 17 dżuli. Jeżeli którykolwiek z tych warunków nie zostanie spełniony to broń i amunicja nie podpada pod ustawę. Biegli nie potrafią nawet rozpoznać typu amunicji.
 2. Absolutnie to nie była dygresja.Masz rację że człowiek uczy się całe życie.Zbyt często ostatnia lekcja kończy się zgonem lub kalectwem.Najzdrowiej uczyć się ale na błędach innych. Nigdy nie traktuję ludzi po ubiorze.Ksiądz nie zawsze jest cacy a Policjant nie zawsze be.Gdybym uzewnętrzniał swoje emocje i doświadczenia to każdy napotkany policjant dostawałby ode mnie kamieniem na dzień dobry.Inna sprawa że jeżeli statystycznie stoi 8 policjantów to jeden statystycznie jest przestępcą a 2 to alkoholicy. Na szczęście to już nie moje małpy i nie mój cyrk ...
 3. Dokładnie. Śmieszy mnie tylko dzisiejsze pokolenie. Całkowita ignorancja dla prawa. Syndrom Dziecka Neostrady" : Pochwalę się wszystkim i wszędzie co wykopałem .Z fotkami i z domowego kompa. A potem zdziwienie że przyszli i puszczają zwieracze na sam widok psiarni. Znaleziska dokumentują cyfrówką ale fotografii dokumentów i funkcjonariuszy to już nie zrobią. Wypisują JP w necie , ale żeby sobie co nieco poczytać o uprawnieniach i obowiązkach Policji to szkoda czasu. Zmieńcie hobby albo się trochę pouczcie prawa. W ubiegłym wieku sprawa była prostsza.Jak małolaty wzięły z lasu karabin i skrzynkę amunicji i se postrzelali to żadnych konsekwencji nie było.Ale jak zrobili duże bum to wzywano rodziców i im pozostawiano wybór środków dydaktyczno - wychowawczych.Teraz sprawy wloką się latami na koszt podatników.Jak miałem 12 lat zdetonowaliśmy z kolegami co nieco pod słupem telefonicznym.Przerwa w łączności międzymiastowej trwała 2 dni.Papiery mam czyste z tego okresu.Zastosowane przez rodziców środki dydaktyczne w postaci sznura od żelazka pomogły :-)Kolega który się spruł na psiarni zginął od niewypału 2 lata później.Jego szczątki zbierano z dachu rodzinnego domu.Znaczki zbierajcie a nie militaria...
 4. Posiadanie wykrywacza nie jest zabronione.Ale zabierają jeśli jest narzędziem dokonania przestępstwa.Na tej samej zasadzie zabiorą Ci samochód jeżeli wjedziesz nim do wody i łapiesz ryby z jego dachu bez karty wędkarskiej.Jeżeli w swej głupocie ktoś powie że szuka bez wymaganych prawem zezwoleń no to niestety...Co do dopisywania w wolnych miejscach to też niestety norma.Kopii nie dostaniesz od razu ale zawsze możesz zrobić fotkę i potem porównać.Nie ma anonimowych donosów. W dzisiejszych czasach bez problemu można namierzyć autora.Tylko czy milicji się chce ? Zawsze wymagać legitymacji.Blacha to mało.Można kupić na targu.Jeżeli traficie na wiejskiego burka co się z łańcucha urwał to za wszelką cenę będzie chciał pozostać anonimowy. Spisać z legitymacji wszystkie dane.Potwierdzić telefonicznie nawet pod 997.Jeżeli nawiedza was więcej niż jedna osoba - ustalić kto jest najważniejszy i tylko z nim rozmawiać.Nie dopuszczać do sytuacji by inni grasowali Ci po domu bez twojej zgody i obecności.Bo znajdą to czego nigdy nie miałeś.Jeszcze jeden stary trick.Podgrzewają atmosferę i w pewnym momencie czymś w Ciebie rzucą.Nigdy tego nie łap ! Bo już będą mieli coś nielegalnego z twoimi odciskami.Wiesz jak trudno potem przekonać sędziego że paczka naboi pochodzi z serii produkcyjnej dla policji ?
