Skocz do zawartości

Zjednoczmy się!!


SZZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
teraz aby legalnie używać wykrywki musisz należeć do stowarzyszenia ewentualnie udać się do konserwatora zabytkó po pozwolenie nakreeślić mapkę gdzie bedziesz szukać i czego, wymienic wszystkich z imienia i nazwiska bioracych w poszukiwaniach, opisać coś znalazł przedstawic to komnserwatorowi i z każdą wyprawą najpierw wyku[pić pozwolenie aby legalnie szukać i samemu nie uzyskasz takowego świstka, nawet nie dostaniesz jak chcesz poszukać czegoś na miejscu jakiejś bitwy itd- ja chcę aby być zrzeszonym w stowarzyszeniu które pozwoli mi na legalne wykopki do 1metra w miejscach których nie ma ograniczeń konserwatorskich, oczywiście za zgodą włąściciela terenu aby mnie nikt nie scigał, aby legalnie powiadomić służby w przypadku znalexienia rzeczy niebezpiecznych lub szczątków, aby w przypadku znalezienia czegoś wartościowego dla skarbu państwa otrzymać nagrodę- obecne przepisy troszkę odbiegają od moich oczekiwań-jak to się zmieni i takie stowarzyszaenie wystawi ci kartę poszukiwacza(wędkarską jak wolisz),aby móc się nią okazać w przypadku kontroli-bo będziesz wiedział co możesz i jak sie zachowywać na wykopkach co będziesz mógł zabrać dla siebie a o czym powiadomić służby ochrony zabytków i tak dalej-a teraz to jest latanie skryte, z dala od ludzi po lasach ryjąc doły których wielu nie ma ochoty potem zakopać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudnyharry napisz co chcesz zmienić aby móc legalnie szukać, czy chcesz należeć do jakiejś organicacji przy której mólbyś rozwijać swoje hobby-jak siebie widzisz w takim stowarzyszeniu- o takie trzy grosze mi chodzi- nie obrażaj się tylko daj coś do przeanalizowania dla dobra ogółu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kolego fuks_ag,wszystko się zgadza,ale widzisz mogą być też tacy ,którzy z różnych powodów nie chcą lub nie są w stanie należeć do żadnych stowarzyszeń,a chcą uprawiać swoje hobby w pełni legalnie i bynajmniej nie mam tu na myśli zwykłych złodzieji którzy okradają stanowiska archeologiczne itp itd.Pozdro i bez urazy za porzednią wypowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmarzyłem się:) też tak chcę, ale żeby tak było potrzebna jest organizacja, która będzie mogła przepchnąć takie zmiany w sejmie. Partia polityczna to dlużo ale stowarzyszenie ogólopolskie to w sam raz.
Pozwoliłem sobie napisać do redakcji Odkrywcy z tym pomysłem-czekam na ich odpowiedź.
Wiem że wiele osób swoje pasje realizuje w samotnosci -i należy to uszanować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałbym należeć do stowarzyszenia skupiającego m.in poszukiwaczy-hobbystów.Pojawiła się tu wypowiedź na temat federacji stowarzyszeń,wszystko ładnie i pięknie.Są rejony gdzie to hobby jest dość popularne ,więc i liczba poszukiwaczy jest tam dość wysoka,ale są też i takie rejony gdzie poszukiwaczy jest jak na lekarstwo.Tam gdzie ich liczba jest duża stowarzyszenie może powstać z powodzeniem i na brak chętnych nie będa narzekać,a co mają zrobić Ci drudzy gdzie ich jest dosłownie garstka.Dlatego potrzeba jest taka ,aby stowarzyszenie nie było tylko dla stowarzyszeń,a dawało możliwość wstąpienia do niego również indywidualnym poszukiwaczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam pitolenie od rzeczy!!!

brudnyharry
(...)le są też i takie rejony gdzie poszukiwaczy jest jak na lekarstwo."

Podaj mi województwo, w którym nie znajdziesz więcej niż 3 kopaczy, tyle trzeba do założenia stowarzyszenia.


fuks_ag, nie zgodzę się w kilku kwestiach.
eraz aby legalnie używać wykrywki musisz należeć do stowarzyszenia"

To nie prawda, każde stowarzyszenie stara się o pozwolenie(nawet się rymuje) indywidualnie i każdorazowo jak poszczególni zainteresowani.

aby w przypadku znalezienia czegoś wartościowego dla skarbu państwa otrzymać nagrodę"

Może jeszcze gratulacje od prezydenta!? to dla Nas hobby anie sposób na zarobek, co jedynie znalazca powinien mieć pierwszeństwo do wykupu na ściśle określonych zasadach. Jak pozwolą mi kopać to raz na miesiąc będę w stanie zapłacić państwu podatek.... :) (jak za wszystko).

Ogólnie widzę, że się rozmarzyliście:) nie myślcie, że powstanie federacji" cokolwiek mogłoby zmienić w konstytucji, jest to tylko jeden z wielu sposobów na wywarcie nacisku na biurokratów z Wa-wy. Co chcą to zrobią, i tu nie liczy się czy pójdzie w tej sprawie 40 przedstawicieli poszukiwaczy, czy każdy indywidualnie. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, powinno mieć w całym kraju swe oddziały-jak Polska długa i szeroka patrząc na dział POZNAJMY SIĘ, widzę masę ludzi skupionych przy tym portalu-nalezy to wykorzystać, bo jak sądzę zależy nam na osiągnięciu celu jakim jest chociażby możliwość legalnego poszukiwania samemu lub w małych grupkach.
W statucie powinny być okreslone funkcje i założenia.
A tak na marginesie, czy ktoś nalezy do jakiegoś stowarzyszenia propagującego odkrywanie historii, rekonstrukcyjne i podobne do tematyką to tego portalu, dajcie znać jak wam idzie, jak działacie.
Ja naście lat temu działałem aktywnie wRadomiu w stowarzyszeniu Młodzi samorządni", i powiem wam, ze to była fajna przygoda, bo jako młodzież i studenci mogliśmy mieć wpływ na decyzje dotyczące Nas jako osób młodych (dodam, ze obecny Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, zaczynał tam swą karierę polityczną-ale to było dawno:)), więc sami widzicie,że stowarzyszenie lokalne a ma moc twórczą a ogólnopolskie stowarzyszenie to POTĘGA OPINIOTWÓRCZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyńku jak na razie to uśmiech kierownika odbity w betonie uzbrojonym po zęby, można dostać za znalezienie czegoś wartościowego przy pomocy wykrywki i do tego paragraf.
A czemu nie dyplom od prezydenta jestem za.

A odnośnie pozwolenia na poszukiwania dostają je oficjalne grupy eksploratorskie poczytaj zalecenia w sprawie zasad współpracy wojewódzkich konserwatorów zabytków z eksploratoramiProfilaktyka we współpracy z grupami eksploratorskimi: 1. Wojewódzcy konserwatorzy zabytków wyznaczają pracowników wojewódzkich oddziałów Służby Ochrony Zabytków lub delegatur wo SOZ do kontaktów z grupami eksploratorskimi oraz osobami zgłaszającymi zainteresowanie sprawami archeologii amatorskiej lub eksploracją.

2. Wojewódzkie oddziały Służby Ochrony Zabytków winny dążyć do nawiązania kontaktu przede wszystkim z oficjalnie zarejestrowanymi stowarzyszeniami eksploratorskimi i za ich zgodą włączać je do listy przeznaczonej do użytku wewnętrznego wo SOZ."

-ale droga jest przez mękę dla osoby prywatnej praktycznie nie do przejścia.
I ja chcę to zmienićprzy pomocy ogólnokrajpwego stowarzyszenia, które będzie mieć na celu dostosowanie obecnego prawala naszeo hobby.
Jak możesz zweryfikuj swoj pierwszy szkić statutu i prześlij do redakcji Odkrywcy- mam nadzieję że sprawa ruszy-bo jak nie to do końca świata będzie partyzantka odkrywkowa.
Czas na zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro chcesz zjednoczyć stowarzyszenia w federację to jak określisz główny cel działań tj. poszukiwanie, kopania? kiedy każde ze stowarzyszeń ma swój statut i swój często odbiegły od kopania cel istnienia. W tym wypadku potrzebna jest zmiana statutów w lokalnych stowarzyszeniach. Chyba, że działa to na innej zasadzie. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz nowelizację i kontynuacje tego co ja zrobiłem...

http://www.wiki-site.com/index.php/Odkrywcy#ROZDZIA.C5.81_IICELE_I_.C5.9ARODKI_DZIA.C5.81ANIA


Poczytaj, może coś się urodzi z naszych wywodów. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o fgederacji nie wspominałem i też uważam za niewykonalne połącznie różnych ideowo i statutowo organizacji w jedność.
Jak pisałem chcę uworzenia ogólnokrajowego stowarzyszenia założonego np. przez redakcję i symaptyków tego forum, którego celem będzie dbanie o interesy podobnym man hobbystów i miłośników historii w szerokim spektrum działania, od lobbowanie na rzecz zmiany uprawnień dla hobbystów i porady, poprzez aktywne formy poszukiwań, oraz dbanie o dobry wizerunek w mediach naszych zainteresowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to praktycznie napisany statut cele podziały-zbyniek rozumiem że to nie jest jeszcze zarejestrowane, czy masz jakąś grupę ludzi gotowych do złożenia dokumentów do sądu?
Mam nadzieję, ze redakcja miesięcznika odpowie coś mądrego i twórczego(z niecierpliwością czekam na odpowiedz).
Jka będęe coś wiedział o postanowieniach w/w redakcji, otworzę nowy wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyniek, w sumie statut jest dobry tylko co ze znaleziskami wydobytymi w ramach poszukiwań stowarzyszenia? Musi istnieć zapis że trafiają one do muzeów, inaczej sąd tego nie zarejestruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W statucie stowarzyszenia ochrony zabytków militarnych ze Skarżyska które działa ściśle z MOB, dokładnie nie znam treści ale jest to tak rozwiązane że przy muzeum istnieje komisja do której trafiają wszystkie rzeczy wykopane przez stowarzyszenie i ona ocenia czy dana rzecz jest muzeum potrzebna czy nie, jeżeli danej rzeczy nie chce to staje się ona bodajże prywatną własnością tego kto ją wykopał, komisja może także dać rzecz na przechowanie czasowe itp. Jeżeli wyda opinie że dana rzecz jest potrzebna to trafia wtedy do muzeum. Z tego co gadałem z ludźmi to był to konieczny zapis żeby sąd w ogóle mógł zarejestrować takie stowarzyszenie, inaczej by to nie przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj się nie mogę zgodzić....Wystarczy zrobić przemarsz(legalny)ulicami Stolicy pod Kancelarię premiera,rozbić namioty...:)) A z innej beczki....Dziwię się,że dotąd nikt nie pomyślał o kontaktach o opozycyjnymi partiami(a nawet jeśli tak było,to albo z tymi niewłaściwymi,albo w niewłaściwy sposób).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partie same się zgłoszą jak zwęszą dużą ilość członków i sympatyków w takim stowarzyszeniu, i nie musząto być opozycyjne po porostu każda partia.
Stowarzyszenie o którym tu mowa będzaie zarejestrowane i ze statutem zbliżonym do wszystkich innych legalnie działających tylko załózenia będą bardziej rozszerzone o czym pisałem już wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie