Skocz do zawartości
  • 0

Mundur Kriegsmarine


djdj75

Pytanie

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie na wszywce prócz nazwiska bardzo dokładne dane, jak na blachach KM wz. bodajże 1941, N-Noedsee ,9136-numer osobisty, 40-rok asenterunku, T-specjalność( tu personel techniczny),ciekawe czemu miało służyć przecież by ciuch nie pomylił się w pralni czy koszarowej szafce w zupełnośći starczyloby nazwisko i 1 litera imienia,czyżby taka wszywka miała też służyć do identyfikacji posiadacza bluzy jako potencjalnego nieboszczyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mundur letni używany praktycznie przez całą wojnę i w południowej strefie działań

mundur małej rozmiarówki, znajomy ledwo co mógł się w niego wbić" ludzie wtedy statystycznie byli mniejsi oczywiście zdarzały się wyjątki ale dzisiejsza średnia wzrostu wtedy była uważana za wysokiego to samo z rozmiarami obuwia

kotwica na rękawie to oznaka stopnia, maat w tym wypadku to raczej plutonowy

http://www.uniforminsignia.net/?option=com_insigniasearch&Itemid=53&result=579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz doszywac to oryginalnego ptaka. Wcale nie bedzie problemu ze znalezieniem oryginalnego. Trzeba tylko troche w seci pogrzebac. Cana troche duza ale na pewno znajdzie sie taniej. Warto zainwetsowac i bedzie komplet. http://www.germanmilitaria.com/Kriegsmarine/photos/K000761.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktoś znający ten temat może poradzić gdzie można kupić wymieniony powyżej krawat do bluzy ? Ewentualnie czym go można zastąpić ? Z wykresów wynika , że jest to kwadratowy kawałek materiału odpowiednio złożony i zawiązany . Czy dobrze widzę czy mi sie tylko tak wydaje ? Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steell - może masz i racje że plutonowy ale dlaczego? hm hm po tym co mi podesłałeś + to co przeczytałem tzn. piorun = łączność - wychodzi raczej mat łącznośći - dzieki i pozdro.
ps. kriegrsmarine było zawsze moją słabą stroną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie