Skocz do zawartości

Nowy polski wykrywacz...Solfernus


Damian84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rzeczywiście, ale to egzemplarz powystawowy". Podobno w nowej wersji mają być jeszcze jakieś zmiany - info od producenta (nie lubi forum).
Tak czy inaczej, czekamy aż Michał zarobi kasę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że uda mi się dostać pierwsze egzemplarze w przyszłym tygodniu i zdążę się z którymś bliżej zapoznać zanim trafi się kupiec :).
Tylko czy moja opinia będzie dla was wiarygodna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach jest taka łatka jak kwatermistrz , tu tego nie ma.
Nie jest jednak tajemnicą że jestem sprzedawcą i jednocześnie poszukiwaczem z tym że jeśli już coś pisze o działaniu wykrywacza to raczej z własnego z nim doświadczenia ;)
Na przełomie czerwca i lipca byłem na wybrzeżu ale Wiesiu nie miał dla mnie żadnej sztuki.
Jadę ponownie w sobotę i jeśli będą wtedy dostępne to skorzystam z okazji i się z jednym bliżej zapoznam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i w jednym z postów jest napisane ze jest to kopia dukata z innym procesorem Jako dawny użytkownik dukata i już raz zrażony do PEN -a nie kupił bym tej wyrywki Nie podobał mi się serwis i awaryjność sprzętu Moze rzeczywiście coś się zmieniło ale rutusy i smetki wyrabiały sobie markę od początku zalozenia firmy a pen elektronik sprzedawał sprzęt badziewny Faktem jest ze waga wykrywaczy byla bezkonkurencyjna ale nie o to chodzi Dukat wzbudzał się co 2 minuty...... masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Mam ten wykrywacz od maja. Najpierw dostałem na próbę, w międzyczasie była promocja, i jest mój.
Chodziłem z nim sporo.

Solfernus ma wszystkie zalety DUKATA i MASTERA, jest lekki, składany.
Bez problemu mieści się w plecaku, bez rozmontowywania na części.
Piszę o tym, bo DUKAT z sondą 32 cm niby się składał, ale mimo złożenia stalaża do 50 cm w plecak było go trudno włożyć do plecaka z tą sondą.
A SOLFERNUS ma sondę DD 29 cm, czyli prawie taką jak 32_ka koncentryk, i mieści się do plecaka. NIe wiem co piszecie o tym wysięgniku Deusa, ktoś mówił że Deus opatentował ten wysięgnik, jak mógł go opatentować jak Deus jest może od dwóch lat, a dukata z takim wysięgnikiem miałem chyba z 7 lat temu i nazywał się Kingsize"

Wrażenia z pracy SOLFERNUSEM.
Najpierw chodziłem z takimi ustawieniami jak były ustawione fabrycznie. Trochę potrwało zanim pojąłem przyciskologię", jest tego dużo, ale wszystko przydatne.
Z czasem ustawiłem po swojemu. Jest wygoda, bo zapisałem różne ustawienia w pamięci i mogłem je szybko zmieniać.
Był błąd w programie wykrywacza. Nie chodze na statycznym, ale jak włączyłem stat2, i pracowałem w dynamicznym to nie było namierzania. Już mam wgrany poprawiony program.
Wykrywacz pięknie brzmi, spotykałem gości w terenie i nikt nie chciał uwierzyć że to wykrywacz procesorowy. Ma dźwięk jak analogowy, mnie to pasuje.
Fajne jest przełączanie dyamiczny1 dynamiczny2. Można ustawić dwa różne poziomy wzmocnienia i szybko i łatwo zmieniać. Ja mam 97 i 50.
Pierwszy daje sygnał jak ACE, drugi jak prawdziwy stary analog. pasuje mi wyłączanie i przełączanie dyskryminacji, wszystko pod jednym przyciskiem. Mam uwagę . Przyciski są za małe, gołym palcem dobrze działają, ale w rękawicach nic nie czuję, podobno w następnej serii będą inne klawisze i ma ich być mniej.
SOLFERNUS daje mało fałszywych sygnałów, odłamków nie kopię. Folię też doskonale odróżnia od innych kolorków.
Dziwnie, inaczej niż wszystkie wykrywacze, folię pokazuje na ostatniej kostce dyskryminacji.

Na tubie jest filmik jak odróżnia dźwiekiem leżące blisko siebie kolorek i odłamek. Faktycznie tak jest, dokładnie tak działa. Ale ja nie mam słuchu dobrego, to mam włączoną dyskryminacje typ II. Sygnalizuje tylko kolory. Ale jak jest jeden sygnał, a wskazówka dyskryminacji skacze do pierwszej kostki, to wiem że jest że jest kolorek i jakiś śmieć.

Nie znam się, nie wiem co piszecie o tej metalowej śrubie przy sondzie. Ja mam metalową przy sondzie 23koncentryk i plastikową przy 29DD. Obie chodzą dobrze, i nic sie nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent TASKER
Typ przewodu mikrofonowy
Przekrój żyły 0,14 mm2
Pokrycie ekranem 100%
Materiał izolacji zewnętrznej PVC
Rezystancja przewodu 130 Ω/km
Temperatura pracy -15...70°C
Zawartość opakowania 100m
Właściwości oddzielny ekran dla każdej żyły

Mięciutki jak cycunie nastolatki :) dosyć długi trzeba przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie