Jump to content

Arsenał w mieszkaniu. Ewakuowano 30 osób


Recommended Posts

Jak dowiedział się Onet w jednym z prywatnych mieszkań przy ul. Żeromskiego w Koszalinie policja znalazła arsenał. Pociski i broń, z okresu II Wojny Światowej, ważące ok. 60 kg wywieźli saperzy z 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. Ewakuowano około 30 osób.

W środę policja zatrzymała 39-letniego mieszkańca Koszalina i jego 85-letniego ojca. Mężczyźni włamali się do jednego z pustostanów. W trakcie przesłuchania pojawiło się przypuszczenie, że mężczyźni mogą w mieszkaniu nielegalnie przechowywać broń. Jak się później okazało w mieszkaniu znajdował się istny arsenał.

Żaden z mężczyzn prawdopodobnie nie posiadał pozwolenia na przechowywanie broni.

Około południa w czwartek rozpoczęło się zabezpieczanie znalezionej broni. W związku z zagrożeniem wybuchem ewakuowano około 30 mieszkańców z trzech klatek sąsiadujących z mieszkaniem. Odcięto także gaz i prąd.

Osiem osób starszych zostało przewiezionych do jednej ze świetlic. Część osób udała się do rodzin lub znajomych, dla pozostałych został podstawiony autobus.

W zgromadzonym w domu arsenale znajdowało się m.in. 40 ręcznych granatów, panzerfaust, pociski moździerzowe i artyleryjskie, karabiny, pistolety oraz amunicja strzelecka.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/szczecin/arsenal-w-mieszkaniu-ewakuowano-30-osob,1,4990653,region-wiadomosc.html
Link to comment
Share on other sites

Propagande sieją,trochę powierconego złomu i zaraz tytuł ,,arsenał,,itp.Tępe pismaki łapią takie tematy a podejrzewam że w noc sylwestrową ludzie mieli o wiele groźniejsze arsenały petard ,,picolo,, niż ten z fotki.Żałosne.
Link to comment
Share on other sites

Ale grunt to szokujący tytuł ,,arsenał,,Nie będący w temacie rzeczywiście może uwierzyć w te głupoty.To jest świadome wprowadzanie w błąd ludzi.Służby i pismaki kolejny raz się wykazały brakiem profesjonalizmu i rzetelności.Zresztą od dawna uważam że Onet i tvn24 to szambo,jak widać.
Link to comment
Share on other sites

Około 60 kilogramów amunicji i broni wywieźli saperzy z 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu z mieszkania w Koszalinie
Urszula Chylińska z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie powiedziała, że większość z zabezpieczonych przez saperów przedmiotów pochodziła z okresu II wojny światowej. W zgromadzonym w domu arsenale znajdowało się m.in. 40 ręcznych granatów, panzerfaust, pociski moździerzowe i artyleryjskie, karabiny, pistolety oraz amunicja strzelecka.
Na czas akcji saperów z trzech klatek bloku mieszkalnego ewakuowano 30 osób. W budynku odcięto gaz i prąd.
Policjanci odkryli arsenał w czwartek w południe, podczas przeszukiwania lokalu w związku z zatrzymaniem dwóch zajmujących go mężczyzn - ojca i syna - do sprawy włamania do pustostanu. Broń i amunicja była składowana w segmencie stojącym w jednym z czterech pokoi.
Link to comment
Share on other sites

Zanim pojedziecie na całość po policji, poczytajcie dokładnie:

pociski moździerzowe i artyleryjskie, karabiny, pistolety oraz amunicja strzelecka"

Że na zdjęciu powiercone gadżety, to nie znaczy, że pozostałe też takie niewinne!
Ale umknął Wam piękny aspekt rodzinnej spółki - 85 latek, włamujący się z synem do pustostanu - to jak z czeskiej komedii ;)
Link to comment
Share on other sites

Nie raz nie dwa mONdre głowy uznawały ćwiczebniaki i puste skorupy za arcy niebezpieczne rozrywki a dekowce za sprawną broń więc moim zdaniem oburzenie co niektórych kolegów wcale mnie nie dziwi. Ot zwykła ciemnota, nadgorliwość, szukanie sensacji za wszelką cenę i robienie wyników.

pozdro
Link to comment
Share on other sites

dokładnie widzę to co koledzy już opisali na forum,więc po co ta cała afera ,,no że trza ich uwalić ,a mat.dowodowe zostały zniszczone,ciekaw jestem jak teraz będzie wyglądać ich obrona przed sądem.szybko muszą napisać zażalenie na przeszukanie,mają 7 dni.
Link to comment
Share on other sites

Tyle że,,granaty,pociski moździerzowe,,i wiele innych można LEGALNIE KOLEKCJONOWAĆ .Można nabyć w sklepach militarnych co dusza zapragnie,ostatnio do pocisków moździerzowych dawali skrzynkę gratis;) Nie każdy kolekcjoner wchodzi w konflikt z prawem.
Link to comment
Share on other sites

W każdym takim przypadku opinię wydaje biegły i na tym opiera się prokuratura oraz sąd.Dowodu nie można zniszczyć bez wcześniejszego wydania opini biegłego bo to przestępstwo.Naszych forumowych opini nikt brał pod uwagę nie będzie.Jeśli wszystko było ,,czyste,, to nie mają się czego obawiać.Nie wiem jak z bronią strzelecką w tym temacie,czy to były monolity,powiercone czy też sprawne egzemplarze.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information