Skocz do zawartości

Mogiła Polskiego żołnierza


Rekomendowane odpowiedzi

Warto dodać że stary von Hagens (ojciec) był SS-manem,on zapoczątkował tę twórczość í wciągnął młodego. Takie hobby mają chłopaki:) Do dnia dzisiejszego chętni mogą sprzedać się za życia by potem pozować w jego dzíełach kiedy wyzioną ducha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
P. Yeti i Vis - z ząbkami mnie poniosło co dopisałem do postu. MoRZe jest u mnie bezcenne jestem dyslektykiem i nie interesuję mnie co inni mówią o nie znajomości ortografii, a za stary jestem aby biec do psychologa i przynosić zaświadczenie. Ale wracając do meritum sprawy, wielu podziela mój pogląd. Ktoś rzucił hasłem o królach i eksponowaniu ich rzeczy z grobowców i owszem nie bardzo jestem za tym. Ale najbardziej jest mi zal tych w najniższym kręgu, od pułkownika w dół!!!!! Tak od pułkownika bop oni jak by nie było są od wykonywania rozkazów, a tym bardziej szary żołnierz szeregowym, który jest na samym końcu tego łańcucha.
W naszym wyobrażeniu po śmierci idziemy w tym co mamy na sobie w tejże trumnie czy ogólnie w czasie pochowku i jest tak uznane od wieków. Wiec k....wa po cholerę jakiś kładka, belka czy jak mu tam pomost psuje takie rzeczy?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie kręcę żółta karta!!!???
A czy mogę dowiedzieć się za co ?
Bo przejrzałem swoje posty i nie zauważyłem nic niestosownego!
A jeśli chodzi o ząbki to było podkreślenie wypowiedzi i jakoś nie było w tym nic bulwersującego, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Haaaa a wiem za moRZe - ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że w centrum Krakowa, w nowym pięknym muzeum są wystawione szczątki dwóch lub trzech (nie pamiętam dokładnie)ludzi, i w innej części owego muzeum w gablocie dwie czaszki? Z resztą, w muzeum w moim mieście też w gablocie jest wystawiony szkielet woja - z XIII lub XIV wieku, dodam, że pierś ma przebitą włócznią.

Szczątki ludzi w muzeach wzbudzają we mnie mieszane uczucia, z jednej strony wydaje mi się że to jakieś wyróżnienie dla nich, a z drugiej, że ich miejsce jest w ziemi...

A co do wrześniowego" żołnierza to wypowiem się tak - ja pochował bym go w tym miejscu, gdzie dotąd spoczywał, tylko, że w trumnie, z honorami wojskowymi z WSZYSTKIMI jego rzeczami - z jakimi został znaleziony i postawił mu ładny nagrobek, sądzę, że na teki nagrobek znalazły by się pieniądze czy to z gminy, czy od mieszkańców wsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce ludzkich szczątków jest na poświęconej ziemii, czyli na cmentarzu. Nikogo nie powinny dziwić więc przenosiny poległych z krzaków" na cmentarze. Naszym zołnierzom zrobili to w większości w 1940 r. Niemcy, lub Polacy-cywile an niemieckie zarządzenie. Polegli z 1939 roku w krzakach" to pojedyncze przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. bjar_1 masz rację, miejsce poległego jest na cmentarzu, ale w miejscu w którym spoczywał przez 70 lat postawił bym chociaż jakąś tablic typu - W tym miejscu w 1939 roku został pochowany żołnierz polski broniący swej ojcowizny przed Niemieckim najeźdźcą, ekshumowany w 2010 roku i złożony na cmentarzu we wsi Wielowieś - lecz jest to tylko moja opinia, nikogo nie zmuszam do tego aby się z nią zgadzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Witam, polecacie jakieś fundacje zajmujące się ekshumacją w kujawsko-pomorskim? Znam 3 miejsca gdzie spoczywają szczątki poległych żołnierzy z 1945 roku. Prawdopodobnie jeden Niemiec i dwóch Rosjan. Pisałem do pomorze45 ale jakoś brak odzewu. Może znacie kogoś kto się tym zajmuje?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie