Skocz do zawartości

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 2


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 667
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do znaku Polski walczącej to od kilku lat zbierałem się do zrobienia sobie tatuażu z tym motywem. Czuje się patriotą i dla mnie ten znak to więcej niż symbol. Z tym znakiem wiąże się smutna karta naszej historii, walka o niepodległość związana ze śmiercią młodego pokolenia, któremu wojna przerwała ich spokojne życie pełne planów. Zastanawiałem się czy w ogóle jestem godzien nosić ten znak lecz to zbiegło się z tą całą powstańczą modą" gdzie co drugi dres na osiedlu chodzi z powstańczą kotwicą na koszulce, wytatuowaną na łydce lub przyklejoną na szybę swojej bety obok napisu typu Arek łowca szparek". Takie przykłady powinny być traktowane jako szarganie symboli narodowych inaczej straci on swoje pierwotne znaczenie. Nie tak miało być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co drugi dres na osiedlu chodzi z powstańczą kotwicą na koszulce, wytatuowaną na łydce lub przyklejoną na szybę swojej bety..."
Najsmutniejsze jest to, że ledwie co 10 wie co to oznacza... A na bejsbolu...,to już żenada. Co niby ma mieć wspólnego chuliganka z patriotyzmem. I tu Rafi masz całkowitą rację, też uważam że jest to szarganie symbolu. Ale może coś się ruszy w tej kwestii
https://www.wprost.pl/kraj/10016015/Ruszyla-kampania-przeciwko-naduzywaniu-symbolu-Polski-Walczacej.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie