Jump to content
  • 0

pistolet


radoslaaw

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

Stock, na naszych terenach formmer jest egoztykiem, nie jest to broń, którą spotkać można w terenie. Nawet muzea nie mają się czym chwalić.

Jak mogłeś zuważyć wpis dodałem w tym samym czasie co kolega drugą fotkę, wiec nie mogłem wiedzieć, że to łamaniec, czyli poprzedni wpis cofam.
Link to comment
Share on other sites

I tu się mylisz.Frommer Stop był używany na szeroką skalę w WP świadczą o tym właśnie znaleziska terenowe.Przytoczę tylko jeden znany przykład - w dołku ze sztandarem 73 PP pracownicy muzeum w Biłgoraju, na początku lat 90-tych, znaleźli także 2 sztuki broni osobistej.Jednego Visa i jednego Frommera wz 1911...

Frommer wz 1911 to był kiepski i tani pistolet jak na warunki lat 20-tych co jednak wcale nie zniechęciło oficerów czy podoficerów do jego zakupu.
Jak wyraził się jeden z jego starych użytkowników - laszak ten nadawał się bardziej do wbijania gwoździ niż do strzelania..."
Link to comment
Share on other sites

Stock, Nie chcę polemizować, gdyż nie jestem specjalistą od broni, ale ta rura nie przypomina mi ani trochę broni, które podałeś jako przykłady, wina leży też po mojej stronie bo chodziło mi o Formmera 1901. Stąd też widzę, że wzbogaciłem twoją widzę, dzięki mojemu wizjonerstwu" i teraz może będziesz mógł dostrzec w tym struclu podobieństwo do formmera".
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information