Jump to content

W firmie kurierskiej z paczki wypadł granat. Ewakuowano 120 osób


Recommended Posts

W magazynie firmy kurierskiej z paczki wypadł granat lub coś, co go przypomina. Policja ewakuowała 120 pracowników firmy. Pirotechnicy znaleźli w podejrzanej paczce jeszcze dwa karabiny.

Informację o granacie, który wypadł z paczki, policja dostała o siódmej rano. Mundurowi ewakuowali 120 pracowników firmy mieszczącej się przy ulicy Mineralnej, niedaleko lotniska Okęcie w Warszawie. Teren otoczyli policjanci.

Na miejsce ściągnięto policyjnych pirotechników z robotem. Specjaliści w tej samej paczce odkryli jeszcze dwa karabiny.

- W tej chwili sprawdzamy, co tak naprawdę jest w tej paczce - mówi Maciej Karczyński ze stołecznej policji. Czy jest to prawdziwa broń, czy atrapy.

Policja będzie też sprawdzała adresata paczki. Karczyński odmówił podania informacji, do kogo była adresowana paczka i czy jest to firma, czy osoba prywatna.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11394300,W_firmie_kurierskiej_z_paczki_wypadl_granat__Ewakuowano.html?lokale=wroclaw
Link to post
Share on other sites
Granatami były same skorupy, a karabiny były zdekowane. Paczka była nadana z Niemiec, a odbiorca mieszka na Litwie, Polska była tylko krajem tranzytowym, ale jak to u nas bywa ,,upadła'' i się ,,sama się otworzyła''...
Inna kwestia dotyczy ewakuacji. Czasem wytykamy nadgorliwość mundurowych, którzy przy odkryciu skorodowanego naboju do Mausera ewakuują całe miasto, tutaj sytuacja była odwrotna. Pracuję kilkaset metrów od miejsca akcji, widziałem całe zdarzenie i powiem Wam, że ewakuacja i zabezpieczenie terenu wyglądało w ten sposób, że gdyby było coś większego niż granat i, nie daj Bóg, eksplodowało, to bez ofiar wśród pracowników by się nie obyło.
Link to post
Share on other sites
Z moich paczek na poczcie czy w firmach kurierskich,raz w miesiącu coś wypada.Okradanie przesyłek przez pracowników firm dostarczających przesyłki jest niczym nadzwyczajnym w tym kraju.Mam nadzieje że moderator nie pracuje na poczcie, pewnie dostanę za to trzecią żółtą kartę,
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information