Skocz do zawartości

Historia pewnego domu - Gostynin


zonkil32

Rekomendowane odpowiedzi

A niemiaszki i ruski to nie łaska do kompletu? Czy słowo żydek lub polaczek ubliża komuś??? Jeśli tak uważasz to gość nazwiskiem Polaczek natychmiast musi je zmienić o Żydku nie wspomnę.
Zdrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie każdy odbiera to tak samo. Ktoś równie dobrze może mnie posądzić o sympatyzowanie z nazizmem bo zbieram niemieckie fanty,niektórym w głowie się níe mieści że coś niemieckiego można lubieć i uważają to jako zło. Moim zdaniem polaczek czy żydek to raczej określeníe żartobliwe.Takie moje zdanie (i Sądu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak- wg SJP 1. pogardliwe określenie wyznawcy judaizmu; 2. potocznie: sknera, kutwa".

Wg Regulaminu Forum amieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne."

Twój światopogląd i poczucie humoru jest Twoim problemem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy widziałem na forum słowo ,,niemiaszek,,itp. i nikt się nie bulwersował z tego powodu. Osobiście do żadnej nacji ani wyznania nic nie mam. Dla mnie liczy się jakim się jest człowiekiem i narodowość jak i wyznanie nie ma tu nic do żeczy.Jeśli ktoś poczuł się urażony to chylę czoła i przepraszam.Moja wypowiedź nie miała na celu obrażenia kogokolwiek.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom na zdjęciu zonkial32 jest dwukominowy a ten z egzekucji jest jedno kominowy wiec to dwa zupełnie inne miejsa. Ostatnio bylem w gostyninie i przejezdzałem obok tego domu, nietsty nikt z moich znajomych nic nie wiedział na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zamieszczone przez ten1973 przedstawia egzekucję 10 Polaków w Gąbinie (ok. 20 km od Gostynina) w dniu 15 czerwca 1941r pod murem gąbińskiego kościoła. Obecie w tym miejscu jest pomnik i park, w tle ul. Browarna w Gąbinie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie