Skocz do zawartości

Poszukiwania w strefie nadgranicznej


bartols

Rekomendowane odpowiedzi

Podejmują, podejmują, wszędzie są pasjonaci, starzy wopiści maja wiedzę z zakresu saperstwa wielu interesuje się balistyka rusznikarstwem i takimi tam.Tak jak pisałem wcześniej granica wschodnia jest mało spokojnaie czesto zdazaja sie przekroczenia wiec i w calej strefie (30km) mozna nadziac sie na kontrole, plywanie po zece jest zabronione na ladowej mozna przez przypadek nadziac sie na (sisteme) lub na pomzy (miny sygnalizacyjne na zaoranym pasie)sam widzialem kiedys odciag zle zamaskowane odciagi po drugiej stronie, relikt ale spotykany(mowa o drugiej stronie(ukraina bialorus rosja) Jesli znajdzie sie teren ktory warto spenetrowac sposob sie zawsze znajdze . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może pomyliłem nazwę ale jedna i druga widziałem w sygnalizacyjnej zamiast ładunku znajduje się nabój sygnalizacyjny taki do ps.(związki fosforu po wystrzeleniu opadają na niewielkim spadochronie) , mechanizm uderzeniowy jest ten sam oczywiście różnią się budowa i wyglądem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Bodajże 2 lata temu spacerowaliśmy sobie po ugorku (bardzo fajnym jeżeli chodzi o znajdki). Było to w okolicach Włodawy. Stosunkowo szybko zjawiło się dwóch funkcjonariuszy SG. Bardzo sympatyczni panowie, z czego jeden o wyraźnym zacięciu historycznym. Posiadał pewną wiedzę o historii lokalnej. Wręcz polecał nam różne miejscówki. Skończyło się na rozmowie i spisaniu kolegi - właściciela samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Odświeżam stary wątek, bo wybieram się z rodziną do Krynicy Morskiej lub Piasków i chciałbym z synkiem połazić z wykrywaczem po plaży (od strony morza). Zupełnie rekreacyjnie, jak na każdej innej plaży. Czy w tym konkretnym miejscu (Mierzeja, bliskość granicy z Rosją) mogę mieć jakieś nieprzyjemności wg dzisiejszego prawa? Bo przypuszczam, że SG się pojawi jak zobaczy gościa z wykrywką. Może ktoś biegły w temacie potrafi wskazać jakieś rozporządzenie, które reguluje kopanie na plaży w takich miejscach.

Zaznaczam, że nie interesuje mnie kopanie w lesie, na wydmach ani od strony Zalewu, o ile to ma jakieś znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba tutaj rozdzielić dwie (albo nawet trzy rzeczy).
Pierwsza sprawa, to dziwne zachowanie się w rejonie przygranicznym. SG ma za zadanie obserwowanie ruchu w pasie przygranicznym i jeśli nie dochodzi do próby naruszenia granicy lub innych zachowań noszących znamiona przestępstwa, to nic nie powinno nam grozić. Ewentualne spisanie danych to zachowanie prewencyjne, które ma pokazać, że SG czuwa i może udaremnić planowany przerzut uchodźców ze wschodu.
Druga rzecz, to poszukiwanie zabytków, w takim przypadku znalazłem kiedyś bardzo dobrą dyskusję z fragmentem opinii prawnej, która pokazuje, że demonizujemy trochę chodzenie z wykrywaczem, bo zdaniem prawnika obowiązek uzyskania pozwolenia dotyczy jedynie obiektów wpisanych do rejestru zabytków i poszukiwania na ich terenie. Polecam http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/82220,Kiedy-wymagane-jest-pozwolenie-na-poszukiwanie-zabytkow-z-wykrywaczem-metalu.htm#
Trzecia sprawa, to ochrona środowiska i zwłaszcza w lasach niszczenie ściółki leśnej. Za to możemy zostać ukarani grzywną nawet nie mając wykrywacza.
Zatem nie powinieneś mieć żadnych problemów, ale na wszelki wypadek miej przy sobie dokumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Rozmawiałem z ludźmi mieszkającymi w niedaleko granicy Obwodu Kaliningrackiego, opowiadali że zdarzały się przypadki zastrzelenia grzybiarza, który przez przypadek przekroczył granicę z Rosją, a z Ruskimi nawet w przypadku zwykłej kontroli, rozmowy, też się nie kleją. Ale może od trzech lat coś się zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strefą" to nie do końca prawda. Nowe przepisy dały możliwość rozszerzenia działalności SG na teren kraju, ale nie znaczy, że w pasie granicznym nic się nie dzieje na wschodzie. A przy przekroczeniu granicy z Rosją to rzeczywiście może być różnie, ale o tym mowy nie było. Lepiej patrzeć gdzie się jest w takim terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie