Skocz do zawartości

Mauser 98k replika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam dobrej repliki mausa do rekonstrukcji. Zastanawiam się pomiędzy ASG, a odlewem. Czy koledzy mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami nad oboma rozwiązaniami? Wszelkie linki mile widziane ;) Mój budżet to ok 800zł.

Z góry dziękuję.

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Az mnie szlak trafia jak czytam o przerabianiu(czytaj zniszczeniu)oryginalnych II wojennych kolb tylko po to żeby jakaś gówniana Chińska atrapa ładnie pasowała,do tego jeszcze podocinajcie oryginalne hełmy np M35 na fallschirmjager M38,podwiniecie sobie ranty młotkiem i spadochroniarz jak marzenie a taniocha ze hej.
Toż to prawdziwi miłośnicy historii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chodźźźi?:)

Kolega pyta - koledzy odpowiadają. Nikt tutaj nikogo za kark nie przymusza do kastrowania" kolby tylko podaje jedną ze ścieżek.

Tak jak Kolega ma prawo się z tym nie zgadzać, tak inna osoba ma prawo z legalnie przez siebie kupioną kolbą zrobić co mu się żywnie podoba, jeżeli tylko nikogo nie zrani etc, bo to po prostu jego własność.

A Kolega widzę próbuje sprzedać nam swoją jedyną objawiona prawdę w pakiecie z życiowa mądrością gratis.

Pozdrawiam serdecznie i więcej opanowania życzę, bo jeszcze Kolegę ten anonimowy szlak" trafi i dopiero się porobi ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie próbuje sprzedać żadnej życiowej prawdy,tylko jak napisałeś każdy ma prawo się z tym nie zgadzać to i ja wcale nie muszę.I wiadomo ze kupił to jego i zrobi z nią co chce i mam G do gadania,tyle tylko ze jakby chodziło o przeróbkę chinskiej repliki to mi to całkiem wisi a takiej ładniutkiej kolby to mi trochę szkoda kogo by nie była.Ot moje skromne zdanie.
Pozdo i opanowania równiez życzę bo w Polsce się przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój temat jest kontrowersyjny. ;) vis oczywiście masz prawo tak uważać i rozumiem twoje argumenty. Jednak takiego mausera chciałbym zrobić bo replika drewnianej kolby jest że tak powiem hu*owa. I to mnie zmusiło to takiej a nie innej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wyrażanie własnych opinii o takim czy innym przedsięwzięciu winno być wolne od emocji, które zwykle źle doradzają piszącemu i tak na prawdę trudno jego przekaz potraktować poważnie.
Po drugie nie mam ochoty czytać postów ozdobionych" wulgaryzmami, niezależnie od tego czy są skrócone ograniczone tylko do inicjału, czy też ozdobione gwiazdką. Proszę zachować kulturę słowa pisanego albo będą kartki, bany i inne dolegliwości. Jeżeli ktoś nie potrafi - zalecam kurs języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej albo zmianę piaskownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Kupujesz replikę ASG z drewnianą kolbą, rozkładasz na czynniki pierwsze tak aby została tylko kolba , bieresz opalarkę do drewna pięknie opalasz kolbę tak aby pozbyć się tej paskudnej farby i dotrzeć do gołego drewna. Podczas procesu opalania drewno miejscami przebarwi się mocniejszym przepaleniem i uzyskasz piękny efekt postarzonego drewna.

Potem kupujesz bejcę i lakier. Tu musi być na prawdę dobra bejca. Ja polecam holenderskiej firmy Sigma. Po oszlifowaniu kolby tak aby uzyskać gładką powierzchnię kładziesz bejcę potem lakier i masz replikę z piękną postarzoną i efektownie wyglądającą kolbą.

Trzeba tylko dokładnie usuną farbę , dobrze przeszlifować papierem i na prawdę dobra bejca a efekt będzie zaskakujący.

Polecam to rozwiązanie jako kompromis żeby nie niszczyć oryginalnych kolb a żeby uzyskać efekt wizualny podobny do oryginalnej kolby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości wykonania tego. Zresztą musiałbym kupić opalarkę i inne potrzebne rzeczy. Jeśli coś bym zepsuł to wydatek 600zł(mauser w drewnie) poszedł by na marne. Najprawdopodobniej będę musiał wsadzić go w oryginalną kolbę i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wydatek 600 zł? Jeśli zepsujesz kolbę możesz jeszcze raz zastosować chińską, tutaj za prawie 400 zł
http://www.taiwangun.com/shop,show,1275
Zamiast opalarki zastosować papier ścierny.
Bardziej martwiłbym się o twardość tej kolby, ponoć jest to bardzo miękkie drewno i widać na niej każde stukniecie. Osobiście tego w rekach nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze wcale nie trzeba naparzac dlutem w oryginalne drugowojenne drewno, bo sama replike idzie przerobic tak zeby zmiescila sie w niemiecka kolbe. Wystarczy zwyly pilnik i brzeszczot, idzie jak w maslo bo ten material stosowany w replice to jakis szajs marnej jakosci (ZnAl?) a jak komuś bardzo zalezy moge porobic foty mojego chinola tak przerobionego - nie ruszony ani milimetr drewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne oryginalne drewno do K98k z pełnymi okuciami to obecnie wydatek ok. 300 PLN – jak dla mnie to nie jest niestety niska cena. Chyba, że kolego „V” masz tańsze źródło – jeżeli tak to pierwszy ustawiam się w kolejce…

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego w oksydzie mieć nie mogę, więc to akurat mnie nie interesuje.
Nie bardzo jednak rozumiem – raz piszesz, że oryginalna kolba to „kawałek ogólnodostępnego drewna”, a teraz, że rarytas…

Właśnie ze względu na cenę, wolę replikę kolby, albo takie przerobienie bebechów z zabawki ASG żeby nie zniszczyć oryginalnego drewna.

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie