Skocz do zawartości

Lipsko '39


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie musiałem trochę przyciąć, pełna wersja (wraz z powiększeniem) tutaj:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3279879105&category=15504

Mam nadzieję, że zdjęcie to wywoła równie ozywioną dyskusję co niewyraźny Tygrys II ;-)
W szczególności mile widziane:
- współczesne ujęcia (rynek?),
- identyfikacja wraków pojazdów,
itp.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama na pierwszym planie to _może_ być Einheits-Diesel (czy kotś ma model 1/72, żeby sprawdzić dokładnie zawieszenie? ;-) Dalej jakiś niemiecki kubelwagen, ale wszystkie byly prawie takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakies 2 tygodnie powinienem byc w okolicach Lipska - poszukam wtedy tego okna, bo jest dosyc charakterystyczne, i jak znajde to zrobie fote - porownamy.
jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby udało Ci się znaleźć to okno. Po pierwsze - na pewno zostałoby przerobione, po drugie ten budynek to jakaś parterówka i wątpię czy jeszcze istnieje. Raczej orientowałbym się na te kamienice widoczne w tle (ale tylko ogólny układ balkonów, okien i etc.) i przede wszystkim ten wysoki budynek za nimi po prawej. Życzę powodzenia.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet - na pewno nie istnieje.
Zaciekawiony, znalazłem galerię z Lipska i na jednej z fotek można się doszukać podobieństwa w dwóch 1wszych kamieniczkach z prawej. Po takiej masakrze nic dziwnego, że je potem przebudowano.
http://www.lipsko.home.pl/fotoh/mia003.htm (polecam obejrzenie całej galerii. -Efekt przejściowej depresji murowany)

Na deser coś od Ultras Powiślanki Lipsko... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze flagę z napisem: Naszym honorem Powiślanka Lipsko" ;-)

Wg. mnie domek z czerwonym dachem = 1wszy domek (ten przed którym stoi słup). Domek obok (ten szary) = domek drugi. Dobudowano mu piętro.
Chałupka na pierwszym planie (parterowa) nie istnieje. W tym miejscu jest ten skwer.
Prawdopodobnie jest to rynek, który na starym zdjęciu zamykała pierzeja z tym parterowym domkiem. W międzyczasie pierzeję zdmuchnęło" i zastąpiono tym tranzytem dla tirów. (+ skwerek).
Ale wiadomo - najlepiej porównać to na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Ja jestem z Lipska pokazywałem tą fotę znajomemu i stwierdził że raczej to nie nasze Lipsko. Ale rozmawiał z kimś co twierdził ze takie czołgi leżały gdzieś w Lipsku porozbijane i on sie tam bawił jako dziecko. Musze pokazać fotkę babci ona może coś rozpozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego właśnie mnie uświadomiłeś gdzie jest ta fotka robiona jest na 100% Lipsku nawt wiem w jakiej części.Jestem również pewien że z kościoła w Lipsku zrzucono z wierzy kopułe taką metalową (opserwacyjną)z krzyżem . Babcia o tym mówiła i jeszcze widziałem zdjęcia w szkole.Przyjżyj sie fotografi widzisz ten słup tam gdzie sie przymocowuje kable w oddali widac tą wieże ale już bez kopuły. Babcia mówiła że zrzucili ja prawie odrazu jak wiechali do Lipska. Mam pytanie z skąd jesteście ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
Zdjęcie jest zrobione w Lipsku na rynku obok remizy strażackiej. Która znajdowała się w bliskiej okolicy obecnej siedziby powiatu. Widoczne ruiny na zdjęciu to miejsce gdzie obecnie znajduje się blok mieszkalno - sklepowy. Kiedyś mieściła się w tym bloku restauracja Jodłowa"

Więcej zdjęć z Lipska z podaniem miejsc ich zrobienia na stronie http://www.lipsko.pl.tl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie