Skocz do zawartości

Ukraińcy: to my założyliśmy Polskę


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

DO roku 1699 nie zawierano stałego pokoju z Turcją,bo jak mniemano,nie godziło się wyrzekać wojny z nieprzyjacielem chrześcijaństwa. Wszystkie krwawe wojny kończyły się rozejmem.

My tylko uznaliśmy sprawę ligi antytureckiej za podstawę naszej polityki. My jedni w całej Europie nie łączyliśmy się z Turkiem przeciw innym chrześcijanom,nie naprowadzaliśmy ni razu Turków na ziemie drugiego państwa."

Koneczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć... To ja już się przyznać chciałem, ale mi nie dajesz.

Na przestrzeni dziejów, to chyba akurat XVII wiek wojnami z Turcją stał. A co z pokojem wieczystym w 1533 i 1553, choćby?

Dwa- Turcy aż takich zapędów coby Europę rabować nie mieli- wystarczyli Tatarzy w RON, bałagan na Węgrzech, podszczypywanie Habsburgów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz,nie w moim stylu jest przerzucanie się argumentami itp.

Tak,piszę o stosunkach polsko-tureckich całościowo,dlatego łatwo Ci jest coś wynaleźć.

A na Twoją sugestię,jakoby Turcy nie mieli zapędów na ziemie europiejskie,nie odpowiem,bo musiałabym Ci coś zarzucić:)

Wybacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucaj śmiało...

Zwłaszcza, że z Turcji to ja chałwę i tytoń lubię- swetry i jeansy nigdy mi się nie podobały.

A co do łatwo-nie łatwo coś wynaleźć- jak dla mnie, mało precyzyjne są stwierdzenia Europa, nigdy, jedyne, itp".

Pozdrawiam

PS To mnie oświeć, co autorka miała na myśli pisząc, że Turcy mieli apetyt na Europę? Węgry- oki, Wlk. Brytania-niekoniecznie...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:34 14-05-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje stwierdzenia,a historyków.
Cała historia jest wielce nieprecyzyjna.

Przestudiuj ile wojen z Turcją miało miejsce w imię obrony Półwyspu Bałkańskiego.

Węgry owszem,Wielka Brytania niekoniecznie... A wiesz dlaczego nie było Wielkiej Brytanii?:)

Pozdrawiam,dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że jak klepnąłem" Wlk. Brytanię, to dotarło do mnie że się kontra pojawi?

Ale wiesz również, co miałem na myśli :-)

Pointa jest taka, że się trochę jak pijane dzieci we mgle kułakami okładamy.

PS Jakiej obrony Płw. Bałkańskiego- kasa i władza się kłania ( no, może jeszcze religia ) a nie jakaś szumna obrona :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie