Jump to content

Pz.Sp.Wg. II Luchs-Pytanie.


Nadwojciech

Recommended Posts

Rosjanie otrzymali jakąś ilość wyrzutni M1, ale to raczej były śladowe ilości. Wątpie czy zostały wysłane PIATy.

To całe opancerzenie zostało raczej stworzone przeciwko typowemu uzbrojeniu ACz.
Link to comment
Share on other sites

Też się nad tym kiedys zastanawiałem i wydaje mi się, że to są poukładne puste magazynki od flacka lub inne magazynki -podobnego przyspawane do kontowników. Lekkie i spełniające swoje zadanie. Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

Z tego co pisze Jentz w Panzer Tracts jest to polowa modyfikacja /dopancerzenie/robiona w polowych warsztatach remontowych , on podaje 4 Dywizję Pancerną jako przykład.
W każdym razie nie jest to jakaś wersja lub modyfikacja fabryczna.
Link to comment
Share on other sites

Woodhaven o co ci chodzi? Gdzie jest napisane, że te dodatkowe osłony miały 20 mm. Wg. mnie jest to modyfikacja która dotyczyła jedynie pojazdów z 4 d. panc. wszystkie zdjęcia z dodatkowym opanc. tych Luchs-ów w tym wątku są właśnie z tej jednostki. Modyfikacja polegała na pionowym ustaieniu magazynków łukowych jakiejś broni (może od flak 38 - stosowany w Luchsach pod oznaczeniem kwk 38). Pionowo ustawili te magazyki jeden obok drugiego przyspawując je do jakis kontowników i do pancerza. Doskonale to chroniło przed pociskami kumulacyjnymi i było lekkie.
Link to comment
Share on other sites

Ok, dotyczy to dodatkowych płyt pancernych - przód pojazdu dolna płyta wanny. Nad wizjerami kierowcy nie ma płyty lecz dziwnego rodzaju dodatkowe opancerzenie, nie wiem magazynki łukowe, kątowniki, coś w tym stylu. Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

W kwestii pierwszego pytania w wątku:

stelaż na przednim pancerzu zawiera zapasowe segmenty koła napinającego (dokładnie 1/6 obręczy), pewnie były podatne na zużycie; prawdopodobnie pełni też rolę dodatkowego pancerza".
Link to comment
Share on other sites

Wlasnie natrafilem na to samo w opisie w ksiazce wydawnictwa Concorde -4th Division on Eastern Front.Spare segments of idler wheel-Jotes rozwiazal zagadke-brawo.20 mm plyta to na dolnej czesci wanny jak pisal Pni-na niektorych maszynach byly montowane besposrednio na pancerzu-na innych troche odsuniete tworzac szczeline .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information