Skocz do zawartości
  • 0

pistolet


radoslaaw

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Stock, na naszych terenach formmer jest egoztykiem, nie jest to broń, którą spotkać można w terenie. Nawet muzea nie mają się czym chwalić.

Jak mogłeś zuważyć wpis dodałem w tym samym czasie co kolega drugą fotkę, wiec nie mogłem wiedzieć, że to łamaniec, czyli poprzedni wpis cofam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz.Frommer Stop był używany na szeroką skalę w WP świadczą o tym właśnie znaleziska terenowe.Przytoczę tylko jeden znany przykład - w dołku ze sztandarem 73 PP pracownicy muzeum w Biłgoraju, na początku lat 90-tych, znaleźli także 2 sztuki broni osobistej.Jednego Visa i jednego Frommera wz 1911...

Frommer wz 1911 to był kiepski i tani pistolet jak na warunki lat 20-tych co jednak wcale nie zniechęciło oficerów czy podoficerów do jego zakupu.
Jak wyraził się jeden z jego starych użytkowników - laszak ten nadawał się bardziej do wbijania gwoździ niż do strzelania..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stock, Nie chcę polemizować, gdyż nie jestem specjalistą od broni, ale ta rura nie przypomina mi ani trochę broni, które podałeś jako przykłady, wina leży też po mojej stronie bo chodziło mi o Formmera 1901. Stąd też widzę, że wzbogaciłem twoją widzę, dzięki mojemu wizjonerstwu" i teraz może będziesz mógł dostrzec w tym struclu podobieństwo do formmera".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie