Jump to content

Katastrofa BRYZY" w Gdyni-Babich Dołach


Recommended Posts

Na lotnisku wojskowym w Babich Dołach rozbił się samolot typu Bryza". Do tragedii doszło podczas podchodzenia do lądowania. Dowództwo Marynarki wojennej nie potwierdza informacji o ofiarach. Nieoficjalnie mówi się o jednak trzech zabitych. Na miejsce wypadku przyjechało siedem jednostek straży pożarnej - z Gdyni i Pucka.http://www.tvn24.pl/-1,1593507,0,1,katastrofa-na-lotnisku-w-gdyni,wiadomosc.html
Link to comment
Share on other sites

Jako poseł będę sprawdzał, dlaczego przez trzy miesiące zostały wstrzymane loty samolotów typu Bryza w siłach powietrznych. Otrzymałem takie niepotwierdzone informacje, że chodziło o poważną usterkę silnika - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM poseł sejmowej komisji obrony Ludwik Dorn."

Więcej: http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/dorn-podejrzewano-powazne-usterki-w-bryzach,1284026
Link to comment
Share on other sites

Guy Gibson opisuje w swojej ksiazce historie - podobna do tej - probowano pokazac jakiemus oficjelowi brytyjskiemu mozliwosc lotu lancasterem na 2 silnikach (pozostale 2 w choragiewke - gdy mechanik mial juz je uruchomic - przez przypadek/pomylke wylaczyl pozostale 2 - na szczescie lecieli wysoko i bez problemu uruchomiono po chwili wszystkie) - czy tu moglo byc podobnie?
Link to comment
Share on other sites

Rosyjska wikipdia podaje, że do 28 czerwca 2008 roku rozbiły się 23 samoloty AN-28. Częstą przyczyną była grubaja pasadka czyli rozbicie się przy twardym lądowaniu.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD-28
Link to comment
Share on other sites

woytas, czy nie chodzi o IŁ 18 , gdy dywanik" uniemożliwił wyłączenie ostatniego silnika!!! Potknął " się klient!!/mechanik/ i nie załapał za wyłącznik iskrownika!
Lotnictwo to temat zeka"
GW
A wogóle to cieszę się że żyję!!!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information