Skocz do zawartości

Nowy polski wykrywacz...Solfernus


Damian84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jestem obiektywnym człowiekiem i nie będę słodził bo go mam.\\

Opisuje fakty zaobserwowane w terenie bo pomiar w domu na stołku to dziecinada...

Mokra trawa na chwilę obecną mnie przeraża bo wiruje lecz trzeba się pobawić w ustawieniach.

Będę chciał przetestować Sonde koncentryczną 23cm 13kHz, bo zakup jej za 350zł nie wchodzi w gre na chwilę obecną.

Ogólnie testy,testy,testy.
Każdą nowinę będę starał się ujawniać na łamach forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę faktów na temat kamieni magnetycznych.

Dziś trafiłem kolejny kamień.

Wykrywacz w momencie trafienia w okolice celu zaczyna pracować dzwiękiem jednorodnym lecz powolnym tak jakby w zwolnionym tempie, wskazań na wyświetlaczu nie stwierdziłem.machanie standard od L do P"

Rozpoznanie celu polega na określeniu miejsca zalegania, polożeniu cewki na gruncie, podniesienu cewki do góry.

Dźwięk ponownie będzie zwolniony lecz na końcu jakby pękał balon, wszystko się energicznie budzi.


Adnotacja do większych celów:

blacha 20x20x3
głębokość ~~50/60
sygnał na kolor bez wskazań na wyświetlaczu
cewka ~~30 cm nad glebą i pinpoint głupieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Odświeżę temat. Czy któryś z forumowiczów posiada i użytkuje Solfernusa? Zimą będę szukał czegoś rozsądnego cenowo, nowego i głębokiego na kolor z w miarę dobrą dyskryminacją. O ile inne wykrywacze są na wielu forach opisane, to Solfernus niemal w ogóle, a to co jest mało wartościowe do wyciągania własnych wniosków.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nabrał i posiada najnowsze oprogramawanie nie wypuszczone w obieg.

Zasięgi w różnej glebie do ~! 25 cm na moniaki
Cewka DD gniecie różnorakie gęste śmietniska.
Cewka CC radzi sobie troszke słabiej lecz PinP OK.

Mroźne poranki i wykrywacz działa bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zerznięte skladanie ,jakies drabinki przycisków,ekranik to nawet u Chinczyków wiekszy,zasiegi to jak u innych (bo na sluchawkach,na głośniku spadna).Po funkcjach widac ze elektronika to tez antyczna.To powinno kosztować 400
zl,tak dla początkujących.Na XXI wiek to zróbże coć konkretnego i dopiero sie chwal.Nawet wez przykład choćby z z Rutusa.
Klucznik z Klucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrał i posiada najnowsze oprogramawanie nie wypuszczone w obieg.

A co to znaczy, że niewpuszczone i dlaczego? Podzielisz się informacją?

Zasięgi w różnej glebie do ~! 25 cm na moniaki

To chyba nieźle?

Cewka DD gniecie różnorakie gęste śmietniska.

Ciężarem, czy osiągami? Podziel się proszę.

Key.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka DD nie ma gnieść śmietnika
wystarczy że na tym śmietniku wyłapie kolor a w miarę możliwości odrzuci śmieci
bo takich wykrywek które wskazują śmieci zamiast koloru mamy 99%
nawet etrac jak położysz koło sreberka zardzewiały gwóźdź to oleje cie i wytnie kolor razem z metalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
Witam.
Przez parę ostatnich lat byłem posiadaczem podrasowanego" Jabla, który miał jeden duży minus-brak dyskryminacji, ale zasięgi miał rewelacyjne. Postanowiłem, że nadeszła pora na zmianę, na coś z dyskryminacją i innymi fajnymi dodatkami. Początkiem nastawiłem się na ACE 150 ale po oglądnięciu kilkunastu filmików na you... stwierdziłem, że zasięgiem nie powala(może to wina małej sondy). Następnie rozejrzałem się za czymś innym jak Garrett i znalazłem takie wykrywki jak: Teknetics Alpha, Fisher F2 oraz Solfernus. Przed zakupem oczywiście przejrzałem wiele forów, filmików itp., miałem też możliwość pobawienia się Teknetics Alpha. Po wielotygodniowych namysłach wybór padł na Solfernusa z sondą koncentryczną.
Od parunastu dni jestem jego posiadaczem ale jak na razie nie miałem okazji sprawdzić go na odpowiednim polu" jedynie udało mi się go wypróbować na działce u znajomego. Oto moje początkowe wrażenia:
Przez pierwsze kilka dni siedziałem w domu i się uczyłem instrukcji obsługi oraz poprawnego zrozumienia zasady działania i muszę przyznać, że nie należy ten wykrywacz do klasy włącz i działaj" tu trzeba trochę chęci poczytania i zapamiętania co do czego służy i jak działa.
Mogę porównać parametry Tekneticsa i Solfernusa (bo z nimi miałem kontakt) i Teknetics ma bardzo intuicyjne menu-(duży plus) jednak Solfernus bije go a łeb na szyję" z możliwościami różnych opcji (nastaw)-(początkowo to minus ale z czasem duży plus).
Wrażenia po teście na działce:
1 - działka bezpośrednio pod liniami wysokiego napięcia (tymi dużymi) - całkowity brak wzbudzania się w czasie pracy.
2 - waga wykrywacza - bezkonkurencyjnie najniższa
3 - zasilanie wykrywacza (dwie baterie paluszki) bezkonkurencyjnie najniższe zasilanie oraz waga
4 - namierzanie przedmiotu - rewelacyjne, dokładnie wskazuje miejsce (sonda koncentryczna)
5 - bardzo szybka i wygodna możliwość zmiany opcji (nastaw)
6 - po przeczytaniu wielu wypowiedzi na forach zorientowałem się, że ten sam wykrywacz ma już 3 inne oprogramowanie. Postanowiłem zapytać producenta czy jeżeli w przyszłości zostanie wprowadzone nowsze, lepsze oprogramowanie to czy będzie możliwość jego wgrania/przeprogramowania na to nowsze oraz ile taka usługa kosztuje ? w odpowiedzi uzyskałem informację: 0zł za wgranie oprogramowania, jedynie mam pokryć koszty przesyłek - ogromny PLUS w porównaniu do innych wykrywaczy.

Teraz trochę minusu w stosunku do Solfernusa:
Jakość wykonania - w poniższych postach(ze zdjęciami) opisywano co wymaga poprawy i muszę przyznać, że wiele się zmieniło do dnia dzisiejszego, jednak mimo wyeliminowania przez producenta tych wad pozostały moim zdaniem jeszcze dwie: montaż sondy do stelaża oraz elektroniki do stelaża-(tu mam pomysł, który za jakiś czas przekażę producentowi).

W niedalekiej przyszłości wybieramy się na właściwe pole" i tam będę mógł w pełni sprawdzić jego możliwości i pogłębiać wiedzę o jego możliwościach, wtedy napiszę o moim pierwszym wypadzie z Solfernusem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 months later...
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Solfernusa 2 jest to moja pierwsza przygoda z wykrywaczem,
i mam pytanie odnośnie pracy tego wykrywacza.
Mam takie ustawienia :

DYS2
DYN2 (dynamiczny)

wzmocnienie -5
Ton wiodący - 1
Próg -3
Moc nad. - DEF
Jasnosc - 0
Częstotl. - 2
Wzm.Sondy - 4
Filtr - 10
Średnia - 40
Próg dyskr - 8
Głos - 2
i po poruszaniu sondą nad ziemią (brak obiektu )są sygnały w słuchawkach lecz nie widać ich na markerach dysk.
czy jest to normalne w wykrywaczu.
Po przełączeniu na tryb Statyczny:
DYS2
STA2
wykrywacz daje dopiero sygnał nad obiektem nie ma dodatkowych sygnałów w słuchawkach lecz zmniejsza się
zasięg wykrywacza.

Może ma coś źle ustawione w parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie