Skocz do zawartości

Steinbach - powrót Chimery.


infamis

Rekomendowane odpowiedzi

Racja Balans - Zero tolerancji dla nietolerancyjnych!!! Ze szczególnym uwzględnieniem tych co to nie tolerują nietolerancji! Nie, zaraz ... albo raczej tolerują tolerancję...
Już się pogubiłem, może tolerują nietolerancję... Nie bo wtedy są tolerancyjni... A może nie tolerują tolerancji...? Kufa to wracamy do początku... Ale się zapętliło...
http://www.tvp.info/informacje/swiat/zaluje-moich-wypowiedzi-o-bartoszewskim/2729081
Widać musi być ktoś z kolegów jej uświadomił, że nie taki diabeł straszny jak go malują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Miło, że Hedora się zreflektowała i odszczekała. Ciekawe, czy jest w tym jakaś zasługa naszego MSZtu? Mam nadzieję, że tak i chciałbym, żeby to było nauczka, iż nie można takich kalumni miotać bezkarnie.
Zobaczymy na jak długo to podziała..? Jaki kaganiec jej założyli?
Swoją drogą ciekawe jest jej zdanie, o tym że ..Bartoszewski szczególnie wiele wycierpiał z rąk narodowych socjalistów..", czyli kogo konkretnie ma na myśli? Czyżby te mityczne 3%", które popierało Adolfa? Podczas, gdy wiadomo, że reszta teutonów w tym czasie knowała przeciw zbrodniczemu systemowi w Białej Róży", jak na prawdziwych antynazistów przystało?
Sumując, przekaz który ja widzę mówi: Przykro mi, ale to byli oni, a nie my. My też jesteśmy ofiarami".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem modnego obecnie skrótu myślowego" no i mi się [zapewne słusznie] oberwało...

No to pozwolę sobie teraz tak łopatologicznie:

1. Nie wiem czego teraz uczą w szkołach, ale mnie dawno temu uczono, że my Polacy na tle innych narodów to wyjątkowo tolerancyjni byliśmy/jesteśmy. A to tak gdzieś od połowy XVII wieku totalna bzdura.

2. Nasza nietolerancja dla wszystkiego co inne jest wprost przysłowiowa, a antysemityzm na ten przykład to mamy w genach. Aby nie być posądzony o samobiczowanie się", to polecam poczytanie sobie postów na różnych forach [sam też nie jestem filosemitą].

3. Z drugiej strony obecna moda na totalną tolerancję i multikulti" jaka zapanowała na zachodzie spowodowała, że kilka krajów ma tam obecnie poważne problemy. Na ten przykład Francja, gdzie mają 6 a może nawet 10 milionów ludzi z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie dość, że się nie asymilują, to jeszcze wielu z nich jest wrogo nastawionych do państwa, które ich przygarnęło [trwa tam obecnie czerwony" alert antyterrorystyczny, ba nawet w takiej stojącej zupełnie na uboczu Szwecji mają problemy, bo właśnie aresztowano tam niedoszłego zamachowca z Czeczeni"].

4. Nam to na razie nie grozi, bo u nas socjal jest bardzo niski, ale prędzej czy później zagrozi, bo już obecnie mamy pewnie kilkaset tysięcy wyznawców Allacha na swoim terytorium.

5. Tak sobie więc myślę, że czasem nawet nasza wrodzona nietolerancja ma swoje zalety...

I tyle w tym temacie.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol balans , już tłumaczę : po pierwsze zastąp olerancję" wyrażeniem pokojowa koegzystencja".Pod drugie wyobraź sobie że gdyby ktoś usiłował siłowo awracać na wartości" naszego sąsiada , Egipcjanina ( kilkanaście lat w Polsce) to jakich by szczytnych hasełek nie głosił , miałby przyrodzenie wkręcone w raki wywoływacza ( coś jak wyżymaczka tylko razy 32 plus wysoka temperatura plus wyjątkowo agresywny zasadowy roztwór) I tak by się zakończyła sympatia dla idei".
Ilu w Polsce spotkasz ludzi którzy usiłują legitymizować Biesłan, konkretnie ?
Pomimo ze większość nie żywi sympatii do uskich".
Oczywiście poza tymi uskimi" których choć pobieżnie znają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak żeście się uwzięli na przyrównywanie mnie do Sarrazina? Przecież on głosi, że Niemcy są zbyt tolerancyjne i z tego powodu mają poważne problemy z islamistami. A ja napisałem, że my Polacy jesteśmy zupełnie nietolerancyjni dla innych i między innymi z tego powodu takich problemów jeszcze nie mamy.

A może się mylę? Może faktycznie jesteśmy tolerancyjni i nie jesteśmy antysemitami?

No bo przecież domagamy się właśnie intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. A dość powszechnie wiadomo jakiego był pochodzenia... Pomijam celowo tych, którzy są przekonani, że Matka Boska to Polka z Częstochowy, a Jezus z Nazaretu to Góral z Podhala.

Celowo piszę dość przewrotnie, ale mam nadzieję, że da to trochę niektórym do myślenia. Do myślenia, bo to raczej nie temat na forumowe dysputy...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Erih, być może kiedyś, za kilkadziesiąt lat, dojdzie do pokojowej koegzystencji" i oby tak się stało, ale na razie jesteśmy na etapie wojny światów"...

Odnośnie Biesłanu, to możesz zrobić taki eksperyment tu na forum i zapodać ten temat, a zaraz się przekonasz jak wielu pojawi się obrońców tych bandytów.

To, że my Polacy mamy fobie antyrosyjską i antyniemiecką to powszechnie wiadomo, acz trochę nas usprawiedliwia to, że jesteśmy Narodem po przejściach".

Bo tak naprawdę, to po długiej nieobecności na mapie Europy, w dalszym ciągu szukamy dopiero tu swojej iszy"...

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans historia to takie ustrojstwo, że to nie tylko suche fakty, daty i osoby... To również analiza, przyczyn, zachowań, implikacji z tego wynikających i jeszcze wielu innych czynników. Bez tego to jedynie kronikarstwo lub co gorsza wypisywanie bzdur...
Może to Rosjanie i Niemcy mają fobie w stosunku do Polski? Z jakiego powodu zawsze, jak już byli na tyle silni, chcieli wymazać ją z Europy?
To naprawdę dziwne zachowanie obwinianie samego siebie(w twoim wypadku chodzi o naród polski)za przestępstwa innych. Wiesz, to nazywa się syndrom sztokholmski...
Ale jest na to rada... Poznać dobrze historię i ją zrozumieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Martian, ja akurat historią Polski z okresu XVII-XIX wieku bardzo się kiedyś interesowałem i przeczytałem wiele z tego co się wówczas na ten temat ukazało. A i obecnie zdarza mi się czasem coś nowego czytać w tym temacie. Tak, że zdanie na te sprawy mam raczej dość wyrobione, a i nie traktuję historii jako suchych faktów".

I na tej podstawie uważam:

1. Że w dużym stopniu sami jesteśmy sobie winni [i nie jest to syndrom sztokholmski"].
2. Niemcy nie mają na naszym punkcie fobii, bo Niemcy traktują nas z góry", ale Rosjanie już trochę tak.
3. Podobnie jak to było zresztą za komuny i dziś historia jest traktowana ideologicznie - tylko wahadło się wychyliło w drugą stronę.

Dlatego też mam coraz mniejszą ochotę na takie dysputy, bo wolę sobie na ten przykład po zgadywać samoloty...

Pozdrawiam
[bez odbioru]

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Niemcy i Ruscy maja nowego wroga: muzulmanów !

I przyznam z pewna doza satysfakcji: TAK TRZYMAC !

A pozatym tak jak bylo za komuny tak i dzis Balans uwielbia samobiczowanie, wieszanie worka i posypywaanie glowy popiolem, bo sami jestesmy winni zarowno rozbiorów jak i wrzesnia '39 tak i PW, Jalty i wszelkiej masci plag egipskich"... a wystarczylo trzymac jezor za zebami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol balans , ja nie piszę o przyszłości tylko o dniu dzisiejszym . Przeciętny Polak bardzo łatwo asymiluje w swoim otoczeniu osoby o odmiennym np pochodzeniu czy religii , jeżeli te osoby wykazują chęć asymilacji ( nie polonizacji) ... nie wiem jak to wyrazić dokładnie.
Natomiast osoby czy grupy nastawione na konflikt ( wide Żydzi odzyskujący" kamienice w Krakowie) mają ogólnie przechlapane. Takoż i pani Steinbach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, to nie Niemcy i Ruscy mają nowego wroga: muzułmanów" [ja wolę pisać adykalnych islamistów"], ale to cały łaciński świat ma tego wroga [cytowałem tu kiedyś Basajewa, że i do nas w imię Allacha dotrze...]. I nie bardzo wiem z czego się tak cieszysz, no chyba, że podniecają Cię na ulicach laski w burkach...

Wyraźnie nie znasz czasów komuny, bo akurat w tamtych czasach nie było w modzie samobiczowania się"! Wręcz przeciwnie starano się wykreować obraz Polaka - niezłomnego bojownika o wolność, który w przerwach między jedną, a druga walką z okupantem pomagał Żydom. Całość miała wyraźnie antyniemieckie konotacje...

Oczywiście była też i dość prymitywna ideologia, ale ta zaczynała się tak naprawdę od historii ruchów robotniczych".

Odnośnie rozbiorów, to powtórzę moje zdanie: sami byliśmy sobie winni! Bo byliśmy wielkim krajem z wielkimi możliwościami, a po epoce saskiej" staliśmy się pośmiewiskiem całej Europy. Niemców jako takich wówczas jeszcze nie było [powstały dopiero 1 stycznia 1871 roku jako zlepek 25 kraików!]. Ale były Prusy - niewielki kraj, ale w odróżnieniu od nas perfekcyjnie zorganizowany i zarządzany...

I tyle w tym temacie...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Erih, tam gdzie Muzułmanów jest niewielu, a do tego przeważają ludzie wykształceni lub drobni kupcy - tam nie ma problemów z asymilacją. A wręcz przeciwnie, faktycznie dodają tego specyficznego kolorytu...

Ale tam gdzie jest ich już kilka milionów, no to tam zaczynają się schody. Bo po pierwsze nie chcą się asymilować, a po drugie wielu z nich jest wrogo nastawionych do państwa, które ich przygarnęło [vide Francja].

A obecnie dochodzi do tego jeszcze moda" na radykalny, religijny fundamentalizm...

Nie chcę zbytnio uogólniać, ale tak się jakoś obecnie dziwnie składa, że wprawdzie nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale prawie każdy terrorysta to muzułmanin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym muszę się zgodzić z Balansem, że sami sobie jesteśmy winni, że w czasach, gdy można było nie zrobiliśmy prewencyjnie porządku z sąsiadami. Nie licząc tych kilku achitycznych" prób...
Ale to tak jak oskarżanie się że nie okradliśmy a daliśmy się okraść.
Nie wiem czy zauważyłeś Balans, że za tej komuny, nastawienie świata do Polaków było o niebo lepsze. Można to było zauważyć w prasie książkach i filmach, gdzie Polak przedstawiany był w większości przypadków w sposób sympatyczny a nieraz wręcz jako bohater... Dziwnym trafem, po przemianach, nagle zaczęliśmy się stawać antysemitami, nieudacznikami, złodziejami etc, etc...Czy to tylko zbieg okoliczności czy urabianie gliny...??? Może po prostu ktoś chce garnki lepić, a z twardej to raczej trudno.
Jakoś tak nie widać rewizjonizmu niemieckiego w stosunku do Rosji, żydowskich roszczeń zresztą również nie widać w stosunku do Rosji, Ukrainy, Białorusi. Dziwne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to na mapie, oprócz Izraela, w Rosji mamy" Żydowski Obwód Autonomiczny :-)

Dwa- spora część Żydów, którzy dobrowolnie lub mniej, opuścili Rosję ( a w zasadzie ZSRR ) wraca lub poważnie zastanawia się nad powrotem.

Trzy- pamiętaj o potężnych związkach ekonomicznych lub finansowych, które łączą Niemcy z Rosją ( i odwrotnie ). Wydaje Ci się, że Schroeder podpisując umowę z Gazpromem a następnie dostając fotel w Nord Stream robił to za Bóg zapłać"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Martianie, zupełnie nie rozumiesz ani świata, ani historii. Więc zapamiętaj sobie, że w świecie liczyli się [i liczą] tylko i wyłącznie SILNI, a do tego sprawnie zorganizowani i rządzeni. A my od paru wieków jesteśmy tego przeciwieństwem...

Na ten przykład, po epoce saskiej" Polska tak naprawdę nierządem stała, a to było wprost zaproszenie" Rosji do faktycznego rządzenia Rzeczpospolitą Obojga narodów, a później do rozbiorów [tu pomijam tradycyjny już wpływ Watykanu, często sprzeczny z naszą racją stanu].

Gdybyśmy byli chociaż tak w połowie sprawnie zorganizowani i rządzeni jak ówczesne Prusy, to bylibyśmy i wówczas i dzisiaj MOCARSTWEM, z którym każdy by się musiał liczyć! Ale nie byliśmy. A to tylko nasza wina, a to że źli sąsiedzi" to wykorzystali - no cóż każdy by wykorzystał szansę mając do czynienia z czymś takim"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mnie nie doceniasz...:((( Coś tam wiem o świecie i historii... Zastanawiam się jedynie kto i po co ciągle wmawia narodowi jacy to ułomni jesteśmy...Do tego jacy źli bo wszystkich przepraszać musimy. Wpajanie takich kompleksów społeczeństwu na 100% nie pomoże a tylko zaszkodzi... Bo to metoda ównaj w dół" a nie ównaj w górę" Sam o tym piszesz w wątku o Bolku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zauważyłem, że za komuny nastawienie świata do Polaków yło dużo lepsze", ale pamiętaj, że wówczas byliśmy pod skrzydłami Imperium. Za cenę mocno ograniczonej suwerenności mieliśmy ochronę supermocarstwa, któremu nawet przysłowiowa Ameryka mogła [za przeproszeniem] naskakać. Ale nawet wtedy były roszczenia żydowskich fabrykantów [nacjonalizacja przemysłu po wojnie], które [o czym pewnie niewielu wie] Gomułka rzetelnie spłacił w latach 60-tych dolarami...

A dziś zostaliśmy sami, jako dość biedny i niewiele znaczący kraj, z którym można pogrywać. No cóż, próbowaliśmy się na siłę przykleić do USA, ale ostatnio wyraźnie dali nam do zrozumienia, że mają nas w głębokim poważaniu", co w tłumaczeniu a nasze" oznacza, że [sorry] olali nas ciepłym moczem, a i tak przy okazji zarobiliśmy w Europie ksywkę" osła trojańskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Martianie: Mam wrażenie, że mnie nie doceniasz...:((( Coś tam wiem o świecie i historii... Zastanawiam się jedynie kto i po co ciągle wmawia narodowi jacy to ułomni jesteśmy...Do tego jacy źli bo wszystkich przepraszać musimy. Wpajanie takich kompleksów społeczeństwu na 100% nie pomoże a tylko zaszkodzi... Bo to metoda "równaj w dół a nie "równaj w górę Sam o tym piszesz w wątku o Bolku..."

No widzisz Martianie, to już bardziej kwestia ideologi jest... Bo można oczywiście wmawiać rodakom mity, że my to mocarstwo jesteśmy, no i tak przy okazji wymachiwać wszystkim sąsiadom szabelką.

Ale można też [wyciągając wnioski z błędów przeszłości] budować [a przynajmniej próbować to robić] silne ekonomicznie, dostatnie i sprawnie zarządzane państwo, z którym będą się, chcąc czy nie chcąc, liczyli inni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie