Skocz do zawartości

Dwie przyczyny mojej małej aktywności na forum


Szarubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Muszę wyjaśnić dlaczego ostatnio jakoś mało trolluję, chociaż obiecałem ...
Otóż od czasu, jak zostałem szefem technicznym aeroklubu, mój czas pochłania w większości dbanie o stan naszych obiektów latających. Śledzę forum na tyle, na ile mi czas pozwala, ale żeby coś mądrego napisać, należałoby poszperać w źródłach, pomyśleć kilka razy, zanim się napisze słowo, a tu ciągle deficyt czasu. Tym bardziej, że na forum jest Woodhaven, któremu nie dość, że udało się rozciągnąć dobę do 48 godzin, to jeszcze ma dostęp do źródeł, o jakich mi się nawet nie śniło :-)
Samolot na zdjęciu to Jak-12A, pochodzący z roku 1960, który przywędrował do nas z lotnictwa sanitarnego (dawne znaki SP-CXU) i po kilku latach stania w hangarze wzniósł się w powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wylatał w zeszłym roku jako holówka ponad 80 godzin.
Cały Aeroklub Lubelski wylatał w sezonie 2011 na szybowcach prawie 1500 godzin, a na samolotach ponad 800. Dało to prawie 8000 (osiem tysięcy !!!) operacji lotniczych, w tym 6000 startów za wyciągarką.
Kto zna specyfikę pracy aeroklubu, nie zaprzeczy, że to trochę jak wesołe miasteczko, w którym odpowiadam za stan techniczny karuzeli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga przyczyna - ważniejsza!
W listopadzie urodził mi się syn Mikołaj. Dołączył do dwójki moich już nastoletnich dzieci, napełnił cały dom radością i pochłonął resztę mojego wolnego czasu :-)

Myślę, że w tej sytuacji jestem usprawiedliwiony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi ze coraz wiekszy odsetek osob zajmujacych sie lotnictwem siedzi w starych gratach - jezeli bedziesz kiedys w rybniku (w aeroklubie) pytaj o willysa - napewno cie do mnie skieruja - zapraszam na moje zlomowisko (niestety poza silnikami tylko auta). Ja tez pisze tylko w ramach wolnego czasu- praca. Co do latania naszego 12 A juz sprzedano- zostal tylko tez juz prywatny gawron bez resursu i moj ulubiony zlin 526 ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie