Skocz do zawartości

Tak sie bawi...


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 247
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Skoro pan półkownik w ten sposób interpretuje przeprowadzenie prac mających na celu renowacje bunkra...
to wszystkim klientom jego zakładu mechaniki samochodowej powinna zapalić się czerwona lampka !

Ja bym wnusiowego trójkołowca mu nawet nie powierzył.
Nie daj Boże znowu głupawy dostanie i podpali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkody pożarowe w konstrukcjach żelbetowych.

Spadek wytrzymałości betonu w temperaturze do 200*C jest minimalny; między 200 *C a 500 *C spadek jest szybszy, osiągając w temperaturze 500 *C już 50 % w stosunku do normalnej wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie (badanej przez rozłupywanie). Upraszczając zagadnienie, można przy sprawdzaniu bezpieczeństwa pożarowego przyjąć, że beton do temp. 500 *C zachowuje swoją pełną wytrzymałość, zaś powyżej tej temperatury wytrzymałość jest równa zero.

Stal jest bardziej niż beton wrażliwa na wpływ temperatury. Już przy stosunkowo niskiej temperaturze zaczyna się stal rozciągać.Z punktu widzenia praktyki ważne jest przede wszystkim to, że przy ogrzaniu spada granica plastyczności stali. Już w temperaturze 500 *C w stali, poddanej rozciąganiu, naprężenia osiągają granicę plastyczności (w zależności od rodzaju stali, im stal jest bardziej wytrzymała, tym ogólnie rzecz biorąc – jest bardziej wrażliwa na wysoką temperaturę), i wtedy nie jest ona w stanie przenosić znacznych sił. W przypadku stali sprężającej krytyczna temepratura przypada nieco powyżej 350 *C. Gdy w elemencie budowlanym temperatura pożarowa obniży granicę plastyczności stali poniżej panującego w niej naprężenia, nośność konstrukcji jest wyczerpana, konstrukcja dozna odkształceń i przy ich wzroście załamie się.

Temperatura zapłonu dla:
-Benzyna ekstrakcyjna 400*C
-Benzyna standardowa 260*C
-Olej napędowy 240 - 350*C
Powyższe temperatury to temperatury zapłonu, a temperatury płonących oparów cieczy łatwopalnych mogą dochodzić - w zależności od mieszanki z tlenem - do 1000*C.

Gunther Ruffert tłumaczył Kazimierz Dąbrowski.

http://solidnydom.pl/szkody-pozarowe-w-konstrukcjach-zelbetowych.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury zapłonu za:
http://www.wojnarowski.org.pl/3/char/char.html

Podałem różne paliwa, ponieważ nie wiemy co rozlano na konstrukcję.
Na jednym z forów przeczytałem, że górna część schronu została zabezpieczona specjalnym środkiem przed wilgocią. Wysoka temperatura mogła skutecznie uszkodzić warstwę przeciwwilgociową, co spowoduje wnikanie wody do struktury betonu... Jednym słowem co zrobili to sp...aprali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj byłem szlauchem "- wiem że zła pisownia - ale tak się przyjęło :)
Trudno wyrokować jaki materiał palny został użyty do tego przejawu wandalizmu ( zdjęcia jak i cała reszta do d...py ), jednak obstawiam olej napędowy bądź przepalony olej silnikowy...

Puk , puk - ochrona środowiska ? Jest tam ktoś... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byli bici w dzieciństwie przez rówieśników, albo potajemnie oglądali Rambo i tak im zostało?...

Człowiek nie rodzi się z kompletnie wykształconym układem nerwowym, w tym oczywiście mózgiem. Ten rozwój dokonuje się w cyklu życia, a najbardziej intensywny jest w dzieciństwie. Powszechnie wiadomo, że mózgi dzieci przeżywających określone sytuacje w życiu, takie jak porzucenie, maltretowanie, mają zupełnie inną budowę niż mózgi dzieci z normalnych rodzin.
Teza, że surowa kara powstrzymuje zbrodniarza przed morderstwem. To tak, jakby zapalenie płuc leczyć młotkiem."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, i Panie, aczkolwiek nie sądzę, żeby kobiety uczestniczyły w takiej bezrozumnej zbieraninie bluzgaczy.

Otóż jestem autorem Ww. blogu i widzę, że utożsamia się moją osobę z całością Grupy..
A już mniejsza i o to, ale wypaczanie sensu moich słów i używanie ich wyrwanych z kontekstu , w dodatku z zamiarem zrobienia ze mnie upośledzonego umysłowo impotenta...
Nie chce mi się komentować nawet..
Hmm.. chociaż jak tak patrzę , to zaczynam mieć wątpliwości, ktoś po prostu wstawił fragmenty , bo ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ;)
A tego ponoć w podstawówce uczą..

Aczkolwiek jak ktoś ma ochotę dalej ciągnąć mój temat, to zapraszam na spotkanie w 4 oczy, chętnie komuś zaprezentuję moje argumenty.
A niektóre są ciężkie.

Panie vis1939...
Wątpię byś miał odwagę cywilną pokazać swoją twarz, ujawnić kim jesteś.
Ja na blogu opisałem całe moje życie i nie tylko się tego kim byłem nie wstydzę, jestem nadal otwarty na ludzi, ale nie na takich pachołków polskiej pseudo-internetowej ynteligencji jak Ty.



W każdym razie nie wypowiem się na temat żgo, staram się pozostawać bezstronny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszę dla ludzi, z tą różnicą, że nie dla prześmiewców.
A i owszem, meritum mojej wypowiedzi na blogu się zmienia, w szczególności co do pierwszego cytatu.
Co do drugiego i trzeciego, miałem zwyczajny ubaw z panikowania polskiej policji, z czym się w np Czechach nie spotkałem.

Zaś co do ostatniego cytatu...
Cóż, każdy miał jakieś problemy, ważne, że się z nich wyszło.

Natomiast co do zdjęć i żgo, to poza moją bytnością na zlotach militarnych itp itd z nimi, to niema mi kto cyknąć zdj.
Stąd z ok. tysiąca zdj wybrałem jakieś na bloga.
Blog to moja historia, a zdjęcia ją uzupełniają ot co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie