Skocz do zawartości

Nowe standarty rekonstrukcji 2010 (WH)


Rekomendowane odpowiedzi

tzn kto kogo krytykuje?
chcesz założyć na siebie np szwajcara to nikt Ci nie broni. to Twoja prywatna sprawa. natomiast organizator imprezy powinien dbać o poziom inscenizacji i zapraszać te grupy które są najlepiej umundurowane. Inaczej jest organizowana mława i np darłowo. i nikt nie powinien niczego nikomu narzucać. bo szczerze mówiąc śmieszy mnie ta cała gadka. kup spodnie u pana X bo jak nie to jesteś głupi. ot cała rozmowa. im lepsze repliki pojawią się na rynku tym szybciej będą zastępowały te gorsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie, a może tak by się poduczyć niemieckiego ? bo to co prezentujecie na imprezach rekonstrukcyjnych to lekka żenadka, vorvarts" i zurick" to w zasadzie cały zasób słów.
W którejś z grup dowódca podaje komendy po niemiecku ale słabym głosem i bez przekonania.
No chyba że w tej kwestii leci się Klossem i Czasem Honoru gdzie wszyscy rozumieją i po polsku i niemiecku.

Skoro wszystko w rekonstrukcji dąży do ideału to zacznijcie od języka, regionalnych akcentów itp a nie koloru czy producenta spodni.
Później należy wprowadzić jednolite pidżamy dla wszystkich członków grup, proponuję pasiaste biało-niebieskie, następnie bielizna osobista koniecznie ze stempelkami z gapą (widziałem już pionierów tematu w podkoszulkach z wielką wroną...)a teraz najważniejsze...wzrost !
W tamtych czasach ludzie byli generalnie niżsi co zresztą widać wyraźnie po gabarytach pojazdów i wnętrzach.Gość powyżej 1.78cm nie mają szans na wygodne siedzenie.
Czyli co ? wyrównajcie te dysproporcje za pomoca piły spalinowej, najwyżej skróconych się wsadzi do kosza motoru albo włazu w czołgu albo podrzuci na pole jako zabitych od miny bo od strzałów mało ginie i tak dalej i dalej do kompletnego absurdu...
ale zawsze vorvarts" żeby nie było nudno i było o czym paplać...:-)
Powodzenia
życzy
widz i obserwator imprez rekonstrukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę też kamyczek od siebie: na zimowych rekonstrukcjach najpopularniejszy jest komplet: parka + spodnie mundurowe. Ciekawie skomentował tę sprawę Rollin ze strony At the front":

The number one "farb I see is reenactors wearing only the parka. This uniform was issued with trousers. Good luck finding any original wartime photos of troops wearing only a parka in the field- they always have the trousers on too. Photos taken in rear areas or of vehicle crews occasionally show guys not wearing the trousers, but it's still unusual even then. (To date, I have found one combat photo of a soldier wearing only the jacket- an SS Nebelwerfer crewman in Hungary during the Spring of 1945- wearing a blurred-edge parka, wool pants and what appear to be rubber boots.) The easiest way to destroy an otherwise realistic photo is to see a bunch of chuckleheads wearing parkas, wool pants and felt & leather boots. It screams "reenactor."


Zgadzam się z nim, chyba że za chwilę ktoś mnie zasypie tu epokowymi zdjęciami przeczącymi tej tezie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych tematyką zimowego umundurowania WH zachęcam do przejrzenia wątku na WAF’ie zawierającego mnóstwo archiwalnych zdjęć żołnierzy niemieckich w warunkach zimowych:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=78666

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zastosowanie na rekonstrukcjach parki+spodnie mundurowe, zjawisko to dla mnie jest trochę śmieszne. Moze zdażyło się kilka zdjęć na których widziałem zołnierzy WH w parce+spodnie mundurowe, ale zawsze były to zdjęcia zołnierzy przebywajacych na ćwiczeniach lub przebywających w koszarach, ale nie umundurowanych w ten sposób na froncie.
Chyba nie jeden rekonstruktor zmienił by zdanie gdyby przyszło posiedziec mu w warunkach zimowych kilka dni.Na pewno od razu zakupił by spodnie zimowe:)

Moze również ja dorzucę też kamyczek od siebie:
zauważyłe, że na rekonstrukcjach zmiowych większość niemieckich rekonstruktorów posiadających płaszcze zakłada na nie biały kamuflarz, nie było by nic w tym dziwnego gdyby były to Schneetarnjacke, ale większośc zastępuje go rosyjskim zimowym białeym kamuflarzem albo innymi tanimi sposobami,co jest dla mnie bardzo śmieszne.
Moze pasuje to równiez zmienic.

Ostatnio zakupiłem płaszcz M 40 i równiez miałem dokonać zakupu rosyjskiego kamuflarzu, ale było to sprzeczne z moim sumieniem. Więc
postanowiłem użyc swoich zdolności i uszyć replikę Schneetarnjacke w krótkiej wersji i tak oto ona prezentuje się na rekonstrukcji w Nowym Targu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wyżej wspomniany przeze mnie wątek znam praktycznie na pamięć ;) więc swego czasu pokusiłem się o statystykę, która chyba dobrze ilustruje zasadność uwagi Kilera.

W wątku tym naliczyłem 97 zdjęć (brałem pod uwagę wyłącznie fotografie pokazujące całe sylwetki) żołnierzy noszących jakiś element / elementy zimowego umundurowania maskującego (mam tu na myśli komplety: parka, spodnie, podhełmówka, rękawice):
- 86 z tych zdjęć (czyli ok. 89%) pokazuje żołnierzy noszących parkę i ocieplane spodnie do niej,
- 8 zdjęć (czyli ok. 8%) pokazuje żołnierzy noszących tylko bluzy mundurowe i ocieplane spodnie od kompletu zimowego,
- 3 zdjęcia (czyli ok. 3%) pokazują żołnierzy, którzy mają na sobie parki i zwykłe spodnie mundurowe.

Wnioski pozostawiam zainteresowanym…

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obserwator niezależny - w jednym się z Tobą nie zgadzam. Najpierw standard umundurowania, a potem smaczki regionalne. Nie na odwrót. Kolor spodni to podstawa, w przeciwieństwie do np tyrolskich orzełków na czapkach.

Gdyby jeszcze były wspomniane, prawidłowe, jednolite koszule zamiast T-shirtów to byłoby o tę pare kroków bliżej.

Kewstii języka nie komentuję - to oczywiste i trzeba to zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie