Skocz do zawartości

Seria Tygrys


aczapa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Jeżeli już mowa o nietypowych i ciekawych pozycjach wydanych w serii Żółtego Tygrysa" to posiadam w swojej kolekcji tygrysków duża mapę wydaną niestety nie wiem w którym roku przez rzeczone wydawictwo zatytułowaną: Udział polaków w Drugiej Wojnie Światowej". Jest to jeszcze pamiątka po moim ś.p. ojcu który także kolekcjonował Tygrysy. Moja obecna kolekcja liczy ponad 200 sztuk tych ksiązeczek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
cholerka! a ja cały karton Tygrysów" ktorymi się zaczytywałem jako młody chłopak wywaliłem do kosza!mimo że nie wszystkie to była propaganda,jeden taki mi utkwił szczególnie pamięci jak to dzielne oddziały milicji i kbw zlikwidowały bandę ognia" tytuł to chyba po ogniu był mściciel"
A najbardziej żałuję że mi wcięło książeczkę Bohdana Arcta powietrze pełna śmiechu" ale to nie było z serii ygrys"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dwa dni temu wszedłem na strych mojego domu tam leżą One Tygryski/duże i małe/TBiU,Miniatury Morskie i inne.
Leżą i nie wyrzucę,to moja młodośc a młodości się nie wyrzuca.
Niektóre czytałem po raz n-ty.
I o zgrozo merytorycznie są całkiem ,całkiem.
Radzę Wam nie wyrzucać ich, ja pozbyłem się znacznie nowszych wydawnictw są merytorycznie beznadziejne chociaż na znacznie lepszym papierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem tygrysa Ludzie z wilczych ścieżek" o działaniach 1 Ukraińskiej Dywizji Partyzanckiej. Nawet nie wiedziałem, że robili aż tak długodystansowe rajdy w głąb generalnej guberni.
Fabuła jest oczywiście zabarwiona socjalistycznie więc partyzanci są nieskazitelni i nigdy nie przegrywają potyczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Koledzy proszę o podpowiedzenie, które z tych książeczek dot. walk z UPA ??? Z tego co pamiętam z młodości :-) to była Chryszczata" i Czternastu spod Werhraty", ale wydaje mi się, że były jeszcze inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie