Skocz do zawartości

Uchwycić tą dramatyczną sekundę


wojtekA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Vis:)Zdaję mi się, że to z Gallipoli.Opis dawałem z pamięci bo okazało się, że nawet jakbym chciał skan tej fotografii tu wkleić to bym nie mógł bo ktoś książkę sobie pożyczył a ja nie wiem kto.Muszę pomyśleć nad Exlibrisem Przeczytałeś to oddaj":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@Dobson1: Ja raczej obstawiam jednak Ju 88:

1) brak wystającej poza obrys kadłuba oszklonej osłony kabiny jest co prawda ewidentny, jednak może to być spowodowane jej zniszczeniem wskutek ostrzału

2) zwróć uwagę na konstrukcję usterzenia, a konkretnie wzajemne położenie krawędzi natarcia i krawędzi spływu (czyli przedniego i tylnego końca") statecznika pionowego i poziomego:

- w Hs 129 krawędź natarcia statecznika pionowego zaczyna się nieco przed krawędzią natarcia st. poziomego; krawędzie spływu obydwu są mniej więcej na jednej wysokości;

- w Ju 88 krawędź natarcia statecznika pionowego zaczyna się nieco za krawędzią poziomego; również krawędź spływu st. pionowego jest za poziomym

Chociaż usterzenie na zdjęciu jest częściowo przesłonięte dymem, to powiedziałbym, że to co widać, raczej wskazuje na tę drugą sytuację - raczej to Ju 88.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
Czy z filmu wynika czemu amerykaniec odciął to coś z gałęzi?"

TO COŚ - to człowiek, a ten Amerykanin miał pewnie w sobie więcej człowieczeństwa niż TY i dlatego odciął zwłoki, przypuszczam, że ty byś jeszcze TYM CZYMŚ pobujał dla zabawy. Kolego Necroscop zastanów się co piszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie