Jump to content

Podczas remontu starego domu robotnicy znaleźli skarb


Recommended Posts

Podczas remontu pałacyku przy ulicy Czajkowskiego 29 należącego do księcia Wasilija Naryszkina znaleziono zamurowany pokoik o powierzchni 6 m kwadratowych z 40 workami rodowych sreber: od sztudźców do waz i samowarów. Oprócz dużych przedmiotów, skarb zawiera mnóstwo rodzinnych drobiazgów, odznaczeń, medali, biżuterii. Przedmioty zostały starannie zawinięte w gazety z okresu od rewolucji lutowej do rewolucji paździenikowej 1917 r.

Obecnie pałacyk znajduje się po silna ochroną funkcjonariuszy Wydziału Ochrony Dóbr Kulturalnych i Historycznych Przed Rabunkiem.

Przedstawicielki rodu Naryszkinów mieszkające za granicą stwierdziły, że skarb należy do narodu rosyjskiego i powienien jako całość zostać wystawiony w muzeum.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Ja mam taki domek http://vk.com/id363569169?z=photo363569169_419168012%2Fphotos363569169 w miejscowości Балаково. Nie wiem co tam odkryję, jak znajdę trochę czasu to poszukam. Chociaż sama chatka to skarb, szkoda ją niszczyć.
Link to comment
Share on other sites

Podobnego znaleziska dokonali w 1947 roku na dworku w malej miejscowości. Tez były zamurowane w piwnicy kosztowności z dworka i kościoła . Znalazły go trzy osoby , syn jednej osoby do dzisiaj bonifikaty . Mama jego do dziś ma wyrzuty sumienia i co roku kupuje coś cennego do kościoła. Wiem to od jednej osoby z tej trójki zmarła jakieś 20 lat temu. Jakoś Państwo nie dobrało się do tego w tamtych latach.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information