Skocz do zawartości

Zjednoczmy się!!


SZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie o wczoraj i widzę, że watek poszedł w szybkim tempie do przodu.

Traper, nazwa jest ODKRYWCY anie ODKRYWCA, więc problemu nie widzę.


fiskars, prawo samo się nie zmieni, musi ktoś w końcu zrobić coś w tym kierunku---- chciał bym żeby ten ktoś, to był MY" :) pozdr


Zanim Kolumb odkrył Amerykę to było wiele ekspedycji, tak samo My, zanim zjednoczymy wszystkim, zjednoczmy najpierw siebie. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 422
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Też uważam, że rozdział 4 trzeba dopracować. Studiuję statut Polskiego Związku Wędkarskiego - można sporo z nich zaczerpnąć:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/14423/pliki/statut_pzw.pdf

W tym także zasady wyłaniania delegatów i tworzenia kół (oprócz okręgów)-dwustopniowa organizacja wydaje mi się przystająca do środowiska poszukiwaczy. Ale w weekend robię sobie wolne i nie mam zamiaru tym się zajmować. Może ktoś w tym czasie posunie trochę sprawę do przodu.

Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem sam i nie należę do żadnego stowarzyszenia,ale gdyby po utworzeniu właśnie ogólnopolskiego stowarzyszenia bądź federacji stowarzyszeń to wtedy zbieram ludzi z okolicy i zakładamy koło po czym wstępujemy do takiego stowarzyszenia.Tylko jak to często bywa w takiej sytuacji zaczynąją się schody, a to jednym się nie chce inni wogóle nie chcą nigdzie należeć itd itd. i taki innicjator zostaje sam jak palec i idzie i wstępuje do stowarzyszenia jako indywidualny i chciałby mieć coś do powiedzenia a tu lipa bo nie może bo takie przepisy stowarzyszenia itd itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobimy już statut to będziemy myśleć dalej :) na razie to nam wystarczy, czy stowarzyszenie powstanie w tym czy w przyszłym roku to nie ważne:) ważne to, że powstanie:)


Już nawiązałem kilka dialogów z założycielami innych stowarzyszeń:) zobaczymy co mi tam napiszą :) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VanWorden widzę ze walczysz o prawa już kilka lat,tu nie chodzi o wylewanie łez na forum,proszę nie pisać negatywów ,zdziwicie się jak kilku naszych wyląduje na wiejskiej i będą walczyli o prawa do rzeczy obecnie zabronionych i prawie nie możliwych,jakby nie było mamy ostatnią 2 letnią szansę na załatwienie spraw i zjednoczenie się następny raz za 6 lat,to co bez narzekań :proszę tworzyć rejonowe grupy,sympatyków,miłośników,chodzi abyśmy przekroczyli magiczny próg 5 pr.ale myślę ze osiągniemy więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na teraz proszę o stworzenie terenowych org.i sympatyków,miłośników,za kilka miesięcy powstanie coś o zasięgu krajowym,wiem że tu na forum rejestrują osoby które są negatywnie nastawione do naszych propozycji,piąta kolumna działa.jak siedzicie w polityce i interesujecie sie tym co się dzieje to stwierdzicie że polityka śmierdzi ,i nikt nam nie pomoże jak sobie nie pomożemy.najważniejsze skupiajcie w swych szeregach miłośników ,sympatyków,osób które wrzucą do urny głos na naszego przedstawiciela,bardziej będę zły na samego siebie jak nic nie zrobimy.i będziemy nadal ścigani jak przestępcy za bagnet ,proch czarny,za to że istniejemy.czy wszyscy zrozumieli o co biega.polemika zbędna program stasus to problem do załatwienia w 15 minut,najgorsze to że jestśmy rozbići na cały kraj.pozdrawiam,robert.ja mam około 100-300 osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką tworzymy siłę,więc co twórzmy sympatyków w każdy w swoim rejonie,i śledzimy forum,coś powstanie ,będzie potrzebne wasze poparcie,kiedyś umrze tusk,kaczyński,ktoś będzie musiał zająć ich miejsce,nie chcę aby to była osoba mało kompetentna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stg1971 - sam sobie odpowiedziałeś w zdaniu jesteśmy rozbici na cały kraj". Dlatego właśnie potrzebna nam jest organizacja parasol", która połączy wszystkich. Do tego jednak potrzebna jest ogólna zgoda i kompromis. Chcę się tylko upewnić, że tworzymy taką właśnie organizację:)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek , a za nim Forum Główne Odkrywcy , niebezpiecznie zmierza w kierunku tworzenia pojedynczego ogólnokrajowego stowarzyszenia > o charakterze Czarnej Dziury" : która ma przyciągnąć wszystkich. I tak by się stało > gdyby to przyszłe" stowarzyszenie miało nieprzejednaną grawitację zrzeszonych w nim ikon" środowiska. Ale te Ikony to garstka , w dodatku są gospodarzami wielu For. VanWorden ma rację : mając najpełniejsze z Nas doświadczenie środowiskowe. Ma rację opartą na faktach. Nie może być polityki Czarnej Dziury" > musi być Galaktyka" : system. Nikt nie zaryzykuje przekształcenia (wypracowanego z trudem) Forum , czy Stowarzyszenia w imię mglistej /niepewnej/ przyszłości w ogólnokrajowym worze". Musi być to Federacja istniejących For i Stowarzyszeń , reprezentujących nierzadko regiony. Istniejące organizacje , to wypracowane struktury : które doskonale działają tylko dlatego , że tworzą jeden zgodny organizm /autonomię/. Federacja połączy Fora w system ogólnokrajowy > nie niszcząc tych naturalnych autonomii. To jedyna droga. Środowisko Archeo > będzie zaskoczone , i będzie się musiało z Nami liczyć. Zjednoczmy się w Federację. Niech liderzy For , wybrani w tym celu > porozumieją się w imieniu Nas wszystkich w sprawie zjednoczenia i przyszłej Federacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest jak wszyscy tu piszą,wrzucajcie wątki na inne fora,z tym linkiem,jakby nie było jest ich wiele,na dzisiaj robimy rozgłos i szukamy sympatyków.może ktoś wrzuci na policyjny serwis,na pewno kilku sympatyków się znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się zgodzę, ale powtarzam po raz kolejny, zobaczcie przykładowe stowarzyszenie http://www.ojczyzna-suwalszczyzna.pl/archeo.html Oni świetnie sobie radzą i legalnie kopią, jak by tak założy stowarzyszenie nawet w jednym regionie i starać się je powiększyć na cały kraj, to chyba jest możliwe!?

Ale potrzebne są osoby, które mają czas na zabawę z biurokracją. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega stg1971 musimy się zorganizowac w swoim rejonie a następnie połączyc nasze rejony w jedną organizację (partia polityczna lub stowarzyszenie). Załóżmy tematy w spotkania i integracja" każdego regionu i tam będziemy organizować spotkania. Może z tego wyjdzie coś na podobieństwo regionalnych grup które później połączymy w jedność.

pozdrawiam
Ejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ soverign: Musi być to Federacja istniejących For i Stowarzyszeń , reprezentujących nierzadko regiony."

Fedracja nie połączy żadnych for, bo fora nie mają osobowości prawnej i nigdzie nie mogą się zrzeszać.

@: Środowisko Archeo > będzie zaskoczone , i będzie się musiało z Nami liczyć."

Srodowisko archeo pewnie pęka ze śmiechu czytając te dyskusje....
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy powyżej federacja to jest to.
Twór ogólnopolski(osobowośc prawna), zarządzanie kolegialne , oddziały przy istniejących stowarzyszeniach (tam gdzie nie ma stowarzyszenia tworzenie oddziału również możliwe bez konieczności zakładania stowarzyszenia) .
Cele: głównie konsolidacja i działanie dla stworzenia jasnych prawnych zasad funkcjonowania środowiska

1.zgłoszenie się osób inicjujących , opracowanie w tym gronie wstępnych założeń
2.zaproszenie przedstawicieli wszystkich znanych stowarzyszeń , zatwierdzenie zasad działania
3.rejestracja federacji i działanie.

Zgłaszam się ( okolice Szczecinka)

Proponuje by jedna z bardziej znanych osób z tego forum zgłosiła się, na osobę która zbierze zgłoszenia chętnych do grupy inicjującej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, ja nie będę nic już pisał i robił, teraz proszę koledzy, którzy mają pewne spostrzeżenia niech coś zrobią w tym kierunku, bo jak zwykle rad i pouczeń jest 100 na minute!!! pozdrawiam i życzę udanej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawronzo 2010-01-15 14:34:15
To co, że wspierający nie będą mieli takich uprawnień jak zwykli? Nie da się wszystkim dogodzić."

Teraz to żeś pojechał po bandzie. Ty naprawdę myślisz, że osoby które nie będą miały wpływu na to co się będzie działo w organizacji, będą ją wspierać??!!

Czy Wy (kieruję słowa do tych co popierają pomysł VW) nie widzicie, że Artur podał konkretne rozwiązanie, które rzeczowo uzasadnił (dlaczego powinniśmy iść tą drogą a nie inną), a Wy swoją propozycję w żaden rzeczowy sposób nie uzasadniliście ?? Niektóre argumenty przedstawia po raz enty – o fora nie mają osobowości prawnej i nigdzie nie mogą się zrzeszać" – a Wy dalej swoje.

@artur 2010-01-15 15:06:32
Żeby poważnie mówic o federacji prosiłbym o konkretne podstawowe twarde dane:
1: Ile mamy tych stowarzyszeń?
2. Ile każde z nich liczy członków?
3. Gdzie, od kiedy i co właściwie robi?
4. Które ewentulnie ma ochotę przystąpić do federacji?
Inaczej to pieprzenie bez ładu i składu."

Ponawiam prośbę Artura. VW i spółka – zanim dalej będzie forsować opcję federacji, proszę byście odpowiedzieli na te powyższe i inne pytania Artura i uzasadnili swoją teorię konkretnymi argumentami. Wtedy można dalej dyskutować o federacji, bo inaczej jest to niepotrzebne (celowe?) mącenie w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stowarzyszenie zarejestrowane przekształcić w ogólnokrajowy podmiot wyborczy,uważam że nie ma problemu,kandydaci,jakby nie było walczymy o swoje pu....y,ostatnio skazano kilka set osób następni czekają w kolejce.dla mnie osobiście to bez znaczenia jaki obóz czy federacja strzelecka,czy związki kurkowe,poszukiwawcze,miłośnicy broni,dotarcie to najmniejszy problem,giełdy tu można śmiało się spotkać i porozmawiać.30 styczeń we wrocławiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt skrótowo to napisałem: - mówię o utworzeniu nowego tworu z nowym statutem (de facto stowarzyszenia nazwanego Federacją) które zrzeszało by tak inne stowarzyszenia jako organizacje, jak i osobno wszystkich ich członków (nie na siłę oczywiście). Łączy to tych którzy mówili o stowarzyszeniu i federacji a i liczba członków by była większa o liczbę stowarzyszeń jeśli dane może być członkiem krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń o tym samym lub podobnym charakterze działania.

Oddział(bez osobowości prawnej w zasadzie byłby kopią stowarzyszenia(lub forum) przy którym jest ale jednocześnie oddziałem stowarzyszenia ogólnopolskiego, nie ma potrzeby od nowa tworzenia struktur regionalnych które działają dobrze.
To co pisał ulriś - w takim układzie głos wszystkich będzie sie liczył.

To wszystko jest do dogadania w grupie inicjującej która przedstawi to innym.

Federacja może(stowarzyszenie oczywiście też), przykład:
STATUT FEDERACJI KONSUMENTÓW
uchwalony.............
Zatwierdzony .............
Rozdział I Postanowienia ogólne
§ 1
Federacja Konsumentów jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym stowarzyszeniem konsumentów, samodzielnie określającym swoje cele, program i struktury organizacyjne.
Federacja Konsumentów, zwana dalej Federacją działa na podstawie prawa o stowarzyszeniach,
§ 2
Terenem działania Federacji jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, a siedzibą władz naczelnych jest Miasto Stołeczne Warszawa.
.
§ 4
Federacja ma prawo powoływania oddziałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie