Skocz do zawartości

Historia pewnego domu - Gostynin


zonkil32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałabym uzyskać informację na temat domu który widać na zdjęciu , dom znajduje się w Gostyninie na ul.Zamkowej, nie dawno dowiedziałam się że w tym domu wiele lat temu zdarzyła się jakaś straszna tragedia,próbowałam się czegoś dowiedzieć od ludzi mieszkających w owej miejscowości ale wszyscy nabrali w usta wody, wszyscy mówią że wiedzą co się w nim stało ale nie chcą na ten temat rozmawiać.Może od was się czego dowiem?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
I jak dowiedzieliście się już czegoś?...bo ja niestety ....wręcz ludzie reagują na ten temat bardzo agresywnie...zostałam nawet posądzona że szukam tanich sensacji..ale ja tylko chciałabym uzyskać informację na temat tego domu i tyle...nie rozumiem takiego zachowania , no ale cóż , takie życie.
Pozdrawiam i czekam na wiadomości:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy czekamy. Temat mnie zaintrygowal wlasnie z powodu utrudnionych poszukiwan
(prawdy) no ale wierzyc mi sie nie chce ze tak jak tu kolega jacko33 majac tam swoja rodzine nie da sie nic uzyskac. Czekam z niecierpliwoscia
ps. Wybaczcie interpunkcje itp. Pisze telefonem
ps2. Pozdrawiam tradycyjnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Gostyninie od dwóch lat, nie znam tutaj zbyt wielu osób, ale osoby które znam nic nie słyszały na ten temat...całkiem nie dawno miałam zamiar kupić ten dom ze względu na działkę ponieważ jest wystawiony na sprzedaż i właśnie całkiem przypadkiem dowiedziałam się że coś się tam stało i od nikogo nie mogę uzyskać żadnych informacji.
Może właśnie nawet ze względu na jego historię warto go kupić ...no ale tą historię trzeba znać...
Pozdrawiam.
P.S. Jak tylko się czegoś dowiem to na pewno napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja na Twoim miejscu,wybrałbym się do parafii pod którą podlega ten dom. W księgach na pewno jest napisane kto tam mieszkał,kiedy zmarł a nie rzadko o przyczynie zgonu oraz okolicznościach poprzedzających. Ja tym sposobem odnalazłem żołnierzy WH zgładzonych w 1945r,na parafii było nawet napisane pod którym dąbkiem leżą. W zależności od proboszcza ,może być to koszt ok. 0-50 PLN. Warto spróbować.Namawiam.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze tam nie zdarzylo sie cos powazniejszego niz to co w niemczech fritzl zrobil.ciekawe jednakże dlaczego ludzie na ten temat milcza.nie sadze ze z powodu tego ze zgladzono paru niemcow w czasie wojny...trzeba to wyjasnic i usunac tajemnice milczenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Być może rodziny po sąsiedzku (ich przodkowie) przyczynili się do owej tragedi pośrednio bądź bezpośrednio.Może ubili jakiegoś żydka jak nie chciał powiedzieć gdzie złoto zamelinował.Równie dobrze mogło być coś innego.
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym miejscu w czasie 2WŚ stał dom żydowski z piwnicą, a w zasadzie był tu sklep pewnego Żyda. stał on w tym miejscu od 18..roku do 1983r a funkcjonował do 1946r Teściu kupił tą posiadłość rozebrał dom a piwnice zasypał razem z pozostałymi kamieniami. Na podwórku teścia często znajduję fanty, takie jak srebrną obrączkę, monety kopiejki z 18..r 5kopiejek z 1911r a nawet takie monetki jak 1gr polski z 1739r w stanie db. Nie miałem wtedy wykrywacza poprostu fuks. Teraz zakupiłem sobie wykrywacz i nie mogę się doczekac kiedy pojadę do teścia i rozkopię podwórko.
ps. Słyszałem nie jedną opowieśc o żydzie ze złotem ale w to akurat nie wierzę ponieważ90% skarbów państwa zostało zabrane przez wojska obce (ukradli dla siebie), choć pewnie w Gostyni w tym domu nie jedno się działo i pewnie żydzi zakopali w piwnicy 100kg złota. HAHA żydki nie są głupcami po wojnie wracali po swoje skarby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj innych narodowości mają swoje nazwy z których są dumni, jak słyszę słowo polaczek to krew mnie zalewa, żyd jak słyszy żydek to też musi się czuć podobnie wiec szanuj innych aby sam być szanowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie