Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywa kolo Szumiradu - vol.2


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
W dniu 2.01.2019 o 15:51, rondelek79 napisał:

Witam.chciałem się dowiedzieć czy czy jednostka jest aktywna czy nie.

ale która? Bo tu się zdrowo wymieszało.

Szumirad - czynna JW = obiekt niedostępny;

Przywary - BARS - TEORETYCZNIE dostępny ale dość mocno tego pilnują. Wejście przez "króliczą norkę" systematycznie zasypywane i przykrywane jakimiś deskami ale w zeszłym roku ktoś się wbił od drugiej strony. jak teraz - nie wiem;

Przywary - KF - niedostępny, wejscia zalane betonem, po akcji chłopaków z pomorza w 2016 roku ponownie zalane betonem . Obiekt z pewnych względów pilnowany jeszcze mocniej niż BARS. I nie radzę próbować żadnych sztuczek z wejściem  ponieważ obiekt na oku mają również wojacy z Szumiradu. 

 

 

 

Edytowane przez coderiese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czy wiecie może co to za maszty/anteny widać z drogi wojewódzkiej w Chudobie? Jadąc od strony Olesna, po lewej pod lasem lub w samym lesie widać 3 maszty, najwyższy, średni i najniższy, obok siebie. Przypominają literę T. Jest to kilka kilometrów w linii prostej od JW 2286 w Szumiradzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam służyłem w 2286 w latach 90 tych , miałem dostęp aż do strefy 1 , do strefy 0 czyli bunkru wchodzili bibole , bardzo dużo mundurów sowieckich znajdowaliśmy w lesie niedaleko stołówki , prawdopodobnie wywalono tam skład zalegających mundurów . Nie wiem jak dziś , ale patrolując do okoła jednostkę był jeden dąb na jednej z gałęzi były ucięte końcówki linki czy jakiegoś kabla , z opowiadań starszych powiesił się tam sowiecki oficer , pamiętam że tam do okoła tego dębu było mnóstwo poziomek . Jednostka miała charakter tajny , mogę powiedzieć co nie wielu wie że w stronę Szumiradu jakiś kilometr jest lub była wydarta okropna dziura , były też budynki murowane , to co mi starsi opowiadali to były pomieszczenia dla żołnierzy którzy budowali ta jednostkę , a ten ogromny dół to miał być kolejny schron . Jak będzie się temat rozwijał to mogę więcej napisać , chyba już mnie podpisana klauzura milczenia nie obowiązuje .

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
W dniu 15.09.2021 o 12:01, Pjoter123 napisał:

Co do BARS i Przywar. Interesował się ktoś bardziej opowieściami o zasypanym obiekcie (nie KF) w lokalizacji: 51°48'39"N   19°34'13"E ?

Chyba chodzi o garaże dawnej bazy wojsk radzieckich w lokalizacji N 51 48 38.03 E 019 34 14.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
On 3.12.2021 o 14:10, coderiese napisał:

a co byś chciał wiedzieć ? :)

 

Chodziło mi o obiekt widoczny na Lidarze na płn-zach od KF. Lokalni mówią, że to pierwsza wersja KF zasypana/zalana ze względu na błędy przy wykonaniu. Ciekawi  mnie czy ktoś to eksplorował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W dniu 14.05.2021 o 22:14, góral opole las napisał:

Jak będzie się temat rozwijał to mogę więcej napisać , chyba już mnie podpisana klauzura milczenia nie obowiązuje .

Klauzula milczenia obowiązuje do końca życia. Złamanie przyrzeczenia wiąże się z bardzo surowymi konsekwencjami, nie radzę próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 3.02.2022 o 22:29, Orsza napisał:

Klauzula milczenia obowiązuje do końca życia. Złamanie przyrzeczenia wiąże się z bardzo surowymi konsekwencjami, nie radzę próbować.

Nie ma czegoś takiego jak "klauzula milczenia" (chyba że w zakonie), jest jedynie ochrona informacji niejawnych. Za komuny nie obowiązywała, więc to co było kiedyś za Układu Warszawskiego nijak ma się do dnia dzisiejszego. Nawet jak cos kiedyś ktoś podpisywał to obecnie może sobie to między buty wsadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie