Skocz do zawartości

Sensacja! W bagnie znaleźli amerykański samolot


chemik3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a teraz po okolicznych szopach powinna sie przejść ekipa to by coś jeszcze wyłowili , może resztkę skrzydła a może i koło, chyba że ktoś tak partacko majstrował wcześniej, że silnik pozostał bo był ciężki a kadłub sobie przywłaszczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś Grzesiu coś wiedział lub przytulił coś od kobry??wiesz ze to jadowite stworzenie:)) Ja wiem, że w tamtym rejonie to i działo szwedzkie jest utopione w tych bagnach ale jakos dokładnie nikt nie wykrył:) a zreszta sam widzisz ile zachodu i ludzi dobrej woli o sprzęcie nie wspomnę aby wydłubać silnik z bagna.
U Niemiaszków 2tonowe bombki rzeczka ujawnia to i może Vistula chyba cos odda-jedyny w swoim rodzaju poziom wody, na razie oddała na KŁudziu obok Solca pocisk moździeżowy http://www.kppsplipsko.home.pl/
strona główna - przewinąć (prawie na sam dół) do daty 02.10.2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przytuliłem a oddałem i to dokładnie 20 listopada 2010 roku.Sprawa tej Aircobry stała się pilna bo zaczęto ją szabrować.A jak po ponad roku zabrano się wreszcie za jej wydobycie to i mnie i moich kolegów olano.Nikt jakoś nie raczył dać nam znać że sprawa wreszcie zostanie w sposób właściwy doprowadzona do końca.Więc po co mam ujawniać inne znane mi miejsca upadku samolotów ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot odnaleziono 3 lata temu w całości. Wrzesień 2009 roku. Spoczywał na 2 metrach głębokości. Wyciekał jeszcze z niego olej. Metr pod powierzchnią lustra wody mozna było dotknąć przewodów elektrycznych, elementów wyposażenia przedziału silnika.
Samolot miał trafić docelowo do mającego powstać w okolicy muzeum-skansenu. Stąd też nie był wydobywany. A jedynie oznaczono miejsce spoczynku samolotu na mapie.
Wśród osób które znalazły samolot był człowiek jak później okazało się nieuczciwy i próbował wydobyć samolot nielegalnie. Niestety próba nielegalnego wydobycia doprowadziła do totalnego zniszczenia samolotu. Samolot rozszarpywano koparką i porozrywano linami. Nielegalne prace trwały podobno dwa tygodnie.
Do obecnej chwili ocalał silnik, wał i resztki śmigła.
Akcja wydobycia właśnie została zakończona. Niestety zniszczono niepowtarzalny zabytek...

Gdy odnaleziono samolot trzy lata temu uważano że to Me-109 wracający znad przepraw na Wiśle. Wskazywał na to sposób ułożenia samolotu.
Samolot znajdował się na polach miejscowości Boguszków, za linią niemieckich pozycji z 1944 roku. W wykopie po samolocie nie pozostało prawie nic.

http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/115-lotnictwo_wojskowe_do_ii_wojny_swiatowej_wlacznie/41731-bagniska_pod_warka_kryja_samolot_amerykanska_cobre.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,10751041,Samolot_Air_Cobra_juz_w_Krakowie.html

Samolot jest już w MLP.
W Krakowie są bardzo zadowoleni ze znaleziska. Udało się też wydobyć wiele małych fragmentów, w tym spodu kabiny z elementami sterowania. - Przyjechało ok. 400-500 kg różnych fragmentów samolotu. Wszystko jest już w dziale konserwacji. Na razie w myciu, dopiero w przyszłym tygodniu zaczniemy konserwację - mówi dyrektor Radwan.

Niestety, samolotu nie da się złożyć, eksponowane będą części, być może będzie je można zobaczyć jeszcze tej zimy, na początku przyszłego roku.

Jak pisaliśmy, część wraku rozkradziono. Takie znaleziska są własnością skarbu państwa. Zniknął ogon i goleń podwozia, a także dwie łopaty śmigła. Muzealnicy oraz członkowie stowarzyszenia będą się starali je odzyskać."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę śmieszna sprawa z tym samolotem,Jak od 2009 po cichu prywatni kolekcjonerzy wyciągali po kawałku. Ciekawe kto w tedy przebimbał sobie tą sprawę?
Na pewno jak by się tym zainteresowali wcześniej.To był by w całości na powierzchni.A tak jest silnik,śmigło i parę puzzli do pokazania.
W niosek jest jeden że takie rzeczy to najlepiej do telewizji dawać.I za ich pośrednictwem wyłonić dobrą ekipę która wyciągnie sprzęt w całości na powierzchnie.A nie będzie czekała parę lat jak zostanie po kawałku rozebrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak piszą wiadomo kto próbował nielegalnie wydobyć,zrobić sprawę bydlakowi za zniszczenie i kradzież samolotu i po sprawie!
Może inni dwa razy pomyślą zanim spróbują czegoś podobnego w przyszłości!
Ale jakim bezmózgim prymitywem trzeba być aby KOPARKĄ dwa tygodnie demolować tak delikatną strukturę jak samolot??!!!Bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu byl kompletny?! (jakoś nie chce mi się w to wierzyć, no ale dobra). Tylko dlaczego nikt go nie pilnował?! Jaki problem zostawić numer telefonu jednemu z miejscowych aby informował jak ktoś obcy zacznie się kręcić przy znalezisku? Gratuluję zatem podejścia tym co o samolocie wiedzieli a nic nie zrobili. Potem jakis cwaniak przez 2 tygodnie w spokoju go sobie rozkradał (i też nikt nic o tym nie wiedział? przez 2 tygodnie?! No ludzie złoci...). Bez komentarza.
Gdzie sa zatem te pozostałe cześci? Nie ma sie zatem z czego cieszyć, wydobyto silniczek i jakieś śmieci a mogło być naprawdę coś fajnego (cały egzemplarz jak tutaj piszą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni prywatni wydobywcy dogadali się z właścicielem pola i przez cztery dni kopali ciężkim sprzętem , potem zostawili facetowi staw i hałdy ziemi i uciekli nie dając mu ani grosza .Hałdy ziemi w...ony właściciel musiał sam zniwelować .Tak słyszałem przy pracach eksploracyjnych w czwartek.
Nie dziwię się że nie mogli wydobyć reszty bo warunki były straszne ,ciągle wybijająca woda której pompy i beczkowozy nie nadążały wypompowywać , poza tym wszystkie części były głęboko zagrzebane .
Wiadomo kto poprzednio robił wykopy , sprawa podobno rozwojowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu tak,tępak i chciwiec!Myślał że trafił na uczciwych a tu lipa ,i nici z zarobku!!
Mam nadzieję że sprawa znajdzie swój finał w sądzie i te bydlaki za to co zrobili zostaną przynajmniej ukarani grzywną!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie