Jump to content

Nowe standarty rekonstrukcji 2010 (WH)


Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply
Tak, to zobaczymy kto i w czym się zacznie pokazywać na rekonstrukcjach w tym sezonie, każdy lata w szwedach i wątpie żeby zostały one tak z dnia na dzień wyeliminowane, podobnie jak długie puszki i malowanie hełmów w apfelgrun
Pozdro
Link to comment
Share on other sites

Co do postu kolegi Hindusa, zgadzam się całkowicie, jest to absurdalne, że ludzie w połowie czasami używają M36 na późna wojnę! Poza tym denerwują w użyciu pokrowce na saperki Sturm'a, są niepoprawne na wczesną wojnę, a na późną nie powinno być pokrwców skórzanych na łopatki proste!
Link to comment
Share on other sites

Ja bym chcial żeby choć jedno z tych pobożnych życzeń sie spelniło. A co do hełmów poniewaz pirotechnika z roku na rok mocniejza i mozna w baniak deską dostać to ja bym sie tak do hełmow oryginałow nie rwał (chodzi mi szczególnie o te z ziemi z duża iloscia kitu szpachlowego) kiedyś widiałem jak właściciel usiadł na takim i mu sie wgieło kawałek hełmu - a z ciekawosci zapytam Kol Bartłomieja w ktorym momencie replika helmu nie trzyma Fasonu gdzie jest ten błąd wymiarowy (mam i oryginal i replikę może ktoś mnie nprowadzi gdzie tkwi takjemnica ?)Nie wiem ile w tym prawdy ale chińczycy trzepia podobno te chełmy na matrycach ktore naród radziecki wraz z fabryka podarowal kiedyś narodowi chińskiemu w ramach pomocy w walce o komunizm - z kad była fabryka (jeżeli tak bylo faktycznie) mozna sie domyślić
Link to comment
Share on other sites

Do mnie repliki ładownic Sturma nie przemawiają. Groszek" na skórze jest zbyt duży, a same ładownice są uszyte z bardzo twardej skóry. Owocuje to tym, że ciężko jest z nich cokolwiek wyciągnąć. Kiedyś były na ebayu kopie dalekowschodnie, o wiele lepsze, ale sprzedawca który je oferował gdzieś zniknął.
Link to comment
Share on other sites

Hindus, jakiś namiar?:) Myślałem że chodzi o Spearhead, ale przejrzałem ich asortyment i z tego co widzę, akurat oni nie oferują ładownic.

A propos hełmów, to moim zdaniem właśnie Spearhead oferuje ładne repliki, na pewno lepiej trzymające kształt niż te oferowane przez Sturm, chociaż pewnie tak samo pochodzenia chińskiego:)

pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Co do hełmów Radek.s ma trochę racji, sam słyszałem opowieść jak to polski kawalerzysta z całym impetem przywalił w hałera niemiaszkowi i tylko szpachla fruwała w powietrzu, co by było jakby był w furażerce? Ładownice mam kopie dalekowschodnie, ujdą nawet, bluza M36 Sturm, saperki BW, z tym że niedługo będziemy wymieniać podeszwy na skórzane z ćwiekami, tak jak zrobił to kol. Slajmi, fajnie wyglądają, koszule białą, długą do ud, taka jak we wrześniu i kragenbinde, także jest w drodze produkcji, spodnie jak na razie szwedy, kopie od franka są lipne, jednorazówki, o innych opinii nie słyszałem
Link to comment
Share on other sites

Panowie a może by tak przedyskutować wszystko dokładnie, każdy element wyposażenia i umundurowania, i po prostu zrobić regulamin mundurowy i wyposażeniowy zarówno na wrzesień jak i na późny okres, w punktach wypisać wszystko bo tak to sie robi mętlik i bałagan, przykładowo:

1. Bluza mundurowa M36 - repliki Sturm, Hero itd...
2. Spodnie M37 - repliki, szwedy (przykładowo)
itp itd, wypisać wszystko co jest dobre, co będzie akceptowane, zebrać to do jednej kupy i wypunktować, żeby wszystko było jak na tacy, wypisać jeżeli repliki to jakie? od kogo? itp. Co Wy na to?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information