Jump to content
  • 0

Koło od czołgu


waldas_24

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

I jeszcze jedna uwaga jak ktoś popatrzy na to koło napędowe to jest ono całkowicie odlewane. Nic w nim nie jest skręcane tylko dokręcany dekiel zamykający dostęp do osi napędowej i łożysk. Większość pojazdów pancernych z II wojny ma koła napędowe skręcane z kilku elementów , a tu mamy monolit !.
Link to comment
Share on other sites

Koło napędowe w węgierskim L 60 jest dwu wieńcowe ale wizualnie bardzo podobne do tego ze zdjęcia z tego wątku ,na otwory nie ma co zwracać uwagi gdyż są nakładane jeszcze dwa dodatkowe zewnętrzne dekle na koło napędowe w L 60 .Istniej jeszcze taka ewentualność że napędówka L 60 jest składana w całość z dwóch takich właśnie połówek jak te z forum ale to tylko moja teoria .
Link to comment
Share on other sites

Jakieś bardzo nietypowe koło napędowe bo ma widać podwójne zęby na jedną klepkę, chyba że to nie od pojazdu a od jakiejś maszyny przenośnikowej, np napędzającej łańcuch lub coś w tym stylu. Bardzo nietypowy układ zębów niespotykany w pojazdach, chodzi o różną głębokość zębów ale mogę się mylić.
Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobne:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Landsverk_anti-II.JPG

ale o ile mnie wzrok nie myli, pomiędzy tymi żebrami w kole są prześwity, po drugie, w L16 tych żeber jest, o ile dobrze liczę - 16? W tym kole z forum jest zaledwie 13, w dodatku są one nieco grubsze (tak 'na oko').

Oczywiście nie twierdzę, że to nie od L60. To tylko moje przypuszczenia ;)

Pozdrawiam, K.
Link to comment
Share on other sites

No Woodhaven czapki z głów , można polegać na tobie jak na Zawiszy. Mam satysfakcję że dobrze analizowałem budowę że będzie to od ciągnika, bo na pojazd pancerny to się nie nadawało . A to cudo najszybciej pomykało na 3 biegu 6,4km.h. trzeba przyznać że fajny gadżet

Link to comment
Share on other sites

Takiego L60?

http://www.google.pl/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=852&q=Landsverk+L-60&gbv=2&oq=Landsverk+L-60&aq=f&aqi=g-S1&aql=&gs_nf=1&gs_l=img.12..0i24.1450.1450.0.2034.1.1.0.0.0.0.250.250.2-1.1.0.zgaYLji_NZI

Niestety mocowanie tego koła jest inne - śruby rozłożone regularnie, w tych kołach paczki" 5-3-5-3.

Pozdrawiam, K.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information