 5. Traktuj ich z grzecznością i jako gości w Twoim domu. Ty rządzisz i ustalasz zasady. Oni mają taką pracę ale łamanie prawa i elementarnych zasad grzeczności zobowiązuje Cię do stanowczej reakcji. Nie wpadaj w panikę.Szybko myśl i wolno mów. Albo nic nie mów bo masz takie prawo. W przypadku zagrożenia Twojego życia lub zdrowia nie przekraczaj granic obrony koniecznej.W drastycznych sytuacjach pamiętaj że martwi nie mają racji. Nie ma znaczenia kto w wyniku czyjej głupoty straci życie czy zdrowie.To nieodwracalne. W przypadku wizyty w wyniku donosu domagaj się wydania nazwiska autora.Muszą ujawnić bo w innym wypadku ukrywają przestępcę. Domagaj się legitymacji i dokumentów.Cokolwiek podpisujesz musisz dostać kopię.Czytaj uważnie i nie zostawiaj wolnych miejsc bo Ci dopiszą to czego nigdy nie zrobiłeś ani czego nigdy w Twoim domu nie było. Piszę to jako rekonstruktor.Wystawiałem kiedyś dioramę i jednemu milicjantowi spodobała się moja kolekcja broni białej.Nie dało się ode mnie nic kupić to usiłował mnie okraść gdy byłem w pracy. Prawo jest jak płot.Tygrys przeskoczy,żmija się prześliźnie.Tylko bydło stoi i czeka. Prościej : Każdy kij ma dwa końce. Ważne by być po właściwej stronie kija :-)
 6. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. A przecież jeszcze tyle zostało do odkrycia. Zmarł człowiek który zaraził mnie pasją. Bo dzięki niemu zrozumiałem że trzeba szukać dla szukania a nie znajdowania.Że cenniejsza jest zdobyta wiedza i szacunek dla ojczystej ziemi a nie jakieś skarby z niej wydobyte...
 7. Ups - rzeczywiście pora spać - już się widno zrobiło...
 8. Godz.03.20 .Jakoś trudno zasnąć.Mija upragniony urlop. Trzeba się zebrać psychicznie i fizycznie do powrotu w rzeczywistość.To trudne.Coraz trudniejsze. Znów niezrealizowane plany odłożone do może za rok..." Kiedy mam wszystkiego dość biorę rower i ruszam w las. Tam gdzie 70 lat temu wielu ludzi zakończyło swe młode życie. Tam gdzie moje - nasze problemy typu czy starczy do wypłaty " są śmieszne. Nie zaznałem tam dziś spokoju jaki panuje na cmentarzach. Pozdrawiam hienę która pozostawiła kości na wierzchu. I cóż znalazłeś do sprzedania ? Krzyż żelazny czy nieśmiertelnik ? Pozdrawiam też naszą milicję. Mieliście pecha - byłem trzeźwy jak świnia :-)
 9. Wszelki osprzęt narażony na działanie czynników agresywnych był ze stali nierdzewnej.W samolocie Bell P-39 Airacobra na przykład zaciski do przewodów hamulcowych i paliwowych. Wrzuć fotki.
 10. Dokładnie.Przy czym co ciekawe jedna z nich została wtórnie malowana.Powierzchnie górne i boczne to nie Olive Green a ciemnoszary.Powtarzam prośbę - co polecacie by zidentyfikować znalezione fragmenty osprzętu.Powrzucam fotki szczątków i może da się określić wersję.Wszystkie były uzbrojone w 37 mm działko i 0,5 calowe karabiny.Wszystkie znalezione łuski są produkcji amerykańskiej.Rok produkcji amunicji to 1941 i 1942 rok.Pytam bo chcę zbudować model tych konkretnych samolotów. Kto wie ? Może uda się otworzyć ich historię.
 11. Czyli P-39Q - niebieski kołpak śmigła ,niebieska końcówka steru kierunku.Gwiazdy z białymi obwódkami. I do znalezienia zostały jeszcze 4 w moim rejonie ?
 12. Przyczółek Warecko - Magnuszewski. 1 sztuka pod Warką. 2 sztuka pod Ryczywołem. 3 sztuka za Głowaczowem. Data ? lato 1944 - zima 1945. Ad.1 - pilot uciekł do Warki po zamarzniętej Pilicy. Ukrywał się do wyzwolenia.Resztki samolotu w MLP. Ad.2 Samolot eksplodował w powietrzu.Los pilota nieznany. Ad.3 Pilot uciekł do swoich.Po wojnie przyjeżdżał do szkoły i opowiadał swe losy wraz z pilotką samolotu Po-2 którą też zestrzelono niewiele dalej :-)
 13. Wrzuć fotki.To niekoniecznie musi być z 2 wojny. Jesteś pewien że to stal nierdzewna a nie aluminium ? Oba materiały są niemagnetyczne. Różnią się ciężarem właściwym. Kolor też może Cię zmylić. Aluminium i jego stopy stosowane w lotnictwie przewyższają właściwościami stal.Może trafiłeś na kawałek np.Mig-a 25 ?
 14. Szukam dokładniejszej dokumentacji samolotu P-39 Airacobra w celu identyfikacji szczątków samolotu tego typu.Na 100 % jest to Airacobra WWS ale jakiej wersji i z jakiej jednostki to pojęcia bladego nie mam.Trzecia już wyszła w mojej okolicy. Jaką literaturę polecacie ?
 15. Czytaj uważnie.Wszelkie cechy człowieczeństwa chodziły w wojskowych a nie milicyjnych mundurach.I tak było od zawsze w Radomiu.Szkoda że w tym dniu na tej klatce schodowej ktoś nie rozpoznał mundurów.
×
×
 • Create New...

Important Information