Skocz do zawartości

O jeden most za daleko


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

TVP 1 ,godz. 20.15 - ja idę oglądać ,chociaż prawie znam ten filmik na pamięć. W sumie fail o znakomicie pomyślanej i przeprowadzonej operacji ,tylko brać przykład!

pozdrawiam i zapraszam do oglądania!

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia o jeden most za daleko. Mając kilkanaście lat widziałem ten film. Byłem nim zafascynowany. Momentami nawet przyćmił czterech ... Ale tylko do czasu bo czterech
znowu powtarzali ale to nieważne. w 1985roku pojechałem do Niemiec odwiedzić siostrę. Zachód te sprawy ja z Polski byłem oczarowany ale to nie ważne. Po kilku dniach upojenia
zachodnią cywilizacją siostra mówi ...a może tak braciszku pojedziemy do Holandii... Dla mnie to szok dwa Państwa Zachodnie w ciągu kilku dni to super szok co powiem
znajomym chyba pękną z zazdrości ale to nieważne. Całą noc oglądałem mapę i szukałem tego mostu. Rano mówię ...siostra chciałbym zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie na tle
jednego takiego mostu w Holandii... Siostra spojrzała na mnie jak spojrzała i jedziemy. Pytam siostrę w trakcie drogi trzymając mapę jako pilot na kolanach będąc w kraju o niezrozumiałych drogowskazach oj siostra chyba my zajechali o jeden most za daleko.............


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film,duży rozmach, ale powinien mieć jeszcze podtytuł: o jeden Montgomery za dużo"
Gen. Sosabowski który krytykował dowództwo alianckie za nieudaną operację został pozbawiony pod naciskiem angoli dowództwa brygadą. Czy wiecie że człowiek który już w czasie I Wojny był kapitanem, po zakończeniu II Wojny światowej był robotnikiem fizycznym w Anglii ?!
Nieźle nam podziękowali za nasz wkład w zwycięstwo nad Niemcami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
film naprawdę ciekawy, oczywiście szkoda, że został on pocięty na dwa odcinki. Takie filmy trzeba oglądać jednym tchem. Jedyną rzeczą jaka mi przeszkadzała, to marne" pojazdy opancerzone Niemców. Oczywiście była oryginalna 8 tonówka, były Kübelwageny, ale reszta, to szkoda gadać ... produkty Monster Garage.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
a ja znowu coś z prasy:
http://kiosk.onet.pl/art.html?DB=162&ITEM=1204934&KAT=1292
szkoda żołnierza, bo pewnie jeszcze niejedno mógłby zrobić, no ale asertywność w wojsku i mówienie prawdy przełożonym prawie zawsze są niezdrowe.
Szczególnie b. ważnym angolom. Tym bardziej nie rozumiem obecnych zachwytów naszym sojUSznikiem. Jak będzie trzeba spokojnie nas poświęcą w imię własnych interesów... no ale odbiegłem.
pzdr,slw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos filmu O jeden most za daleko" to pochwalę się, że mam pałatkę zakupioną podczas wyprzedaży magazynów wytwórni MGM. Z pałatek tego typu szyto panterki" dla SSmanów w tym filmie (widać je dobrze w scenach walki na moście). Ta jedna na szczęście ocalała w całości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się chwalimy, to miałem okazję poznać nieżyjacego już niestety kapelana 1 SBS Sosabowskiego. Przeszedł tak jak inni żołnierze pełne przeszkolenie spadochronowe. Skakał razem z nimi o ten tytułowy jeden most za daleko. Czym innym było oglądać ten film, a czym innym słuchać opowieści człowieka, który tam był. Co ciekawe pułkownik utykał na jedną nogę, ale nie był to wynik niemieckiego ostrzału, ale bliższych kontaktów z UB po powrocie do kraju.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie