Skocz do zawartości

Parada zwycięstwa w Moskiwie (2010) - zaproszone USA, Anglia i Francja


M164U

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dobra, dobra, nie chcę się wdawać w dyskusje, to moja subiektywna ocena, po prostu nie lubię żabojadów. Wiem, że De Gaulle, Wolni Francuzi, Normandie Niemen itp., ale z drugiej strony Vichy i w 1940 też szybko skończyli swoją obronę ( jak na tak dużą i w miarę nowocześnie uzbrojoną armię ). A za co dostali strefę okupacyjną po wojnie?
Bez odbioru.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.zmija! Cieszę się niezmiernie,że kolega potraktował mój post jako lekko pół śmieszny bo czytając wypowiedzi kolegi już zacząłem przypuszczać(pewnie błędnie),że humor u kolegi oscyluje na poziomie humoru głodnej ślicznej czarnej mamby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, przecież nie takie kretyństwa na świat puszczają to i to by nie zaszkodziło by po stronie zwycięzców Japonia maszerowała... Kogo dziś obchodzi jak było, ważne jak się chce by wtedy było;) No i jeszcze Francuzi z godłem Vichy powinni pomaszerować...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suspendedanimation (478/17) 2010-01-27 20:57:00

Zabojady ,tchorzostwo...Poszukaj w necie jakie straty we Francji ponisł Wehrmacht ,a jakie w Polsce..


Piku co Ty chcesz porównywać?

poczytaj sobie lepiej..

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2580&st=45
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=18&t=123567&p=1417742&hilit=straty+niemieckie+we+francji#p1417742
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=14026&st=0&sk=t&sd=a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje 3 grosze :
W maju '41 , w słynnym polowaniu na Bismarcka miał wziąć udział okręt francuski - nie pamiętam w tej chwili nazwy - ale to nie istotne. W ostatniej chwili ( gdy ich kapitan wyczuł pismo nosem ) zameldował mętnie o jakichś problemach z maszynownią...
Popłynął polski Piorun"
Jego dowódca komandor Pławski jak i ludzie z Royal Navy nie mieli wątpliwości co do prawdziwych przyczyn awarii".
Wszyscy pamiętali bierność francuskiej floty w 40- tym...
Zresztą jak można ufać ludziom którzy jedzą żaby... ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Krecik być może nie wszyscy załoganci niszczyciela truj kolorowych zgadzali się z decyzją dowódcy ale jako marynarze musieli się jej podporządkować to po pierwsze a po drugie znamy również z historii Polskiego września nie mniej ;BOHATERSKI;czyn jednego z naszych okrętów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik w sprawie kampanii masz racje ale w sprawie postaw narodowych według mnie nie bardzo my jako naród zbyt często postępujemy w myśl reguły co kur... ja nie skocze" a każdego oceniającego czy mu się ten skok za przeproszeniem opłaca(życie) nazywamy tchórzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie