Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywa kolo Szumiradu - vol.2


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyjaciele udało nam się dostać do wnętrza bunkra w Przywarach. Jest zdewastowany i w dużym stopniu po prostu rozkradziony albo przez same wojsko albo przez firmę która wygrała przetarg na zasypanie i zabetonowanie takiego wspaniałego obiektu. Osobiście wraz z Zyggym oglądając wnętrze kroiło nam sie serce że taki wspaniały obiekt tak zaniedbano i po prostu zniszczono.Jest to wielki kawał historia naszego regionu i stąpając po wnętrzu czas się zatrzymał... kto zainteresowany zapraszam na gg 9430116. P.S cieszę się że udało mi się utrwalić to co jeszcze zostało bo zdaje sobie sprawę z tego że za niedługo zostaną gołe ściany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśni postawili zakazy wjazdu i tablicę obiekt monitorowany". Tablica jest przy asfalcie od strony więzienia. Ciekawe czy kamerka tam naprawdę jest? Inny motyw jest taki, że zablokowali nam wyjście zaginając pręt zbrojeniowy w otworze wyjściowym ale daliśmy radę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam wczoraj, faktycznie widać działalność złomiarzy, niestety. Wejście do bunkra zostało zasypane, z tego co udało mi się po ciemku zauważyć. Dookoła porozrzucane puszki od browarów i inne śmieci co świadczy, że nie tylko prawdziwi eksploratorzy-pasjonaci odwiedzali do miejsce.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
witam
to co wojsko nie zabezpieczyło terenu że była kadra wynosi z stamtąd wszystko co cenne złoto platynę srebro i inne cenne rzeczy widać z stąd że albo nie myślę albo ktoś specjalnie nie zabezpieczył wszystkich awaryjnych wejść, przecież ten sprzęt pozostawiony był warty miliony a armia krzyczy że niema pieniędzy a była kadra się obławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ma ktoś może jakieś nowe informacje w sprawie Przywar? Czy wejście jest już zasypane czy dalej można swobodnie wchodzić? Słyszałem ostatnio plotkę, że wejścia już nie ma. Chciałbym tam się po raz kolejny wybrać ale obecnie daleko jestem a po przyjeździe nie wiem czy w ogóle jeszcze warto?
Dzięki, pozdrawiam miłośników Przywar :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Podziwiam wpływ Szumiradu na wyobraźnię kolegów:-)
Ja też mieszkam w okolicy. Jednostka jest nadal tajna, ale szaleństwa w tym nie ma - UFO tam nie ląduje. Za czasów ZSRR mojego ojca też tam legitymowali, ale wtedy tajne było wiele rzeczy.
1. W temacie Tajne": Kolega załapał się do wojska po studiach (były takie czasy) jako technik uzbrojenia samolotów. Obowiązywała go tajemnica o wszystkim co tajne. Niedługo po zakończeniu służby (lata 70-te) obejrzał u znajomego album przywieziony z Zachodu na temat naszego lotnictwa: wszystko co tajne było tam opisane ze szczegółami, zdjęcia w powiększeniu, a album został kupiony w zwykłej księgarni w RFN! Tak to jest z tą tajnością.
Obecnie prace zemieślniczo-remontowe" w jednostce wykonują zwykłe firmy z okolicy. Mają u siebie Kancelarię Spraw Tajnych (wymóg przystąpienia do przetargu) ale to zwykła kanciapa z metalową szafą na dokumenty. Znajomy tam wjeżdża załatwiać papiery, ekipa fachowców" legalnie samochodem firmowym. Fotki z komórki też widziałem - tajne to tam chyba są urządzenia. To co widziałem mnie nie rusza - ciekawsze zakopane samoloty czy taki Walim.
2. W temacie wejścia: Jest prosty sposób ale wymagający poświęcenia: Przeprowadzić się tam, dowiedzieć się kto tam prace wykonuje, przyjąć się do roboty, poczekać z pół roku na jakiś mały remoncik w jednostce i po kłopocie.

Jednostka łączności i zwiadu elektronicznego musi mieć strefę ochrony od zakłóceń (różne latające zakłócacze"), oraz ochronę (Komandosi z Lublińca), ale tajnych broni to tam nie ma. Mnie się tam nic nie spodobało ani zaciekawiło, ale każdy co innego lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minelo 8 lat od zalorzenia tematu... i w zasadzie nic wiecej nie wiadomo oprocz wypowiedzi zolnierzy tam sluzacych...
zamieszczone tutaj zdjecia nie sa z jednostki Szumirad a przypuszczalnie z Przywar k. Siarkowic Sl.
wielo osob deklarowalo expolracje ale chyba nikt sie nie wybral he he...
znalazlem w necie strone z zdjeciami z 14 sierpnia 2012 z uroczystosci jaka sie tam odbyla... widac na nich budynki koszarowe, bardzo zadbane... wiec jest tam na 100% wojsko

http://www.radio.opole.pl/2012/sierpien/wiadomosci/swieto-wojska-polskiego-uroczystosci-w-szumiradzie.html

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagadank, no tak sam nic nowego nie wniosles do sprawy, a to ze tam zwykli miejscowi rzemieslnicy prace remontowe wykonuja to nic nadzwyczajnego... robia to napewmo tylko w czesci koszarowej, mozesz ale uratowac sytuacje wrzucajac pare fot z komory ;-)
co do tych komandosow to chyba troche pale przegiales ;)
podejrzewam ze osoby/zolnierze ktorzy tam w chwili obecnej pracuja nigdy nie byli na dole... i pelnia tylko funkcje zabezpieczajaca, jezeli ktos byl kiedys w wojsku to wie ze wszystkie drzwi/wejscia nawet zwykle magazyny zywnosci sa plombowane co 24h przy przejeciu warty, a te wejscia pod ziemie sa napewno dobrze zabezpieczone, zaplombowane i podejdzewam znajduja sie za tym rzecim" plotem gdzie nawet wartownicy nie maja dostepu.
Dlaczego to jest pilnowane? po wypowiedziach zolnierzy ktorzy odbywali tam sluzbe, wnioskuje ze znajduja sie tam duze kompleks podziemmne... ktore w tech chwili sa puste i nic sie tam nie dzieje, pilnowane sa poniewaz maja prawdopodobnie jeszcze jakies znaczenie militarne np mozna tam jakies nowe systemy zainstalowac albo cos ciekawego produkowac/przechowywac albo jak juz pisano schron atomowy, sztab dowodzenia itp... no i wiadomo jakby tego nie pilnowali to by zlomiarze to juz dawno rozkradli...
znajomy ktory pracowal kiedys w lacznosc w wojsku jako pracownik cywilny powiedzial mi ze byl to wazny (za czasow prl-u) wezel komunikacyjny/przetwarzanie danych/sygnalow a same magazyny/pomieszczenia w tej chwili stoja puste, niegdy nie bylo tam duzych/ogromnych anten/radarow jak w siarkowie ;)
mnie osobiscie ciekawi co tam bylo przed wojna, co rosjanie wywozili z lasu po przejeciu tego kompleksu w 45 r. i co robil hitler w Jelowej na stacji kolekowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Chodziło mi oczywiście o jednostkę w Przywarach.
O wejściu do Szumiradu nawet nie ma co marzyć, chyba, że faktycznie na zasadzie sposobu podanego kilka postów wyżej czyli zatrudnienie w firmie pracującej w tej jednostce.

Zyggy, dziękuję za odpowiedź.
Eksploracja Przywar, chociaż miałem okazję wchodzić do środka tylko raz, to bardzo ciekawe i niezapomniane przeżycie.

Pozdrawiam wszystkich eksploratorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam obejrzeć film pt.PODSŁUCH ŚWIATA Z MAZUR" Naręcony przez dziennikarzy tvn o jednostce wojskowej utajnionej w światkach ilawieckich .Na terenie Polski jest mnóstwo takich jednostek.No ale na moje to dobrze ,że przeciętny człowiek nie ma tam dostępu.No chyba ,że się nie znam...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mógłbym się dowiedzieć w jaki sposób można było dostać się do głównego kompleksu w Przywarach? Bunkier przecież miał być zabezpieczony, sam będąc tam kiedyś nie widziałem możliwości wejścia, poza schronem-garażem, a jednak pojawiły się zdjecia z ekspedycji :)
W jaki sposób bunkier jest aktualnie zabezpieczony, że dostanie się do środka jest już niemożliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie