Skocz do zawartości

Podczas remontu starego domu robotnicy znaleźli skarb


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas remontu pałacyku przy ulicy Czajkowskiego 29 należącego do księcia Wasilija Naryszkina znaleziono zamurowany pokoik o powierzchni 6 m kwadratowych z 40 workami rodowych sreber: od sztudźców do waz i samowarów. Oprócz dużych przedmiotów, skarb zawiera mnóstwo rodzinnych drobiazgów, odznaczeń, medali, biżuterii. Przedmioty zostały starannie zawinięte w gazety z okresu od rewolucji lutowej do rewolucji paździenikowej 1917 r.

Obecnie pałacyk znajduje się po silna ochroną funkcjonariuszy Wydziału Ochrony Dóbr Kulturalnych i Historycznych Przed Rabunkiem.

Przedstawicielki rodu Naryszkinów mieszkające za granicą stwierdziły, że skarb należy do narodu rosyjskiego i powienien jako całość zostać wystawiony w muzeum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Ja mam taki domek http://vk.com/id363569169?z=photo363569169_419168012%2Fphotos363569169 w miejscowości Балаково. Nie wiem co tam odkryję, jak znajdę trochę czasu to poszukam. Chociaż sama chatka to skarb, szkoda ją niszczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnego znaleziska dokonali w 1947 roku na dworku w malej miejscowości. Tez były zamurowane w piwnicy kosztowności z dworka i kościoła . Znalazły go trzy osoby , syn jednej osoby do dzisiaj bonifikaty . Mama jego do dziś ma wyrzuty sumienia i co roku kupuje coś cennego do kościoła. Wiem to od jednej osoby z tej trójki zmarła jakieś 20 lat temu. Jakoś Państwo nie dobrało się do tego w tamtych latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie