Jump to content

Okradał groby niemieckich żołnierzy. Grozi mu 8 lat


Recommended Posts

Okradał groby niemieckich żołnierzy. Grozi mu 8 lat
Hanna Nowak-Lachowska

Kości przynajmniej sześciu osób znalazła prokuratura i policja. Po butach rozpoznano, że byli to niemieccy żołnierze.


Ludzkie kości znaleziono w dwóch miejscach koło Kamienia i Dziwnowa. Ich obecność w ziemi wykazało specjalne urządzenie.
(Fot. Policja)
Oba miejsca wskazał 35-letni Artur J. W lutym został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W jego domu znaleziono materiały wybuchowe, narkotyki i różne militaria. Ich wygląd wskazywał, że mogą pochodzić z miejsc pochówku niemieckich żołnierzy. Pod koniec II wojny światowej, obecny powiat kamieński był miejscem zaciętych walk.

Artur J. przyznał, że wykopując militaria znalazł też ludzkie szczątki. Wskazał dwa takie miejsca.

- W obu znaleźliśmy ludzkie kości - mówi Jarosław Przewoźny, prokuratur rejonowy w Kamieniu Pom.

Zaznacza, że prokuratura nie będzie przeszukiwała innych miejsca.
- To byłyby działania historyczne, a to już nie nasza rola - wyjaśnia Jarosław Przewoźny. - My działamy tylko w ramach postępowania karnego wobec Artura J.
Szczątki trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie. Tam zostaną dokładnie zbadane, a potem pochowane na cmentarzu.

Artur J. natomiast odpowie przed sądem nie tylko za posiadanie dużej ilości materiałów wybuchowych i narkotyków, ale również za ograbienie miejsc spoczynku zmarłych. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. Na razie nie wiadomo, kiedy akt oskarżenia przeciwko niemu trafi do sądu.

- Najpierw musimy zakończyć postępowanie, a to jeszcze trochę potrwa - mówi Jarosław Przewoźny. - Czekamy m.in. na fizyczno-chemiczną opinię biegłych, którzy badają materiały wybuchowe znaleziono w mieszkaniu Artura J.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090331/KAMIEN/118865077
Link to comment
Share on other sites

Ogarnęło mnie wielkie zdziwienie,że za taką w końcu błachą sprawę grozi 8 lat więzienia,a człowiekowi,który po pijanemu zabił 4 osoby na drodze 15 lat więzienia.Dlatego ironizowałem.

Kolego pomsee skoro pytasz: Kamikadze a poza tym wszystko z tobą OK?" to zakładam,że napisałem coś nie po linii przewodniej tego Forum.
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to taka błahostka, nie wiem czy byłoby Ci miło gdyby ktos ograbil zwłoki np Twojego pradziadka, to tylko przykład ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi. Ja wiem że Niemiec zawsze bedzie Niemcem, sam ich strasznie nie cierpie bo po tym co zrobili strasznie sie panosza na Naszej Ziemi, ale zwłaszcza po śmierci są ludźmi i naleźy się szacunek ich zwłokom. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Kamikadze- myśl, myślenie ma kolosalną przyszłość. A jak już pomyślisz, przeczytaj ze zrozumieniem cytat Pomsee'go:

odpowie przed sądem nie tylko za posiadanie dużej ilości materiałów wybuchowych i narkotyków, ale również za ograbienie miejsc spoczynku zmarłych. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności".

Pokażesz mi później, skąd wyciągasz wniosek, że rozkopanie Niemców grozi mu 8 lat.

Pozdrawiam.

PS Pamiętajcie dodatkowo, żeby w komentarzach wspomnieć, o dziennikarzach lebiegach i nieuczciwych archeologach. To będzie pasowało.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:39 02-05-2009
Link to comment
Share on other sites

kamikadze napisał:
Okradał groby niemieckich żołnierzy. Grozi mu 8 lat."
Ciekawe ile lat więzienia grozi weteranom,którzy strzelali i zabijali żołnierzy niemieckich?Pewnie dożywocie.

i

Kolego pomsee skoro pytasz: Kamikadze a poza tym wszystko z tobą OK?" to zakładam,że napisałem coś nie po linii przewodniej tego Forum.


Po pierwsze: Co ma wspólnego strzelanie w czasie wojny do wroga z rozgrzebywaniem grobów?

Po drugie: To forum nie ma linii przewodniej poza zachowywaniem elementarnego rozsądku a ten jakoś mi się nie kojarzy z relatywizowaniem procederu okradania nieboszczyków w twoim wykonaniu.
Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 22:30 02-05-2009
Link to comment
Share on other sites

co roku ktoś coś trafia,jedni pomilczą inni zgłoszą,20 lat temu pisało się do KASSEL zgłaszało w piśmie pisało się nr.soldata nieśmiertelnika ,oni odsyłali imię i nazwisko i kilka drobnych informacji,sowieckim stawiałem krzyż do dnia dzisiejszego żaden nie przetrwał.było mineło,przykra sprawa,uważam że powinno się zgłaszać szczątki i zachować zdrowy umiar.co do naszej policji i prokuratury to w tej materii działają jak analfabeci,temat szeroki jak ocean,wątek się ciekawie rozwinie.poczytam inne wypowiedzi.ps.ustalanie narodowości na podstawie obuwia ?????śmieszne i tandetne,cała sowiecka armia śmigała w butach trofiejnych.
Link to comment
Share on other sites

Po prostu wystarczy wytłumaczyc i już.

Kamikadze, w naszym prawie(z racji takiej, że jesteśmy krajem katolickim) rozkopywanie grobów to podwójne przestępstwo: okradanie zwłok i bezczeszczenie ich.pozdr
Link to comment
Share on other sites

Panowie o czym wy mówicie ,jakie groby .Toż to szczere pole, obsiane do tego oziminą .Błędem tego gościa było to że w momencie gdy został zatrzymany i przesłuchiwany, pochwalił się tym że podczas gromadzenia owych militariów natknął się na te kości, więc siłą rzeczy dołożono mu paragraf za bezczeszczenie zwłok.Fakt że nie zgłosił tego jest naganny ,lecz zbierając militaria i chodząc z wykrywaczem już nie miał czystego sumienia ,do tego jeszcze lubił coś przypalić .Beknie teraz za głupotę i słabość do używek ,ale nie on pierwszy i niestety nie ostatni .Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

jaki morał:w pracy nie pić i nie ćpać.i pomyśleć co się opowiada,tu ważne są fakty.za domysły to można najwyżej odsiedzieć 48 h.a tak prywatnie to policja za poszukiwaczami jest około 10-20 lat wstecz.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information