Skocz do zawartości

Tropimy faszystów-Postscriptum


Martian

Rekomendowane odpowiedzi

Bodziu! jeżeli mi wytłumaczysz co wspólnego z patriotyzmem ma marycha, gejowstwo i walka z krzyżem, bo bimber potrafię zrozumieć, że to taka nasza tradycja narodowa;), gotów jestem ci uwierzyć. Może podasz przykłady które to organizacje lewackie miały w założeniach patriotyzm?
Oświeć mnie również, kiedy to bądź lewactwo bądź anarchizm miały dobry wpływ na jakiś naród?
Jako nauczycielowi historii powinny ci się nasunąć pewne analogie z czasami przedrozbiorowymi. Jak pewnie się uczyłeś nadmiar swobód, popierany przez przyszłych zaborców nie doprowadził do niczego dobrego. Czasy może inne, swobody też nie te same ale myślę, że pewną analogię dostrzeżesz...
Moim zdaniem, paralela historyczna którą tu zastosowałem mimo różnic czasowych a co za tym idzie także obyczajowych, oddaje trochę mechanizm sytuacji...
Mam do ciebie jeszcze prośbę...
Nie imputuj mi lub innym interlekutorom, że mamy faszystowskie poglądy a tym bardziej, że kogoś chcieliśmy wieszać a tym, że nie rozpoznaję symboli narodowych to już walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli.
Jak udowodniłem, zdjęciem na początku, pozory mylą i nie strój zdobi człowieka.
Pewnie jest wielu w naszym kraju niedoinformowanych, którym się merdają pojęcia ale to nie powód by z tego robić aferę na skale światową próbując udowodnić, że Polacy to naród faszystów a 11.11 w do warszawy zjechało ich kilkadziesiąt tysięcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Śledzę Waszą zapalczywą wymianą argumentów i mam wrażenie, że gdzieś umyka nam wszystkim znacznie szerszy i bardziej globalny kontekst całego marszu niepodległości. A konkretnie uważam że jako prawdziwi patrioci, bo jak zauważyłem zarówno panowie bardziej lewi jak i ci bardziej prawi patriotami się nazywają- powinniśmy WSZYSCY zadać sobie jedno trywialne pytanie:
Kto za tym wszystkim stoi, kto szczuje ludzi na siebie i dzieli Polskę i Polaków KOLEJNY RAZ?! I jaki ma motyw działania?

Bardzo proszę, żebyście zapoznali się z wyjątkowo ciekawym wykładem Jurija Bezimienova, który być może niektórym z Was rozświetli nieco procesy polityczne i społeczne zachodzące na naszych oczach. Wykład nieco długi i chyba z końca lat 80tych ale naprawdę pasjonujący i obnażający mechanizmy działania służb specjalnych innych państw (w tym wypadku jeszcze KGB).

Sądzę że długofalowa obserwacja tych zjawisk będzie niezwykle interesująca dla tych którzy myślą nieco dalej i szerzej niż Ci skrupulatnie analizujący zagadnienia: - Który mumin któremu muminowi dał pierwszy w mordę i co miał na rękawie napisane.

Link do wykłądu: http://www.youtube.com/watch?v=xUjiqxxytdQ


Herbatka i miłej lektury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś spiskowa teoria dziejów a przecież wiadomo, że spisków nie ma i słowo to powinno być wykreślone ze słownika. Dziś, każdy człowiek z otwartym umysłem powinien wiedzieć, że w dobie wszechogarniającej miłości wśród narodów, wszyscy naokoło życzą nam jak najlepiej...
Tylko z tym otwieraniem zachodzi ryzyko wywiania lub zwietrzenia ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shadow, za wytłumaczenie, ale nie trzeba było.
Nie chodzi o muzykę taka lub inną, ale o myślenie niektórych.
Znam przypadki (może lepiej powiedzieć ewenementy) skinheadów, nie NS'ów, którzy zapytani dlaczego są skinami odpowiadają: Bo tu mam ekipe i można komuś wjebać.
Myślę, że nie jeden taki by sie trafił na sławetnym marszu...
A co do punkowców- anarchistów: to anarchia wg niektórych to walczenie z psami o żarcie ( chyba nie wymaga komentarza).
A tak btw. punk i martensy Hmmm.
PZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Bodziu... Tyle zdjęć się przewinęło, że nie bardzo wiem o które biega... Nadto tłumaczyłem, że jak wszędzie na świecie, tak i Polsce znajdziesz fascynatów i zwykłych chuliganów... Ty za to zaszufladkowałeś mnie w kategorii- faszysta";)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niemieccy faszyści wrzeszczeli: polscy bandyci" teraz niemieccy bandyci wrzeszczą: polscy faszyści"
Normalnie Gliwice w Warszawie po 72 latach...
ps.
Nie wiem czemu znikają linki ale warto obejrzeć te nie puszczone w telewizjach filmy nagrane przez uczestników. Na widziałem naziola"- sporo ciekawych scen i komentarzy....
To takie ukłony w stronę Bodzia, ponieważ wrzuca jakieś zdjęcia, jakichś polityków, z sprzed jakichś 20 lat;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem faszyzm" tylko dla tego, że nie słyszałem by lewactwo odnosiło się do uczestników marszu 11.11. per aziści". Słyszałem o określeniach faszyści". Może głupio lewakom było, że skrót oznacza Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (pracy).Widać na tyle kumają, ze wiedzą ktoś by się mógł przyczepić, że Niemcy to nie Polacy a, tak to, taki faszyzm" da się podciągnąć pod wszystko...
Z tymi kretynami, to mógłbyś rozwinąć, bo można zrozumieć, że ino lewacy cacy i enteligentni;)
Ps
Oglądnąłeś filmy z 11.11 na internecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martiane a co oznacza lewactwo?
Bo zostałem tak określony?
Rozumiem, że powodem jest moja niechęć do hajlujących patriotów"?
Troszeczkę kojarzy mi się to z maksymą Kto nie jest z nami ten przeciwko nam".
No to się powtórzę- W Polsce jest kilka milionów lewaków.
Co do filmów nagranych przez uczestników marszu i ich komentarzy, to jako przeciętny Papkożerca", nie potrzebuję opinii innych aby mieć własne zdanie:)
Martianie, szybko oceniasz ludzi, gorzej z celnością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież Cię nazwałem lub określiłem lewakiem? Z grzeczności maksymy: Kto...." nie napisałem w Twoim kierunku... No chyba, że się poczuwasz...
Jeśli twierdzisz, że jest kilka milionów, to ino brakuje lenina, polirewkomu, by nową rewolucję zrobić i faszystowsko- pańską Polszę ustawić do pionu...Jak w 20-tym i 39-tym ...

Serio nie potrzebujesz korzystać ze źródeł??? Jako historyk?!!!!!!!! To dopiero przypomina historiogenikę;)
Nie ucz dzieci...please!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martianie,a nie można zorganizować marszu bez onr-u, nop-u i m w? Złożyć kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego, Witosa, Dmowskiego, Paderewskiego?
Czym Dmowski wyróżnił się od pozostałych?
Czy musi się kojarzyć z ksenofobią?
Co do źródeł, to pewnie wiesz,że żródło historyczne musi być obiektywne i żetelne i z takich korzystam.Np:aby określić motywy natarczach skandynawskich.
Obawiam się jednak, że obie strony piszą opinie subiektywne.
Uczyć, nie zamierzam przestać, po prostu nie posyłaj swojego dziecka do szkoły w której pracuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy bandyci"

Za carskich czasów, wiemy to sami
Byliśmy zwani wciąż bandytami
Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
Komu obrzydły carskie ochłapy

I wstrętnym było carskie koryto
Był miateżnikiem" - polskim bandytą.
Polskich bandytów" smutne mogiły
Tajgi Sybiru liczne pokryły.

Przyszedł bolszewik - znów piosnka stara
Czerwonych synów białego cara.
Polak, co nie chciał zostać Kainem,
Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
A że śmiał mówić o tym zuchwale,
Że nie chciał by go więziono, bito,
Był eakcyjnym polskim bandytą".

I znowu Sybiru tajgi pokryły
Polskich bandytów" smutne mogiły.
Gdy odpłynęła krasna nawała
Germańska fala Polskę zalała.

Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
W pruską obrożę nie włożył głowy,
Nie oddał resztek swojego mienia,
Swojej godności, swego sumienia,
Kto nie dziękował, kiedy go bito,
Ten był przeklętym polskim bandytą".

Więc harde polskich bandytów" głowy
Chłonęły piece, doły i rowy.
Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
Jest Polska Wolna i Niepodległa",
Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
I nawet mówią demokratyczna".

Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
W kim pozostało sumienia trochę,
Komu niemiłe sowieckie myto,
Jeszcze raz został polskim bandytą".

I znowu polskości tłumią zapały
Tortury UB, lochy, podwały.
O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
Jakich Polaków najwięcej w niebie?
(głos z góry)
Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
Są tutaj wszyscy polscy bandyci".

Gdy demokraci siedli do stołu
co z postkomuną dzielą pospołu
scenę i miejsca w pamięci korcu
Po Popiełuszce i Suchowolcu
Kto dziwnie zginął? Każdy z nas spyta.
Kolejny kapłan - polski bandyta!

Każdy już myślał, że koniec pieśni
a tu rusofil z kiścią czereśni
z germanofila partii co wyszedł
zada pytanie skoro już przyszedł
któż to tam zginął w Smoleńsku? - spyta
Polski Prezydent? Polski bandyta!

Nie minie miesiąc od tamtej zbrodni
gdy kainowi wyznawcy podli
znów skrytobójstwa będą sprawcami
Kogo zabili? Zgadnijcie sami!
Między siedzenia twarz jego skryta
historyk prawdy - polski bandyta!

Dlatego proszę cię wielki Boże
usłysz wołanie moje w pokorze
ocal Ojczyznę przed łachudrami
A kim są oni? Też wiedzą ... sami.
Kiedy twarz moja łzą jest spowitą
uczyń mnie Panie - polskim bandytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie