Skocz do zawartości

Poszukiwanie Sztandaru 7 pal w dn. 13.08.2011 pod Lelowem.


kluch2

Rekomendowane odpowiedzi

Jacobs pozwolisz ,że niektórych twoich wypowiedzi nie skomentuję. Ewidentnie próbujesz mnie sprowokować a Twoim celem jest to ,żeby poszukiwania się nie odbyły i robisz wszystko żeby tak się stało. Zdaję sobie sprawę z tego ,że jesteś osobą bardzo zawistną i nie chcesz żeby sztandar i kancelarię odnalazł ktoś inny... Wtedy nie mógłbyś sprzedać fantów których tak usilnie szukasz( nawiasem mówiąc szukasz bez pozwolenia a pomawiasz o to nas). A teraz troszkę o miejscach o których wspomniałeś. Twierdząc ,że nic w tam nie ma , masz rację. Tylko nie wiem po co o tym wspominasz skoro wiesz ,że my je sprawdziliśmy wcześniej. Pamiętasz swoją minę kiedy Ci powiedziałem ,żebyś nie szukał koło jałowców bo teren jest już sprawdzony?O jaki byłeś zawiedziony ,że ktoś miał te informację wcześniej od Ciebie... A co do jeziorka... Czy wydaję Ci się ,że ktokolwiek przy zdrowych zmysłach, znając Twoje metody, powiedział by Ci o jakimkolwiek miejscu, które nie było jeszcze sprawdzone? Aż tak głupi nie jestem:) Gdybyś pomyślał od czasu do czasu i zmienił swoje metody to może byś się chociaż dowiedział co tam było...
Bez odbioru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
drag47, ponownie żle odczytujesz moje wypowiedzi,ewidentnie nie mam zamiaru Cię prowokować, chodziło mi raczej o to że Wasze plany poszukiwawcze są lekko zdezawuowane,to potencjalne miejsca znane od wielu lat...
Miejsca te znane nam były już wiele lat temu, w kwestii jałowców: drag47 musisz wiedziec jeszcze o które jałowce chodziło i na jakim polu one się znajdowały.
Byli żołnierze którzy rozmawiali z tą kobietą raczej nic nie mówili o sztandarze,wspominali o kancelarii.
Fakt że w okolicach jeziorka odbyła się potyczka w 39r to jeszcze nie dowód że tam schowano sztandar... drag47-krażycie po omacku...

Nie mam także zamiaru drogi kolego niszczyć Waszych poszukiwań, zwracam tylko uwagę na pewne dziwne praktyki które miały miejsce.

Pewne osoby nadal zasiadają we władzach towarzystwa, a dobrze wiesz że toczy się postępowanie...

jacobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacobs powiedz mi skąd Ty wiesz gdzie my mamy zamiar szukać? Dlaczego myślisz ,że będziemy sprawdzać teren wokół jałowców skoro zrobiliśmy to już dawno temu? Zresztą zrobiłeś to również Ty. (jak już wspomniałem na dziko i bez żadnych zezwoleń)? A czy może wiesz ,że cały ten teren w 39 r był porośnięty jałowcami? Według pewnej relacji wcale nie chodziło o te jałowce które są już sprawdzone. Spójrz na mapę i pomyśl ,że żołnierze którzy się tam znaleźli nie znali tej okolicy a wszystko wyglądało bardzo podobnie. Takie same leśne drogi, skrzyżowania, jeziorka. Z tego powodu właśnie tak trudno jest tam coś trafić ,że teren jest rozległy a w relacjach są rozbieżności jeśli chodzi o ich dokładne umiejscowienie...Zresztą nie zdradzę Ci nic więcej bo oczywiście sprawdziłbyś to jeszcze przed nami jak to masz w zwyczaju.
Fakt że w okolicach jeziorka odbyła się potyczka w 39r to jeszcze nie dowód że tam schowano sztandar... drag47-krażycie po omacku..." Nie masz niestety pojęcia o całej tej sprawie. Potyczka nie odbyła się w okolicach tego jeziorka o czym możesz przeczytać w ogólnodostępnych książkach. Gdybyś czytał książki a nie wyłudzał informację od ludzi metodą zawistnego sępa to wiedziałbyś ,że do zaciekłych walk doszło dużo bliżej Zbyczyc(gdzie Niemcy zamknęli pierścień okrążenia) a w okolicach jeziorka (właściwie to nie jednego bo jest ich tam kilka)przybywali żołnierze którzy próbowali się z okrążenia wydostać...
Oczywiście ,że masz taki zamiar czego wielokrotnie już dałeś dowody.
Ja wcale nie twierdzę ,że ten sztandar i kancelaria tam jest na 100% ale bardzo wiele faktów na to wskazuje.
Jesteś zwyczajnym hipokrytą ponieważ na publicznym forum wysuwasz oskarżenia ,próbujesz dowieść ,że to nie to miejsce a sam szukasz właśnie w tej okolicy( notabene bez pozwolenia). Zapewne to jest przypadek? A może powiesz Jacobs ,że to nie prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drag47 - kolego nie próbuj robić z siebie tak czystego jak kryształ poszukiwacza, Ty tylko raz w roku legalnie szukasz, podczas zlotu, a póżniej? Te mosiny, mausery itp. ta same do Ciebie przychodzą?
A te dwa Flaki to chciałeś legalnie wydobyć? To dlaczego właściciel terenu przeganiał cię wielokrotnie?

więc drag47 sam widzisz jak jest...

Co do jałowców: wiem kolego o jaki szczegół chodzi, skraj lasu,jałowce i pole...

Szkoda że nie sprawdziłeś tego drugiego leju po bombie, pewnie wiesz że były tylko dwa...

W okolicach tego jeziorka żołnierze przygotowywali się do przebicia przez pierścień niemiecki, zostawili tam wiele osobistych rzeczy...
Sama potyczka rozpoczęła się bardzo blisko tego miejsca...

A co powiesz o rannym żołnierzu na polu, który rzekomo miał mieć ten sztandar? Zaprzeczysz że nie będziecie szukać jego grobu?

Co do oskarżeń drag47 - powtarzam: dobrze wiesz że wobec członów towarzystwa toczy sie postepowanie...

jacobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacobs szukam legalnie przez cały rok. Wiesz ,że mieszkam w kraju gdzie poszukiwania są legalne a w Polsce szukam tylko i wyłącznie sztandaru! Mosiny, Mauzery... Masz jakieś info to zgłoś to do prokuratury!coś jeszcze? Co do Flaków to nigdy mnie nie przegonił właściciel a to dla tego ,że nigdy nie podejmowałem próby ich wykopania w przeciwieństwie do Ciebie!(pomyliłeś mnie z Gajdą i jego kolegą bodajże Wołkiem) To Ty tam byłeś a nie ja! Ja planowałem zrobić to wszystko legalnie a na to potrzeba czasu. Niestety pewne sępy mają gdzieś pozwolenia i fachowe załatwienie sprawy. Czy wiesz Jacobs o kim mówię? Wyobraź sobie ,że chodzi o Ciebie! I jeszcze się ośmieszasz.
I znów nie wiesz o czym piszesz... Miejsce pochówku tego żołnierza jest doskonale znane. Spoczął on jak wszyscy którzy zginęli w tej potyczce we wspólnej żołnierskiej mogile. Według relacji jednej z osób miał on przed śmiercią przekazać sztandar pewnemu cywilowi który wraz z kilkoma innymi osobami,po uprzednim zabezpieczeniu mieli go ukryć. Jest to jedna z kilku wersji i moim zdaniem najmniej prawdopodobna.
Z mojej strony proponuję Ci zakończyć tą pyskówkę zanim zaczniemy poważniejszą wojenkę! Jeśli możesz w jakikolwiek sposób nam pomóc w poszukiwaniach sztandaru to zapraszam.
Jeśli jednak dalej będziesz jątrzył i robił wszystko by poszukiwania się nie odbyły to zdajesz sobie sprawę ,że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Tak bardzo chcesz się spotkać w sądzie?
Ciągle wspominasz o postępowaniu sprawdzającym. Powiedz mi jaki to ma związek ze mną i z tymi poszukiwaniami? Zaczekajmy na to co ustali policja. Wiesz ,że osoba której się czegoś nie udowodni(w tym przypadku M.) jest niewinna? Równie dobrze mogę donieść na Ciebie ,że wykorzystujesz seksualnie małe dzieci a później pisać wszystkim ,że jesteś pedofilem bo toczy się w stosunku do Ciebie postępowanie sprawdzające. Tak to mniej więcej wygląda.
A tak na marginesie to czekam kiedy chociaż jednym słówkiem mnie oskarżysz w sprawie tej armaty!
To był mój ostatni post skierowany do Ciebie. Chcesz pogadać to przyjedz do Lelowa 13 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drag47 - i po co te nerwy kolego?

Ja nawet wierzę w to że Ty nie znasz szczegółów związanych z tamtą sprawą.

Pamiętaj drag47 że nie posiadasz monopolu na poszukiwania sztandaru, towarzystwo także, życzę Wam szczerze powodzenia podczas zlotu,wykopcie tą kancelarie i sztandar...

Pamiętaj że wiedza którą dysponujecie w tej sprawie także nie jest tajemna, już wiele lat temu miejsca te były sprawdzane.

popytaj kolegę klucha co mówiło się w resorcie, nawet nieistniejąca jednostka WP z Częstochowy prowadziła tam poszukiwania sztandaru przy okazji prac przy kablach teleinformacyjnych.

Zastanów się tylko na jedną kwestią:jakie jest prawdopodobieństwo że żołnierze z I baterii którzy wydostali się z pierścienia zdołali dotransporotwać pod Lelów skrzynię z kancelarią??

Przypomnę że ciężkie walki toczyły się już w rejonie Janów-Złoty Potok, także od Lelowa atakowała 2 Dywizja Lekka...

jacobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak da się w miarę kulturalnie i bez zbędnych oskarżeń. Czy udało się wydostać sztandar i kancelarię z okrążenia pod Janowem? Bardzo wiele wskazuje na to ,że tak. Począwszy od relacji(nie tylko od tej kobiety z którą rozmawiałeś). Byli żołnierze 7pal-u poszukiwali sztandaru i kancelarii nie tylko w okolicy tych jałowców ale i w innych miejscach które postaramy się sprawdzić. I mamy świadków którzy wtedy z nimi rozmawiali i pomagali w tych poszukiwaniach. Jak pisałem wcześniej teren wyglądał w zasadzie tak samo w promieniu kilku kilometrów i zdawali oni sobie sprawę z tego ,że mogli to miejsce pomylić z innym podobnym jakich było wiele w tej okolicy. Jeśli z okrążenia udało się wydostać co najmniej jedną armatę 75mm wraz z jaszczami amunicyjnymi oraz jednego boforsa(pomimo rozkazu zniszczenia ciężkiego sprzętu) dlaczego miało by się to nie udać w przypadku sztandaru i kancelarii? Wydostała się też część taborów które de facto nie powinny się tam znaleźć a jednak się znalazły. I naprawdę wiele wskazuje na to ,że zarówno sztandar jak i kancelaria zostały ukryte właśnie tam.
Oczywiście ,że nie mamy monopolu na poszukiwania tego sztandaru i wcale nie przeszkadzamy innym poszukiwaczom. Wręcz przeciwnie. Chcielibyśmy aby sztandar pułkowy wraz z kancelarią zostały odnalezione ,ocalone od zniszczenia i zapomnienia. Właśnie dla tego zapraszamy wszystkich którzy mogą w tym pomóc. Zapewniam ,że gdybyś zorganizował podobną akcję nikt z naszej strony by w tym nie przeszkadzał.
Żadnej tajemnej wiedzy niestety nie udało nam się posiąść ale wydaje mi się ,że dzięki pewnym relacjom jesteśmy o krok bliżej od ustalenia jak to naprawdę wyglądało i co się stało z zaginionym sztandarem. Niektóre miejsca rzeczywiście były sprawdzane zarówno przez wojsko, UB jak również kombatantów. Tyle tylko ,że było to w latach 50-tych i 60-tych a sprzęt jakim dysponowali to macki saperskie i prymitywne wykrywacze min. Technika poszła do przodu i dzisiejsze urządzenia potrafią wykryć coś co poprzednio zostało pominięte.
A jeszcze zapytam dlaczego uważasz ,że skrzynia została w okolicach Janowa? Przecież sam jej szukałeś koło Lelowa. Jakieś nowe informacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie jacobs"!
Niniejszym informuję, że ani ja, ani Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne nie zamierza prowadzić polemiki z Panem i Pana wyimagowanymi teoriami, hipotezami, czy też pomówieniami. Uważam, że od strony merytorycznej wszystko wyjaśnia mój poprzedni post, a jeżeli Pan tego nie rozumie, polecam literaturę fachową.
Jednocześnie, proszę również potencjalnych uczestników poszukiwań pod Lelowem, o ignorowanie wypowiedzi Pana jacobsa"na tym lub innych forach poszukiwawczych. W/w pan nigdy nie uczestniczył w poszukiwaniach organizowanych przez nasze towarzystwo, nie zna atmosfery tych spotkań, a z sobie tylko znanych powodów co roku sieje ferment".
Reasumując:
sądzę, że agresywne zachowanie Pana jacobsa", dobitnie świadczy o tym, że coś jest na rzeczy" i są przesłanki potwierdzające słuszność naszych przypuszczeń, że sztandaru należy szukać właśnie pod Lelowem.
Zapraszamy więc do Lelowa w dniu 13 sierpnia, wszystkich prawdziwych miłośników historii i prawdy historycznej.
Pozdrawiam!, Jurek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kluch2 - ostro Pan poleciałeś w swojej wypowiedzi, nawet to rozumiem, takie naleciałości zawodowe z przeszłości...

Co do wyimaginowanych teorii to czas pokaże...

drag47 - dlaczego okolice Janowa? Bo istnieje plan kreślący drogę do miejsca ukrycia sztandaru, nawet utejsza" ekipa była zaangażowana w sprawdzenie tej sprawy, jednak towarzystwo jakie się wtedy zebrało w lesie pod Janowem intelektualnie nie było w stanie przeskoczyć zagadki nie dla hebes".
Powstał nawet w utejszej" gazecie artykulik traktujący o sprawie...

Ale do rzeczy: drag47 musisz wiedzieć że wszystkie pułki 7DP zostały rozbite w kotle janowskim, tylko niewielkie strzępy próbowały się przedostać przez pierścień.
Ten fakt nakazuje zastanowić się czy aby w czasie bardzo ciężkich walk w okolicach Złotego Potoku i Janowa nie doszło do ukrycia rzeczonego sztandaru.
Tak zrobili żołnierze 74pp i ukryli sztandar wraz z dokumentami w okolicach pewnej gajówki na polanie, szerzej o tym u Satory...

Czy chłopcy z 7pal podjęli ryzyko przebicia się wraz ze sztandarem i kancelarią?
Czy może w tak krytycznej sytuacji ukryli sztandar i dokumenty i bez tego cennego balastu poszli w ostatni bój?

Co wydarzyło się w nocy z 3 na 4 września we dworze w Czepurce?

Na pewno zatrzymał się tam specjalny oddział wydzielony prawdopodobnie z 25pp konwojujący depozyt bankowy, eskortę stanowiła bateria 7pal...

jacobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,mariusz12348 dobrze prawi
Plakietki z nickami/imionami to dobry pomysł,w zeszłym roku był problem odgadnąć kto kim:/

Jacobs,jednak da się podyskutować na poziomie:)
Skończ proszę siać oskarżenia i mącić,już całe forum o nich słyszało(czyli to co chciałeś)i nikogo to nie rusza(to czego nie chciałeś)

Wciąż tylko ciągniesz temat jakie to Towarzystwo jeste"
już ogłosiłeś to całemu światu,nie musisz się powtarzać,kluch2,drag47,także inni koledzy nie wdawajcie się już w dyskusje z jacobsem,jest bezcelowa,szkoda męczyć palce,posty i tak kiedyśznikną" oczyszczając wątek:)
Tak jak napisał Pan Jurek:

proszę również potencjalnych uczestników poszukiwań pod Lelowem, o ignorowanie wypowiedzi Pana "jacobsa a tym lub innych forach poszukiwawczych."


Tak jak pisali koledzy z LTHK,i inni,chcesz przedyskutować temat wpadnij 13ego na piwo,resztę zostaw organom które zajmują się sprawą.
Każdy następny post będący oskarżeniem bądź jakąkolwiek formą siania zamętu/podkopywania inicjatywy zlotu bedzie usuwany,autor agradzany"
Demokracji niet



Kluch2,już wysyłam Ci na maila swoje zgłoszenie,wolne w pracy załatwione,przed wyjazdem przyjdzie zwrot podatku więc silny,zwarty i gotowy,nawet namiot kupie:)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 14:48 07-08-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Hebda z tym brakiem demokracji powoli czytanie tego wszystkiego wyzwalało we mnie takie samo uczucie jak oglądanie brazylijskiej telenoweli.Wstępne zezwoleństwo od żony otrzymałem.Jeśli uda mi się pozałatwiać pozostałe sprawy to mam nadzieję że będę miał tą przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu.Transport to PKP do Częstochowy i tutaj chciałbym się dowiedzieć skąd odchodzą te busy lub inna komunikacja do Lelowa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busy z Częstochowy odjeżdżają z dworca PKP. Ewentualnie można dojechać autobusem z dworca PKS który jest położony dosłownie o kilka kroków od dworca kolejowego. Niedługo podam godziny odjazdów oraz ceny biletów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!
Przedstawiłem na ostatnim zebraniu towarzystwa, sprawę plakietek pamiątkowych i uzyskałem akceptację. Każdy uczestnik
naszego zlotu otrzyma pamiątkową plakietkę. Będzie na niej
biały pasek, na który markerem będzie można wpisać icka".
Ponieważ ilość plakietek będzie ograniczona do ilości zlotowiczów będą one również miały znaczenie kolekcjonerskie.
Pozdrawiam!
Jurek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jurku,jak będzie wyglądać plakietka?z czego będzie wykonana?

Najlepsza byłaby materiałowa ładna plakietka którą np można naszyć na plecak itp..

Myślę że gdyby zrobić zamówienie,otworzyć listę,nr konta,chętni wpłacą te kilka zł a na zlocie wg listy będzie odbiór..
(z tego co pamiętam to koszt 5-12zł zależnie od projektu)
Może by koledzy wrzucili jakieś projekty?Tylko bez trolowania.
Np plakietka w formie kwadratu(wzór sztandaru)w ramionach krzyża tekst że LTHK,data,poszukiwanie sztandaru"
...



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 16:34 12-06-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby przyjechać pociągiem do Częstochowy a następnie do Lelowa, najlepiej będzie chyba wybrać bus relacji Częstochowa-Szczekociny. Dla zainteresowanych podaje linka z rozkładem jazdy.
http://www.lelow.pl/rozklad_jazdy/rozklad_bus.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie