Skocz do zawartości

Początkujący potrzebuje pomocy...


EAGLE11

Rekomendowane odpowiedzi

dodam jeszcze że od 2008roku do lipca 2009 chodziłem na jednych bateriach:)(słowo honoru, żadna bajka) dopiero teraz mi się skończyły:) wcześniej jechałem jeszcze na tych z którymi go kupiłem.

PZDR

PS. Orzeł nie ma się co denerwować taki urok tego forum;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy kolego EAGLE ?
Pisząc inwektywy pod adresem forumowiczów nie spodziewaj się pomocy...a jeśli ktoś napisze coś złośliwego - odbij piłeczke ! A Ty ją połykasz...nie ładnie
Teraz meritum :
Jeśli chcesz szukać TYLKO militarki to zadowoli Cie sprzęt bez dyskryminacji. Ale jeśli znajdziesz moniaczka i Twoje preferencje ulegną zmianie ?
Jest na forum świetny dział sprzęt poszukiwawczy" - niech kolega poświęci kilka godzin na przewertowanie opinii...To pomoże najbardziej
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens zaczynania zabawy z detektorem ,w sutuacji gdzi juz nawet łusek nie uświadczysz... Kupi nasz kotek detekt za np 500 zł ,po paru wyprawach na pusto ,zapal opadnie ,i kolejna zabawka wyladuje pod łózkiem albo na strychu...
Nie lepiej znaczki zaczac zbierac ,zacne to hobby i lokata pieniadza w tych trudnych latach kryzysu na swiecie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to słomiany zapał,po pierwszych wypadach sam zobaczysz że to pięknie tylko na forum wygląda a w praktyce to przesrana ciężka orka,mam nadzieje że jedyne co będzie ci się śniło potem to nie będzie nowa komóra,taka co koledzy zazdroszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomiany zapał to to nie jest napewno, jakieś 2 miechy temu porzyczyłem wykrywke od znajomego, znalazłem tylko jakieś śmieci, ale i tak miałem frajde żeby sobie pochodzić i za każdym razem to uczucie (a może teraz...SKARB).To tylko spotengowało chęć posiadania własnej wykrywki...Aha i przy okazji mam takie miejsce na elementy starej koleji"/parowozów(?) że bez wykrywki się duuużo rzeczy znajduje, w niektórych miejscach trzeba uważać żeby się nie potknąć o różne żelastwo, na szczęście złomiarzy tam jeszcze nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku, chyba mogę tak do Ciebie mowić bo z wykrywką chodzę trochę dłużej niż Ty po tym świecie.
Tak jak Ci Piku napisał, skoczysz w teren kilka razy, nic ciekawego nie znajdziesz i sprzęt wyląduje nie na strychu, czy w szopce, tylko na Allegro.
Skarb ?
A co to jest dla Ciebie skarb ? Co jest cenniejsze ? Czy znaleźć 100 kg złota w sztabach, czy n.p, świstek papieru na którym jest napisane że Polacy są założycielami Berlina :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jakbyś pytał mieszkańców o historie terenu , staraj się wybierać osoby w podeszłym wieku...Rówieśnik powie Ci : oj działo się kolo , działo - jak żem na ostatniej dyskotece przy...ił temu ... no wiesz kolo ... temu zza lasu to do dziś leży " ;)
Pik - masz troche racji - ale może to wyjątek ?
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieprzycie głupoty żeby odgonić chłopaka od tego hobby, daj Bóg aby więcej takiej młodzieży było, niż jak napisał kolega wyżej przykładowy dialog:) kupuj chłopie wykrywkę i w teren marsz! a zanim kupisz to wertuj książki, masę książek!, rób rekonesanse terenowe, rozmowy z ludźmi, sprawdzaj informacje w kilku źródłach czy mniej więcej się zgadzają, a jak już będziesz miał sprzęt i info to kopać i ZASYPYWAĆ DOŁKI;) i nie przejmuj się tym że połowa pieprzy Ci ze to słomiany zapał itp, nie od razu Rzym zbudowano, każdy miał ch..we początki, nie od razu wracało się z bagnetami,hełmami, i jak ktoś napisał na forum jak je czytałem zanim się zalogowałem tutaj, ie liczą się fanty, liczy się atmosfera" i o to chodzi, parę godzinek na świeżym powietrzu, zaduma nad historią, a nie fanty, fanty, gadacie jak zwykli handlarze którzy widząc niezryte okopy(z ooooogromną historią) to zapalają im się złotówki w oczach jak Żydowi. Życzę Ci zebyś się nie zrezygnował i nie poddawał, bo ten kto się poddaje przegrywa.

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mruk :). Naprawdę dużo czytam o historii także mojej okolicy(choć o takie info truuudno) przeglądam stare mapy głównie z przed wojny. Odwiedzam miejsca związane z historią m.in. Pomnik-Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach (co jakiś czas są tam różne uroczystości), jeżdże na rekonstrukcje historyczne i nie jest to dla mnie ubaw w stylu wow ale fajnie strzelają" albo fajny pistolet, granat też bym taki chciał" choć to też w pewnym stopniu. Ale przedewszystkim wiem że kiedyś" ktoś" tu walczył, ginął po to żebym teraz ja mógł sobie żyć tak jak żyję, mam ogromny szacunek do takich miejsc, jestem dumny że jestem Polakiem i staram się oddawać hołd poległym. A każda znaleziona zecz" w moich rękach napewno nie zostanie przedmiotem handlu. To są relikwie przynajmniej dla mnie, byćmoże ta łuska(ten nabój) przesądził losy wojny, żołnierz który go wystrzelił zapobiegł wysadzaniu mostu (?). Oczywiście gdy znajdę 100 łuske to zmienie zdanie, zacznie mnie to nużyć? Nawet nie będzie mi się chciało oczyścić tej łuski, ale sam fakt że nie leży zapomniana w ziemi dla mnie coś znaczy (może zmienie zdanie, narazie prosze mi darować).
Nie musicie mi wierzyć, a ja nie muszę wam nic udowadniać. Ważne, że ja to czuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zuch chłopak ,pełen wiary i zapału ,aż się łza w oku kreci i za gardło coś chwyta ,jak się to czyta .Nie musi nam nic udowadniać ,sam wie lepiej co czuje .No i co wy na to piaskowe dziadki ? Chciało by się powiedzieć ;pożyjemy zobaczymy ,ale za stary już jestem i chyba nie chce mi się nawet chcieć .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Eagle11,powiem Ci to samo co Mruk, za taką kasę najbardziej opłaca się smętka,też go mam i nie narzekam,ciągnie i monetki i militarkę(mam 2 cewki)
a co do postów typu synku,znaczki,otrzyj oczka"uznaj że mówią to dziadygi które już nie pamiętają jak sami cieszyli się z pierwszej łuski od ppszki,
więc wbijaj na allegro,kupuj smętka,i śmigaj w teren,to prawda że człowiek się nakopie jak głupi ale nikt kopać za Ciebie raczej nie będzie:)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie