Jump to content

Gizio

Forum members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. W swoim kajecie znalazłem taką informację.Z Dalęcina na Kusowo po prawej stronie znajduje się jeziorko.Za jeziorkiem znajduje się cmentarz żołnierzy napoleońskich.I właśnie z Dalęcina do Kusowa znajduje się głaz,którego zdjęcie zamieściłem wyżej.Nie daleko Kusowa w lesie znalazłem też fanta na zdjęciu nr 2.Na zdjęciu nr 1 fant znaleziony na drodze przy rzece nie daleko miejscowości Czarne.
 2. Część klamry Napoleońskiej znaleziona na poligonie koło Czarnego.
 3. Głaz znajdujący się przy drodze z Dalęcina do Kusowa.Chyba związany z armią cesarza?
 4. Witam Chciałem przekazać informację o potyczce pod wsią Trzesieka koło Szczecinka między Wojskami Napoleońskimi a Rosyjskimi. Wiadomość tą otrzymałem od nie żyjącego już pana Sołowicza tego co pospołu napisał książkę Wał Pomorski. Szukałem u nas w archiwach ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam Waldek Z opóźnieniem ale lepiej późno niż wcale. Tak na początek-to żadnej potyczki pod Trzesieką nie było między Rosjanami a Francuzami(to były tylko przypuszczenia,które zostały zweryfikowane).Po drugie śp. Janusz miał na imię Sławiński,a nie Sołonowicz.I nie napisał książki wraz z Bogdanem Perzykiem(
 5. Serwo No to ja też coś dodam od siebie.Łażę sobie po starym wysypisku i nagle ostry sygnał i się zaczeło.Czy ktoś kiedyś kopał podkowy w ilości ponad 180 sztuk?Aby było jeszcze bardziej horrorowato między podkowami znalazłem ludzką czaszkę.Przez tydzień miałem dość kopania.Pozdro.
×
×
 • Create New...

Important Information