Jump to content

Ukraińcy: to my założyliśmy Polskę


Kurt

Recommended Posts

Musi poproszę Bociana o założenie działu o nazwie Archiwum XXL czy UFO... Coraz więcej wątków ( co do formy lub treści ) tam pasuje...


Bo nazwa Psychiatryk byłaby adekwatna, ale może za ostra?


PS To nie jest aluzja a propos i exilibris stanu psychicznego Kurta, choć do kilku Użytkowników by pasowało...
Link to comment
Share on other sites

A o starym ukraińskim Madrycie lub Pekinie nic nie wzmiankują? Może Konfucjusz i Juliusz Cezar to byli Ukraińcy??? A piramidy to nie oni czasem stawiali? Choroba człowiek uczy się całe życie;)
Link to comment
Share on other sites

Kijów został założony na początku V wieku jako placówka handlowa na szlaku łączącym Konstantynopol ze Skandynawią. W IX wieku znany jako Könugard był centrum normańskiego handlu na Rusi. Był jednocześnie głównym składem daniny, ściąganej przez Normanów z plemion ruskich.

W 882 roku
Kijów został zdobyty przez Olega Mądrego, który przeniósł do Kijowa swoją siedzibę. W 988 lub 989 roku miał miejsce chrzest Włodzimierza Wielkiego w Kijowie uznawany symbolicznie za chrzest Rusi.
14 sierpnia 1018 roku Bolesław I Chrobry zdobył Kijów podczas Wyprawy kijowskiej.
Link to comment
Share on other sites

Kijów został założony na początku V wieku jako placówka handlowa na szlaku łączącym Konstantynopol ze Skandynawią."

To wszystko jest OK, ale zapomniales dodac ze byl to szlak wewnetrzny laczacy dwie wielkie ukrainskie prowincje.
Link to comment
Share on other sites

Do podobnych teorii skłaniał się metropolita lwowski Szeptycki - duchowy przywódca" ukraińskiego rizuństwa poświęcający noże i siekiery a Lachy".

W latach 50-tych omal nie wyniesiony na świętego",czemu skutecznie przeszkodziły protesty polskiej deputacji.

Człowiek,który w imię wolnej i niepodległej Ukrainy z krzyżem w ręku nawołuje do tych mordów" na łożu śmierci wypowiada te słowa: Przypilnujcie,abyśmy pozostali przy Polsce. Róbcie wszystko co możliwe,aby dawna Ruś Czerwona stała się częścią Rzeczypospolitej"
Link to comment
Share on other sites

Ponadto ukraińscy szowiniści prowadzili na Zachodzie głośną kampanię propagandową w celu przekonania opinii publicznej,iż to Ukraińcy w ostatniej wojnie zdobyli Monte Cassino. PRzekonują także,że to Ukraina była tzw. przedmurzem chrześcijaństwa ( która de facto wówczas nie istniała) ,że to nie Polacy,a Kozacy rozgromili Turków pod Wiedniem w 1683 r.,że Cud nad Wisłą" tj. rozbicie wojsk sowieckich pod Warszawą w 1920 r.,to także obota" Ukraińców.
Kościuszko także był Ukraińcem,a nawet papież Jan Paweł.
Mało tego - sukcesywnie i co jakiś czas przypominają narodowi polskiemu o konieczności przeproszenia za zdyskredytowanie narodowości ukraińskiej poprzez przywłaszczenie sobie ich zasług.

A ktoś tutaj pisał,że Polska uważa się za pępek świata".
Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy,że dzięki stałej współpracy Kozaków z patriarchatem schizmatyckim w Carogrodzie oraz z sułtańskim dworem w ciągu siedemnastego wieku,mieliśmy sposobność o sukcesywne powiększanie załug oręża polskiego.


Państwo polskie jako jedyne w Europie nie współpracowało z Turkami.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information