Skocz do zawartości

Niemcy zrobili muzeum SS


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ciężko ocenić, temat bardzo delikatny, ale z tego co tutaj przytoczyłeś znajdują się tam same oryginalne fanty z epoki, jeżeli jest to muzeum to czemu nie? Historii nikt nie zmieni, taka instytucja jak SS istniała niestety, jeżeli będzie to temat tabu jak do tej pory to w końcu ludzie o tym zapomną i powtórzą się błędy przeszłości, a i historie się zafałszuje przy okazji, poza tym opinią takiego brukowca jakim jest Fakt" bym się nie sugerował, ale naprawdę ciężko jest to wszystko ocenić, jeżeli pracownicy muzeum wykażą się delikatnością, znajomością tematu, czyli że będą przekazywać prawdę po co taka organizacja została stworzona i czemu służyła to myślę że takie muzeum ma szansę powodzenia, ale największy problem to właśnie neonaziści, chyba raczej nie do rozwiązania, przecież nie będą przed bramką selekcji przeprowadzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat propagandowy SS w rosyjskim kalendarzu rocznicowym


Rosyjscy kombatanci wycofują kalendarz wydany z okazji 65. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej nad nazizmem, ponieważ autorzy pomyłkowo wykorzystali w nim zdjęcia żołnierzy niemieckich, a nie radzieckich - pisze dziś The Times".
Według gazety, kiedy kalendarz pojawił się w szkołach w okolicach Permu, na Uralu, weterani Wielkiej Wojny Ojczyźnianej byli wściekli.

Wydawcy kalendarza przyznają, że nie odróżniają żołnierzy niemieckich od radzieckich z tamtego okresu. Ściągnęli zdjęcia z internetu, gdyż uznali fotografie dostarczone przez kombatantów za nieciekawe.

Sześć kart ze zdjęciami Niemców

W efekcie na czterech z sześciu zdjęć zamieszczonych w kalendarzu są żołnierze niemieccy. Na jednym z nich pozują nawet przy zdobycznym radzieckim czołgu, a na innym widać plakat propagandowy SS.

- Jesteśmy młodzi, nie wiemy jak wyglądała wojna. Nie wiemy jak wyglądali faszystowscy żołnierze - tłumaczyła się w rosyjskiej telewizji NTV przedstawicielka wydawcy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7805955,Plakat_propagandowy_SS_w_rosyjskim_kalendarzu_rocznicowym.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspozycja nosi tytuł "Ideologia i terror SS i ma ponoć pokazywać prawdę o tych straszliwych zbrodniarzach. Co tydzień przewodnik oprowadza chętnych po wystawie i przekazuje prawdę historyczną."

[Ironia=on]Hmmm, no tak, twierdzą, że ma pokazywać prawdę, ale to pewnie przykrywka!!! Nazwa też rzucona, o tak tylko, by się ludzie nie pluli!!![Ironia=off]

Widziałem ten artykuł w Fakcie" i mając w pamięci w którym krytykowano bodajże zlot w Darłowie, że biegają tam ludzie w mundurach i straszą ludzi... Stwierdziłem, że szkoda czytać do końca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hicio, w Darłowie na zlotach różne cyrki się dzieją. Byłem latem zaszłego roku z kolegą, kolega ubrany w mundur SS (rekonstrukcja). Przechodzimy kolo grubego starego Niemca i ten do nas mówija, waffen ss ist gut" i coś tam nawijał, przechodzimy dalej widzę stoisko z wykopkami, zatrzymuję się, pytam o magazynek do Diektariewa ten do mnie coś tam po niemiecku, ściąga koszule bo ukrop jak cholera i na klacie wielki tatuaż swastyki hitlerowskiej.

Innym razem, grupa chłopów" napiła się piwem(tradycja) i krzyczała rożne nazistowskie hasła i pokazywała znaki.

Także, trochę to razi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Muzeum jak muzeum: zdjęcia,dokumenty i inne kalmoty. Krótko pisząc nic nadzwyczajnego i taka sensacja :0)
Więcej ciekawych pamiątek" znajdą osoby chętne po podziwiania tej formacji w Muzeum przy Szkole Wojsk Pancernych w Munster. Ale sam zamek robi wrażenie, stan zachowania oraz przeróbek przez właścicieli sprzed dnia 7 maja 1945 roku. Jak pisałem już wcześniej historycy niemieccy powoli zaczynają interpretować prawdę historyczną" o II wojnie światowej oraz powód jej zakończenia, będzie jeszcze ciekawiej :0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie