Jump to content

Dobson1

Forum members
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Faktycznie, dzięki za sprostowanie. Przyznasz, że te dwa modele są do siebie podobne. Zdaje się, że po wojnie Rosjanie skopiowali i produkowali Kadeta jako Moskwicza 400.
 2. Mała uwaga do zdjęcia kolegi TomkaSz1 z 2012-05-14 22:56:06. Wydaję mi się, że nie przedstawia ono żadnego modelu Chevroleta a Opla Olimpie model 1938. Pozdrawiam.
 3. RMS Titanic" należał do klasy trzech statków serii Olimpic". Krótką historię Britannica" przedstawił nam kolega Speedy, dodam tylko od siebie, że Britannic" miał pierwotnie nazywać się Gigantic" ale został w trakcie budowy przejęty przez Royal Navy i przekształcony w statek szpitalny. Co do trzeciej jednostki z tej serii, to był to Olympic". Po katastrofie Titanica" został on na pół roku uziemniony i przeprowadzono na nim wiele prac modernizacyjnych mających na celu zapobieżeniu tragedii Titanica". Statek ten pływał jako pasażer" bez większych ekscesów aż do roku 1935 kiedy to zderzył się z latarniowcem i ostał wycofany ze służby a następnie pocięty na złom. Niektóre elementy wnętrza tego okrętu zostały odkupione przez właścicieli pubów i restauracji i znajdują się w nich do dnia dzisiejszego. Prawdopodobnie kolega esterendensen na weselu siostry natknął się na wystrój sali balowej pochodzącej z Olympica". Pozdrawiam.
 4. Czy to ostatnie zdjęcie to twierdza w Brześciu nad Bugiem?
 5. Wracając do tematu związanego z filem Wajdy pod tytułem Lotna". Moim skromnym zdaniem reżyser w scenie ataku szwadronu ułanów na niemieckie czołgi nie miał na celu ukazania jakiegoś udokumentowanego historycznie lub zasłyszanego gdzieś faktu takiego wydarzenia, a w sposób artystyczny, jakby w przenośni, pokazanie dysproporcji sił pomiędzy armią polską a niemiecką z tamtego okresu oraz podkreślenie waleczności i poświęcenia żołnierza polskiego bijącego się z nieporównanie silniejszym i lepiej uzbrojonym przeciwnikiem. Ta scena miała być po prostu symbolem walecznego i zarazem beznadziejnego oporu wobec silniejszego najeżdzcy. Wydaje mi się, że własnie o to Wajdzie chodziło.
×
×
 • Create New...

Important Information