Jump to content

Polskie malowidło wojskowe(dynamika)


stock84

Recommended Posts

Witam szanowne towarzystwo
Mam taki mały problem.W czerwcu będę gościł przez jakiś tydzień pewnego utalentowanego artystycznie ziomala.To mój kumpel ze szkoły plastycznej, który przyjedzie aby wykonać u mnie na ścianie w salonie jakieś ciekawe malowidło.I tu tkwi ten mój mały problem, nie znam za wiele dzieł malarskich o tematyce polskiego wojska a taki ma być właśnie temat pracy(reprodukcji):):)Dobrze by było jakby był to Wrzesień" ale nie jest to konieczne(mile widziana husaria)...Chciałbym także aby w pracy była zachowana dynamika, czyli nie.np Józef Piłsudski na Kasztance"...Marzy mi się szarża polskiej wrześniowej kawalerii widziana z perspektywy osoby przez nią atakowanej(od frontu).Jeżeli znacie jakieś ciekawe pozycje to prosiłbym o wklejenie tutaj...jeżeli nie znajde to poprosze go o samodzielne zaprojektowanie powyższego wzoru.Tak czy owak z chęcią zapoznam się z dziełami jakie zaproponujecie:)

Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Chełmoński, Kossak(a nawet trzech-wszyscy tworzyli o wojnie), dużo można wybierać z tematu Napoleona jak i przewrotu Rosji Carskiej(ale to już inni artyści). Oczywiście możesz pokusić się o dowolne dzieła niejakiego Matejko, ale to już high end" sztuki malarstwa.

Maluję hobbystycznie obrazy, zbieram ciekawe dzieła(Piłsudskiego na Kasztance mam-a jak :), wszystko zależy od tego jak twój kolega maluje i w jakim stylu się dobrze czuje. Myślę że kolega Trooper może w tym temacie co nieco pomóc... ;)
Link to comment
Share on other sites

Święty może się pochwalisz?;) Dzięki za podpowiedzi - jest w czym wybierać:)Więc zrobim inaczej;p.Troche przemianuje wątek - Jakie dzieło jest waszym faworytem, w kolejce na waszą ściane w salonie:)Oczywiście tematyka dalej ta sama...
Link to comment
Share on other sites

Obrona cmentarza"

Moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad wykonaniem obrazu na płycie a nie na ścianie(ściana=freski). Dodasz do tego ciekawą ramę i ładnie podświetlisz od góry i będzie się pięknie prezentowało. A w razie remontu schowasz do szafy ;)

Link to comment
Share on other sites

Noc Listopadowa"

Proponuję także dla odmiany zgłębić temat malarstwa z kresów, lub typowe malarstwo wschodnie(piękny obraz jak np. Noc na Syberii"-coś nie mogę znaleźć...). Jakiś czas temu miałem okazję oglądać obraz na desce rosyjskiego malarza z końcówki XIX w. i powiem że naprawdę zaskakuje detalami. Sceny batalistyczne nie zawsze pasują do wystroju i reszty ekspozycji-może właśnie coś 'spokojniejszego' dla równowagi?

Link to comment
Share on other sites

Albo taki spokojniejszy obraz batalistyczny - Pruscy zwiadowcy w trawie". Spokojne z pozoru malowidło przyrodnicze kryjące brutalną prawdę - wprawne oko dostrzeże w trawie lufy karabinów i czubki pikelhaub pruskich zwiadowców. Już wkrótce tę piekną krainę zniszczy sieć okopów, zasieków, lejów po pociskach artlerii ciężkiej a jelenie zostaną zjedzone przez grubych Prusaków... Pre-apokaliptyczny obraz świata zmierzającego ku katastrofie... Polecam, lepszego projektu nikt Ci nie wymyśli. Pamiętaj, liczy się przekaz dzieła, nie tylko strona wizulana!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information