Skocz do zawartości

World War II Victory Museum w Auburn, Indiana


Gość grendel

Rekomendowane odpowiedzi

Grendel jestes pewny, ze zdjecie, o ktore pytales byl C2P? Jak na razie jedyna mi znana fotka amerykanskiego zolnierza z naszym sprzetem to ta, ktora zamieszczam. Wkleil ja kiedys na forum Marek Jaszczolt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mea Culpa...Pomylilem sie.Myslalem o tym wlasnie zdjeciu.
Ale wciaz mi chodzi po glowie podobne, tyle, ze z ciagnikiem.Gdzies je widzialem.Pamiec mam znakomita, tyle, ze odrobine zabyt krotka ;o)
Ale dzieki za odnalezienie i tej fotki.Zaginela mi gdzies.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co nie moga sie doczekac ;o)
Zas co do autosugestii, to nie dam sobie ic uciac", ze widzialem takie zdjecie...Ale w sobote przekopie" wszystko co mozliwe o ofensywie ardenskiej lub, jak to tutaj zwa: Bitwie o Wybrzuszenie.Bo w ktorejs z ksiazek o tej tematyce musialem to zdjecie widziec.
Pozdrowienia
G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wrazenie innosci wahacza wywolane jest katem padania promieni slonecznych.Dlugosc wahacza wyglada na ta sama, chyba, ze wydluzono sam pojazd(a na to nie wyglada, nie mowiac juz o tym, ze nikt nie wspomina, by cos takiego mialo miejsce).Lepszy skan by sie przydal.
G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendel
Z tego sWS to tylko podwozie jest oryginalne. Reszta to swobodna wizja 'tfurców' z przełomu lat 60/70 :-(
Kolekcja Aredta podobno została sprzedana relatywnie tanio ze względu na sporo takich 'tfurczych' eksponatów, które dla poważnych kolekcjonerów były nie do przyjęcia - sWS jest niestety sztandarowym przykładem.
Ale to na marginesie - C2P i tak jest ładniutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatra T809 to nie jest;o)
Najprawdopodobniej jest to wlasnie ten pojazd o ktorym wspominal Marek Jaszczolt jako o adosnej tfurczosci", jako , ze opisany jest jako sWS.
Na zadnym znanym mi zdjeciu taka wersja nie istnieje.
Pozdrowienia
Grendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wrzucić lepszy skan jak tylko znajdę kabel od skanera albo kupię nowy bo nie mogę drania znaleźć.
Jeśli chodzi o tę drugą wersję to muszę przyznać, że dla mnie to równierz nowość. Porównywałem to zdjęcie z innymi i faktycznie coś jest inczaej. Chyba koła napinące dalej wystają z tyłu. Niestety do porównań posługiwałem się wyłącznie zdjęciami z książek bo mam tylko to jedno zdjęcie C2P.

Jeśli chodzi o inne egzemplaże C2P słyszałem z pewnego źródła o egzemplażu który wyjechał z polski kilka lat temu do Australii lub okolic (Nowa Zelandia?) do prywatnego kolekcjonera. Jednak na pocieszenie trzaba dodać, że w 60-ciu procentach była to rekonstrukcja. Orginalny był tylko jeden bok zawieszenia i chyba część wanny. Drugą połowę zrekonstruowano na zasadzie lustrzanego odbicia a górę chyba ze zdjęć.
Niewykluczone, że właśnie o tym egzemplażu piszesz w kontekście Australii. Niewykluczone też, że przez pomyłkę ktoś pisał o nim jako o drugim z Arlon bo sprzedaż kolekcji i tego konkretnego egzemlaża miała miejsce w relatywnie tym samym casie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsmol,
Naprawde ciezko jest wyrokowac, ale nadal jestem zdania, ze jest to efekt kata padania promieni slonecznych w momencie robienia zdjecia.Jesli znajde ktoregos wieczora troche czasu by pobawic sie Photoshop'em, to moze uda sie zobaczyc wiecej.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej wersji dowiedziałem się na zasadzie O! to ten drugi typ" kiedy pokazywałem tę fotkę znajomemu. Z tąd wnioskuję, że muszą być też jakieś inne wiarygodne dokumenty potwierdzające tę tezę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze tak nie jest.Mowie, ze nie widzialem do tej pory niczego, co by te teze potwierdzalo.
Na twoim zdjeciu wahacz wydaje sie byc dluzszy, ale juz pisalem dlaczego wydaje mi sie, ze to zludzenie optyczne.
Cyfrowa obrobka powinna wszystko wyjasnic.
Pozdrowinia
G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie