Jump to content

mapa mogił poległych żołnierzy


soldierprzemo

Recommended Posts

widzę że na forum pojawia się całkiem spora ilość nieśmiertelników całych jak i połówek. myślę że można by było stworzyć mapę mogił poległych żołnierzy gdyby każdy znalazca podał dokładne współrzędne miejsca znalezienia mogiły . pomogło by to krewnym poległych lecz zastanawiam się czy hieny
by tam nie grzebały?.
Link to comment
Share on other sites

Intencje może i szczytne ale przekaz Przemka dość niejednoznaczny. Sugeruje on, że znalezione nieśmiertelniki pochodzą z mogił! A więc Przemku nie przejmuj się, jeżeli ktoś znajdzie mogiłę z nieśmiertelnikiem czy bez jest obowiązany powiadomić instytucje. Jeżeli zaś ktoś zabrałby znaleziony w mogile nieśmiertelnik nie informując nikogo- to zwykłe barbarzyństwo.

A teraz do rzeczy. Znaleziony nieśmiertelnik rzadko oznacza miejsce pochówku właściciela. Nie mówiąc tu o ewidentnych mogiłach.
Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo widzę w ogóle sens takiej mapy - w czym miała by pomóc?

Jak ktoś znalazł trupa to zgłosił (jak miał nieśmiertelnik to może znaleźli rodzinę, jak nie to się można w d*** pocałować)a jak znalazł i ograbił m.in. z nieśmiertelnika to i tak się nie przyzna, a mogiła zostanie tam gdzie jest.

Poza tym jak już pisałem hieny by się zainteresowały(chyba najbardziej).

No i dużo nieśmiertelników leży sobie luzem" zgubione czy wyrzucone przez uciekających Niemców.

Więc podsumowując taka mapa:

Nie pomogła by przy znalezieniu grobów

Dała by pole do popisu dla hien

A na dodatek wg. mnie to praktycznie bardzo ciężkie do wykonania - wręcz niemożliwe (chyba że mapa grobów ekshumowanych, i udokumentowanych - ale i tak dużo roboty i co by to dało?)
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie powinno się robić takiej mapy.
Jeśli już coś w kierunku identyfikacji poległych- można by zrobić coś na zasadzie strony zawierającej nazwiska bądź numery z nieśmiertelnika w postaci listy.
Jeśli rodzina, bądź ktoś bliski utożsamiał by się z osobą z listy i chciał by wiedzieć gdzie znaleziono nieśmiertelnik, bądź mogiłę, powinien pisemnie (mailowo) wystąpić do admina bądź znalazcy o podanie współżędnych geograficznych.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bardzo dobry pomysł, tylko mam ten same obawy co Koledzy- hieny cmentarne! Tych, jakimś cudem, nigdy nie brakuje!

Do tego typu mapki wcale nie potrzeba żadnego specjalisty ani specjalisty- komputerowca.
Każdy kto ma konto na goglach może przecież nanosić bardzo dokładnie miejsca gdzie coś" (nieśmiertelnik)znalazł. I to wraz z opisem, wstawionym zdjęciem, datą, etc.
Robię tak od lat i tak też porozumiewam się z kolegami z ranży":) Wysyłamy sobie współrzędne, wklejamy w wyszukiwarkę i w sekundę wiemy o czym rozmawiamy, np. przez telefon :) Po jakimś czasie mapka fajnie gęstnieje i jest się czym pochwalić znajomym i to wirtualnie, wysyłając jedynie link.

Aha, jest też podział kolorystyczny, dzięki czemu można bez trudu i na pierwszy rzut oka, zorientować się gdzie występują np. żółte znaczniki/szpilki- monetki, czerwone- meteoryty, a zielone to militarka.

To naprawdę genialnie proste i niezastąpione narzędzie. Polecam wszystkim Kolegom, bo życie zdumiewająco ułatwia a i porządeczek niemal archeologiczny wnosi do naszych rejestrów znalezisk.
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo...
nie rozumiem jak można wyciągnąć z mogiły nieśmiertelnik??
Rozumiem że można go znaleść gdzieś w lesie.. na polu... w miejscu nie miejącym nic wspólnego z mogiłą , ale założyciel tego postu ma na celu ewidentne ujawnienie hien cmentarnych ..
no dalej .. wklejajcie mapki z ograbionymi przez was trupkami ;)

Von
Link to comment
Share on other sites

Myślę że ktoś normalny nie rozkopuje mogiły która jest ewidentnie zaznaczona , kopiesz sygnał i nie wiesz czy to mogiła , a mapa znalezionych nieśmiertelników nie była by taka głupia , mogła by pomóc gdzie dana osoba zgubiła lub ewentualnie poległa dla jakiś potomków tej osoby, kolega nie dawno znalazł cały nieśmiertelnik , to miejsce było tak przeszukane na około że ktoś coś tam znajdzie wątpliwa sprawa no została jeszcze rama i georadar jak kto posiada chętnie mu pokaże to miejsce poco fanty mają niszczeć w ziemi.
Link to comment
Share on other sites

Co innego nieśmiertelnik luzem a co innego przy zmarłym tudzież zabitym et cetera. POmysł ciekawy. raczej niewykonalny. Sądzę że najlepiej będzie pozostawić go tylko i wyłącznie w formie dyskusji :)
Pozdrawiam !
Link to comment
Share on other sites

mapa mogił poległych żołnierzy" tak brzmi tytuł, jeżeli chcecie, aby mogiła znalazła się w ewidencji zgłoście to oficjalnie! Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa tworzy Ogólnopolską Komputerową Bazę Grobów"

Co do nieśmiertelników był pomysł podawania informacji ze znalezionych laszek" to jest dużo lepszy pomysł, lecz właściciele mają obawy co do fałszerstwa...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Temat kompletnie nie trafiony i tytuł tematu też.Czyżby jakaś prowokacja? Ha ha ha. Zgadzam się z Von 350 i z tym co napisał.Sam zbieram blachy,ale te które znalazłem nic nie miały wspólnego z grobami.Bo są też miejsca gdzie znajduje się blachy,ale porzucone przez żołnierzy lub już jeńców.Spora ilość blach jest znajdywana też na byłych obozach RAD,obozach przejściowych jenieckich czy też samych obozach,terenie koszarów i na powojennych śmietnikach.Więc nie jest regułą ze każda blach pochodzi od zabitego żołnierza.Sam osobiście nie zawiesiłbym na tablicy blachy znalezionej przy zabitym żołnierzu.Są odpowiednie fundacje które przeprowadzają tego typu akcje(ekshumacje) i niech one to robią.To tyle ode mnie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information