Skocz do zawartości

Dioramy


Rekomendowane odpowiedzi

Element naszego hobby ważny bo dodaje kolorytu i stanowi szerszy kontekst, chociaż jest tłem to dobra i tematyczna diorama potrafi zachwycic. Ciekawy jestem Waszych opinii, fotek. Poniżej jedna z moich ulubionych dioram - u-boot przy abrzeżu" gdzieś w Zjednoczonym Królestwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ich w Beltring.
Pojawiają się na tej imprezie już kilka lat, przyznaje kiosk" u-bota w takim miejscu robi wrażenie :)
Nie pozostaje nic tylko podziwiać i pogratulować pomysłu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc, dioramy przedstawiające wycinek frontu, czy obozowiska, czy też przeróżnych innych rzeczy są wpisane w nasze rekonstrukcyjne dzieło. O ile jest możliwość zrobienia takiej wystawy. Porządnie zrobiona diorama, nie ulega wątpliwości że angażuje znaczne środki, nie tylko sprzętowe, ale i takie rzeczy które aranżują cały widoczek. Druty kolczaste, koziołki, porozrzucane cegły, ruina budynku w tle, worki z piaskiem, gałęzie, pojazdy błoto... i tak można w nieskończoność. Wymaga to sporej pracy nierzadko kilkudniowej i dużego zaangażowania samych twórców tej dioramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza diorama jaką widziałem była chyba to Bzura 2007 " (?) o ile dobrze pamiętam . Stanowisko polskiego boforsa . Chłopaki zrobili na mnie wrażenie . Wyglądali jak prawdziwy bojowy odział a nie banda wyciągnięta z magazynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie